Skocz do zawartości

Scania 143 Roadrunner


Dzacek1841

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytuje wasze forum od jakiegoś czasu, szczegulnie wnikliwie przestudiowałem temat budowy scani 14 roadrunner.

 

W tym temacie chce prezentować postępy budowy scani mojego wykonania,

więc kupiłem zestawy:

Scania 142 roadrunner,

3511-deckel.jpg

 

Truck accesories z hds`em

ITA3854.jpg

zestaw dodatkowych opon

 

Na allegro kupiłem kabine od scani 143,

 

Zamieżam zrobić ją w wersji 5cio osiowej z wydłużoną kabiną

 

 

img0602mu.jpg

img0603e.jpg

 

chce zrobić okablowanie silnika, nie wiem jak się do tego zabrać, rama już wydłużona o 15cm,

 

Dach zdjąłem z poskładanej lata temu scani 143

(dostała na wymiane dachod roadrunnera)

 

 

img0609i.jpg

img0608s.jpg

 

Ramę chce pomalować na cie ciemnokrwisty czerwony, a kabine z maską na czarny mat, i pokryć bezbarwnym lakierem,

Czekam na krytykę i podpowiedzi!

Pozdrawiam Jacenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć, ciekawy wątek ale po co taki długi ciągnik? Widziałeś takowy? Nie spotkałem się z czym podobnym w 1:1, poza tym jaką by to miało średnice zawracania...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie widziałem takiego, dopułki nie zaczełem używać google

a tak serio, to ambicja mnie zżera i musze wkońcu zrobić coś wielkiego

 

awesupertruck01.jpg

awesupertruck02.jpg

 

chciałem scani dać oryginalne kalkomanie, ale niestety zważywszy na fakt iż kierownica bęzie po lewej stronie, nie będzie żadnych oznak Australii

 

1547-3_rdax_500x246.jpg

5axleTruck-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie widziałem takiego, dopułki nie zaczełem używać google

 

Dowcipny jesteś, ale google Ci nie napisało, że są to typowo amerykańskie auta a nie europejskie produkowane na australijski lub amerykański rynek.

 

to ambicja mnie zżera i musze wkońcu zrobić coś wielkiego
niestety zważywszy na fakt iż kierownica bęzie po lewej stronie, nie będzie żadnych oznak Australii

 

To może spraw, że ta kierownica znajdzie sie po właściwej, australijskiej stronie. Na forum mamy też dział Sci-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownicy już nie przeżuce, częśći z KFS`u są zbyt drogie. na razie zajmę się podwoziem

 

Ps: Xsara dobry ziom

050319_0219.jpg

050528_0010.jpg

050528_0008.jpg

060728_0525.jpg

050729_0015a.jpg

050729_0017a.jpg

 

 

Krytykujecie i krytykujecie, a kto poradzi jak zabrać się z aokablowanie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Krytykujecie i krytykujecie, a kto poradzi jak zabrać się z aokablowanie silnika?

 

Odpowiedz...

 

też nie widziałem takiego, dopułki nie zaczełem używać google [...][/img]

 

Robisz model Scani T 142/3 , a ty nadal pokazujesz nam zdjęcia innych modeli. Krytykę też trzeba przyjąć z pokorą... Poza tym chcesz uczynić tak ambitny projekt, przedłużanie ramy, mosty, napędy, zawieszenie, a nie potrafisz przerobić tak prostej deski rozdzielczej...? Dziwne podejście..

Ps już nie wspomnę o błędach ortograficznych, literówkach itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym to nikogo obrazić, ale tak jak tu już koledzy mówili takiej Scani nikt do tej pory nie widział, a poza tym jeżeli ktoś zabiera się za aż tak wielkie przeróbki modelu to najpierw powinien cudnie robić modele "prosto z pudła", a tej białej Scani, którą widać na zdjęciach w tle wiele brakuje do ideału . Nie mówie, że moje modele są najpiękniejsze, ale może nad tym każdy na początku powinien popracować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Krytykujecie i krytykujecie, a kto poradzi jak zabrać się z aokablowanie silnika?

