Skocz do zawartości

Scania 143 Roadrunner


Dzacek1841

Rekomendowane odpowiedzi

Takie jest tylko i wyłacznie twoje zdanie bo jak widze inni też maja obiekcje

 

Dlatego to mój model

 

w starym peugeocie moich rodziców były takie pokrowce ale czarnobiałe

 

index.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

img0732resized.jpg

img0730resized.jpg

img0731resized.jpg

 

Pokłóciłem się z aparatem :P zrobię lepsze zdjęcia zaraz, jak znajdę instrukcje obsługi tego elektronicznego cuda

 

img0733resized.jpg

img0735resized.jpg

img0734resizedrotatedro.jpg

 

Uff,, udało się,teraz widać wszystkie zacieki ;] dokończe kalkomanie, polakieruje, poskładam i kabina jako tako skończona, będe sie brał za podwozie

 

Ps: mam prośbę do adminów aby zmienili opis tematu i dodali "/143"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki potraktuj octem powinno je zmiękczyć lepiej się ułożą w zagłębieniach druga sprawa to taka, że kładziesz kalki na matowy lakier musiałbyś je czymś zabezpieczyć(lakier) bo z biegiem czasu się odkleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki potraktuj octem powinno je zmiękczyć lepiej się ułożą w zagłębieniach druga sprawa to taka, że kładziesz kalki na matowy lakier musiałbyś je czymś zabezpieczyć(lakier) bo z biegiem czasu się odkleją.

 

elementy kabiny są przyłożone na próbę, zanim wleje szyby potraktuje je bezbarwnym lakierem, przy okazji łatwiej będzie odkurzać model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem aktualizować ostatni post, ale nie da się więc pisze nowy

 

tą plamę przy łączeniu dachu ze ścianką kabiny zniwelowałem:

img0736t.jpg

 

Ze scanią 143 którą składałem w wieku bodajżę 15 lat

img0737t.jpg

 

img0742m.jpg

img0743oncz.jpg

 

plamę na szafce zaraz zniweluje ;]

img0744p.jpg

 

Styłu na koi imitacja mojego asusa:

img0746sc.jpg

img0738x.jpg

 

img0747jz.jpg

img0745qz.jpg

 

Przymiarka :

 

img0750u.jpg

img0749c.jpg

img0748g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obawiam sie ze to by nie skręcało widziałem samochody z dwoma osiami z przody ale zawsze były blisko siebie

U ciebie odległości miedzy pierwszą a drugą osią sa kolosalne i niemaja odzwierciedlenia w rzeczywistości !!

 

Jak dla mnie twój model to czyste SF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Co to na szybie a właściwie na jej obrzezach? Kropelka tak zaparowała? A tak po za tym to coś mi się nie widzi jeden półresor, właściwie łapa od niego. A może cykniesz fote tylnich osi- ich zawieszenia. A i jeszcze co do felg to dziwnie wygladaja jedne z zestawu a drugie całkiem inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze to by nie skręcało widziałem samochody z dwoma osiami z przody ale zawsze były blisko siebie

U ciebie odległości miedzy pierwszą a drugą osią sa kolosalne i niemaja odzwierciedlenia w rzeczywistości !!

 

Jak dla mnie twój model to czyste SF

 

nie ma znaczenia jak daleko są od siebie osie skrętne ;] zauważ ile pojazdów ma 3cią oś skrętną, i są bardzo zwrotne bez zdzierania opon ;]

 

3401695544_afc5f0cc0e.jpg

0160089_1.jpg

 

Tak mój truck to SF

 

To wokół szyb to moje wprawki w klejeniu szyb to moja pierwsza ciężarówka od lat ta dodatkowa oś napędowa też zrobiona po lamersku, i pokrzywiony wał z doklejanych fragmentów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze to by nie skręcało widziałem samochody z dwoma osiami z przody ale zawsze były blisko siebie

U ciebie odległości miedzy pierwszą a drugą osią sa kolosalne i niemaja odzwierciedlenia w rzeczywistości !!

 

Jak dla mnie twój model to czyste SF

 

nie ma znaczenia jak daleko są od siebie osie skrętne ;] zauważ ile pojazdów ma 3cią oś skrętną, i są bardzo zwrotne bez zdzierania opon ;]

 

3401695544_afc5f0cc0e.jpg

0160089_1.jpg

 

Tak mój truck to SF

 

To wokół szyb to moje wprawki w klejeniu szyb to moja pierwsza ciężarówka od lat ta dodatkowa oś napędowa też zrobiona po lamersku, i pokrzywiony wał z doklejanych fragmentów :P

 

Znawco na tych zdjęciach co pokazałeś nie ma ciągników z trzecią osią skrętną. Co najwyżej mają drugie osie skrętne i są to tzw. pushery. Właśnie po to mają skrętne, żeby być bardziej zwrotnymi i nie zużywać nadmiernie opon na ostatniej / środkowej osi (w zależności od konfiguracji). I bardzo ma znaczenie jak daleko od siebie są osie skrętne.

