Skocz do zawartości

[warsztat] F-16 C Bl. 52+ Academy 1/32


imt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tym postem rozpoczynam relację (i myślę, że za jakiś czas ją zakończę) z budowy modelu samoltu F-16c Block 52+należącego do PSP.

Krótkie omówienie modelu odbyło się tu:

viewtopic.php?t=2100

 

5c2e0f66f8937d6dm.jpg

fotografia przedstawia zasobnik wraz z ce spadochronem hamującym. Jest on założony na sucho zgodnie z instrukcją, natomiast błędem jest umiszczenie spadichronu w ten sposób - powinien być obrócony o 180 st.

Patrz link: http://www.plastikowe.pl/images/sprzet/bondaryk/f16pl/15.jpg

 

e2bc32bad191cd83m.jpg

na tej fotografi widać że linie podziału są nieco inaczej poprowadzone jak w oryginale: http://www.plastikowe.pl/images/sprzet/bondaryk/f16pl/22.jpg

 

5b869673d69995b4m.jpg

brak jest drugiej anteny z lewej strony. Nie jest to błąd zestawu ale trzeba będzie dorobić.

 

5a8f8afc14a9b3c9m.jpg

Natomiast sama antena jest za wąska i to trzeba poprawić.

 

cd3fc42aa9eab4f3m.jpg

 

fbbbc7a99df0e851m.jpg

Ostatnie zdjęcie przedstawia spodnią stronę zasobnika. niestety powinna mieć zupełnie inny kształt. Powinna być zaokrąglona jak na tym zdjęciu:

http://www.plastikowe.pl/images/sprzet/bondaryk/f16pl/10.jpg

lub:

http://www.plastikowe.pl/images/sprzet/bondaryk/f16pl/26.jpg

innych zdjęć nie mam dlatego odsyłam na stronę www.plasikowe.pl

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zasiadam w pierszym rzedzie i bede Cie mial na oku, zeby "Jastsomb" nie skonczyl jak "Crusader", czyli nie zostal zastapiony innym modelem.

 

Jak narazie, korekta ksztaltu zasobnika i dorobienie anten to chyba niewielki problem. Jak sie przedstawia reszta modelu pod katem zgodnosci z polskim Block 52+? Duzo bedzie roboty? Pewnie anteny FOF trzeba bedzie dorobic na dziobie i poprawic swiatla pozycyjne na wlocie, ale to w sumie drobiazdzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to tak dokładnie to go nie oglądałem. Każdy element nad którym bedę pracował sprawdzę pod wzgledem zgodności z naszym samolotem. Oczywiście o ile będę miał materiały. Może coś jeszcze otworzę, ale też jak będę miał na to kwity.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki za linki z fotkami. Niezmiernie się przydadzą przy budowie kabiny.

 

Specjalnie dużo to prace nie posuneły się do przodu, ale zawsze jakiś fragment prac ubyło. Przygotowane miejsce do wklejenia siatek i wklejona jedna z nich.

 

e4af3cf53048fddcm.jpg 0921876d8d167bafm.jpg

 

I pierwsze porównanie:

a1ffe0fa2434e056m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Irku siatki wyglądają OK, ale takie małe ale. Czy nie uważasz iż powinieneś trochę pocienić plastik wokół tej siatki, bo wygląda to iż posadowione są one głęboko a przeglądając zdjęcia jakoś to inaczej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, Irek ma racje. Przed przyklejeniem siatki wyglądało to zupełnie dobrze. Po przyklejeniu również wygląda dobrze, lecz może wyglądać lepiej. Przydaje się taki głos sumienia "zrób lepiej". Dzięki. Poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ponownie lekki rozruch tematu.

Zgodnie z sugestią jaką zaproponował Irek-M1 pocieniłem jeszcze plastik i niejako przy okazji wkleiłem nowe siatki (nowy nabytek)

55bf3a50d4d92c5bm.jpg

W zasadzie wszystko wyglądało ok do czasu zrobienia zdjęcia. Nad tym elementem jeszcze ciut trzeba popracować.

90a1fec3b0c3c525m.jpg 37741252ddbd7db5m.jpg

 

Polskie F-16 mają inny wylot wentylacji po prawej stronie kadłuba poniżej kabiny. na dodatek posiadają wzmocnienie w postaci grubszego poszycia. Co również należało jakoś zaznaczyć. Początkowo miał to być naklejony kawałek polistyrenu, lecz okazał się za gruby. Na szlifowanie do odpowiedniej grubości jakoś nie miałem ochoty i tu z pomocą przyszedł Marcin Witkowski proponując wykonanie tego zgrubienia za pomocą kleju CA. Co też uczyniłem, a efekty można zobaczyć poniżej (dodatkowo po szpachlowaniu)

1a17bfb3f3ddf706m.jpg 0fe4ceeebc8a9c6dm.jpg

 

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało po malowaniu.

 

Ja też i żeby nie trzymać nas obojga w niepewności postaram się pomalować Surfacerem 1200.

Przyglądając się temu dokładnie jestem pewien że jest to świetny pomysł, aby w ten sposób robić wszelkie wzmocnienia polegające na zmianie grubości poszycia. Dodatkową zaletą jest to je pomimo szpachlowania i szlifowania jest to metoda stosunkowo szybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie trwają prace nad wnęką podwozia przedniego

 

tak było:

61cc10684d696cd8m.jpg

 

tak też było, ale trochę później:

850c4b8ba7343f02m.jpg

 

tak jest obecnie:

783f342b18cece57m.jpg

 

Przewidywany dalszy postęp prac - najbliższy weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co zrobilem? Umm... Pochowalem czesci do pudelka, zeby sie nie poniszczyly i kupilem 5 tubek kleju cyjanoakrylowego (na zapas)...

A tak na powaznie, strasznie krucho u mnie z czasem od dluzszego czasu, a jak juz mam go troche, to jakos tak nie mam weny, ochoty cokolwiek robic... Wole sie walnac przed telewizor i troche poodmozdzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Pewnie. Wprawdzie od dłuższego czasu nastała przerwa w pracach, m. in. brakiem koncepcji budowy modelu (czy ma mieć otwarate luki, czy może spróbować zrobić wersję D). Niektóre z tych problemów nadal pozostały, choć coraz bardziej krystalizuje się nich rozwiązanie.

Same prace od ok tygodnia postępują bardzo powoli, lecz nie bardzo jest co pokazywać (sklejone skrzydła, czy też klapolotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.