 

Odpowiedz...

 

też nie widziałem takiego, dopułki nie zaczełem używać google [...][/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz model Scanii T 142/3 , a ty nadal pokazujesz nam zdjęcia innych modeli. Krytykę też trzeba przyjąć z pokorą... Poza tym chcesz uczynić tak ambitny projekt, przedłużanie ramy, mosty, napędy, zawieszenie, a nie potrafisz przerobić tak prostej deski rozdzielczej....

 

deskę będę miał od serii 3 nie chce mi się jej przerabiać,

ktoś zwrócił uwagę zę pokazuje zdjęcia pojazdów z za oceanu to pokazałem europejskie podwozia 5cio osiowe

 

Ps: dzięki za krytykę (yy takich tirów nie ma nie znasz się) jest naprawdę konstruktywna

 

Fliper zajmij się swoją ortografią i literówkami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz model Scanii T 142/3 , a ty nadal pokazujesz nam zdjęcia innych modeli. Krytykę też trzeba przyjąć z pokorą... Poza tym chcesz uczynić tak ambitny projekt, przedłużanie ramy, mosty, napędy, zawieszenie, a nie potrafisz przerobić tak prostej deski rozdzielczej....

 

Deskę będę miał od serii 3 nie chce mi się jej przerabiać,

ktoś zwrócił uwagę że pokazuje zdjęcia pojazdów z za oceanu to pokazałem europejskie podwozia 5cio osiowe.

 

Ps: Dzięki za krytykę (yy takich tirów (ciężarówek! ) nie ma nie znasz się) jest naprawdę konstruktywna.

 

Fliper zajmij się swoją ortografią i literówkami.

Kolego ty zajmij się ortografią i literówkami bo post Flipera nie razi tak w oczy jak twój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,ale burzliwy warsztat się,zrobił , a co do silnika popatrz na warsztaty i tam jest pokazane jak koledzy robią okablowanie silnika .

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Projekt ciekawy ;), może coś mniejszego?

wijgt143e_1.jpg

Scania-T-143-E.jpg

scania-143-h.jpg

 

Wiem, że na fotkach jest 143E, a ty sklejasz 142M, ale może pokusisz się na mniejszą

 

Tutaj mam fotki Silnika (może Ci w czymś pomogą):

v8_2_over.jpg

578860822_5.jpg

Źródła do Zdjęć: google; Allegro.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa Scania będzie, czekam na dalsze fotki z prac i życzę powodzenia ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy czy kolega skończy ,ja mu życzę jak najlepiej.Swoją drogą na jego miejscu zrobiłbym tę niebieską Scanię 4 osiową.Tak czy siak życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba przepraszam, mój jest na ukończeniu . Ja kończę Scanię R620 12x4, są takie w EU co widać na wyżej zamieszczonych zdjęciach (tak gwoli formalności ) . Dzacek, według mnie to taka konfiguracja do Scanii z "noskiem" niezbyt pasuje. Widziałbym ją max. w konfiguracji 8x4, ale to Twój model i możesz z nim robić co Ci się żywnie podoba .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba przepraszam, mój jest na ukończeniu . Ja kończę Scanię R620 12x4, są takie w EU co widać na wyżej zamieszczonych zdjęciach (tak gwoli formalności ) . Dzacek, według mnie to taka konfiguracja do Scanii z "noskiem" niezbyt pasuje. Widziałbym ją max. w konfiguracji 8x4, ale to Twój model i możesz z nim robić co Ci się żywnie podoba .

 

Pozdrawiam

 

Bezimiennie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogrzebałem w scanii, oliwy dolałem myślałem że trochę się chłopaki powściekają, a tu takie rozczarowanie

 

kupiłem szpachlówkę i ciemnoczerwoną farbę na ramę, jeszcze walczę nad tylnym mostem i ze zwrotnicami na dodatkowej osi skrętnej,

img0614xk.jpg

img0615sd.jpg

img0613d.jpg

 

pójdę jutro do lumpa i porozglądam się za czymś w panterkę, na tapicerkę

na razie jszcze trochę szpachlowania[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.