 

Myślisz, że tutaj będzie się tak samo zachowywać przy skręcie jak na trugim zdjęciu ? Jesteś w błędzie.

 

r580brouwer01.jpg

 

grinsven01.jpg

 

Jeśli byś pomyślał troche o zwrotności, to przynajmniej zrobiłbyś 3 oś podnoszoną. Nie wiele by to dało, ale zawsze coś.

 

Zrobiłeś Science Fiction, które nigdzie nie wjedzie i nie skręci.

 

Tutaj np. Volvo Ter Horsta. Skrętne dwie przednie osie i ostatnia.

 

Horts-Volvo-FH-16.jpg

 

Podobny przykład - Scania Sparr Trans. Tak krótki pojazd jak na pięć osi, a 3 osie ma skrętne - 2 przednie i ostatnią.

 

r620sparr08.jpg

 

Twoja Scania ma minimum z 11 - 12 metrów w przeliczeniu na 1:1 i tylko dwie osie skrętne nie mają racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą oś tutaj masz od razu za pierwszą i może to skręcać, a spróbuj skręcić koła u siebie w modelu i "pojechać". Zobaczysz co stanie się z drugą i trzecią osią - jak będzie targać.

 

Montowano ostatnią oś skrętną.

 

A czy robiono takie rozstawy osi z niemozliwą konfiguracją i kabiną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzacek1841

Napisałeś kiedyś że robisz model dla siebie i po swojemu

Ja zadam jedno podstawowe pytanie

Poco ta relacja ??

 

Relacje sie zakłada po to jak chce sie pochwalić modelem, a nie robić dla siebie !!

Relacja jest po to by otrzymać rady opinie sugestie !! Ale ty masz to wszystko głęboko gdzieś!!

No bo przecież robisz model dla siebie !!

Co z tego że gniot, że niema nic wspólnego z rzeczywistością jak twoim zdaniem "to" by wspaniale jeździło, skręcało !!

Proponuje jeszcze dorobić skrzydła, zbiorniki balastowe, śruby albo pójdź na całość i zamontuj silniki nadprzestrzenne na pace, toć skoro bedą to na pewno będzie sie swietnie nadawał do podróży kosmicznych !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relacja właśnie jak napisałeś bo się chgce pochwalić:D a ty od początku nażekasz na tą 5tą oś, lepiej powiedz jak zabezpieczyć kalki ;/ jak pokrywam bezbarwnym sprejem to na obżeszach jak by je zżera ;/

 

pisze na szkolnej klawiatórze masakra o0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkolna klawiatura jest inna niż domowa, że nie umiesz na niej pisać i walisz takie błędy ?

 

Szczerze - nie ma się czym pochwalić

 

A Ty rozumy pozjadałeś, co to za rozkazy, lepiej powiedz itd... Poprosić kolegów o pomoc nie umiesz, zachowujesz się jak 12 letni dzieciak. Chociaż po tym co tu widze, wnioskuje, że może i tyle masz lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkolna klawiatura jest inna niż domowa, że nie umiesz na niej pisać i walisz takie błędy ?

 

Szczerze - nie ma się czym pochwalić

 

A Ty rozumy pozjadałeś, co to za rozkazy, lepiej powiedz itd... Poprosić kolegów o pomoc nie umiesz, zachowujesz się jak 12 letni dzieciak. Chociaż po tym co tu widze, wnioskuje, że może i tyle masz lat

 

 

Fakt. Zgadzam się w całości z kolegą. Mimo, że projekt podobał mi się i nie interesowało mnie, że jest on S/F to teraz moje odczucia do twojej pracy jak i do ciebie zmieniły się i to całkiem, niestety na gorsze. Pewnie cię to nie będzie interesowało, przecież żadna opinia kolegów z forum cię nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkolna klawiatura jest inna niż domowa, że nie umiesz na niej pisać i walisz takie błędy ?

 

jest inna klawisze sie zacinają i nie zawsze literki wskakują, poza tym jestem dyslektykiem, na laptopie mam mozille i podkreśla mi błędy, a szkolny IE nie, na razie jedyną krytyką w kółko jest ta piąta oś, a na moje pytania nie było żadnej odpowiedzi ;|

 

poza tym na tym forum na relacji z jednych z wystaw modeli widziałem kilka ciężarówek z 3 osiami z oponami bliźniaczymi

 

 

Ps: jak pisałem to moje pierwsze rękodzieło od wielu lat, więc na pewno nie osiągne takiego poziomu jak widzę we wszystkich innych relacjach i galeriach, poza tym chce zrobić model po kosztach, dlatego nie dokupuje części i konwersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.