Jump to content

[Humvee] Dumvee na bazie M1025 (prawdopodobnie) z filmu GK


Tysiuniek
 Share

Recommended Posts

Spróbuję zrobić kolejny pojazd z filmu Generation Kill. Będzie to prawdopodobnie przerobiony M 1025 - chociaż 100% pewności nie mam ze względu na bardzo ograniczoną dokumentację ( w moim przypadku tylko stopklatki z filmu). Jeżeli sie uda, będzie to 5 pojazd z tej serii, w zamyśle ma ich być 6.

Podstawą będzie model Italerii Desert Patrol, z granatnikiem M19 z Academy. Blaszek raczej nie będzie - kryzys finansowy.

 

GenerationKillS01E04HDTVXviD-0TV-3.jpg

 

GenerationKillS01E04HDTVXviD-0TV-2.jpg

 

GenerationKillS01E05HDTVXviD-0TV-1.jpg

 

GenerationKillS01E01HDTVXviD-0TV-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

z granatnikiem M19 z Academy

Mk19

 

Ciągniesz dalej z GK i bardzo dobrze. Na wstępie zaznaczę, że pomęczę Cię o mocniejszy suchy pędzel Czekam na fotki i jak zwykle kibicuję

 

P.S. Mam nadzieję, że trochę rozwiniesz warsztat Żeby nie skończył się po 2 aktualizacjach i od razu galeria Bo lubię popatrzeć jak modele nie tylko wyglądają, ale także powstają. Przy okazji może uda się coś pomóc

Link to comment
Share on other sites

Jasne, dzięki. Faktycznie, zgubiłem "k", czyli Mark 19. Postaram sie częściej aktualizować warsztat, z Twojej pomocy z pewnością skorzystam.

I tak będę robił ten model trochę na "wariackich papierach", nie mam nic więcej poza tymi kilkoma, mało wyraźnymi fotkami.

Link to comment
Share on other sites

... i tak to wygląda. Model będzie składał sie z elementów od kilku różnych modeli + wyroby własne. Podwozie, nadwozie pochodzą z Italeri M998 Command Vehicle, dach wraz z obrotnicą, fotele (zaszpachlowane) z Italeri Desert Patrol, przedni zderzak, tylny element paki, podest strzelca, słupki drzwiowe z Academy.Zwój drutu na maskę, z żywicy. Reszta elementów to druty,siatka, karty telefoniczne, modelina itp.Teraz przyjdzie czas na uzupełnienie obrotnicy - tutaj zostaną zastosowane blaszki po pewnym napoju.

 

M1025DumveeGK001.jpg

 

M1025DumveeGK003.jpg

 

M1025DumveeGK005.jpg

 

M1025DumveeGK008.jpg

Link to comment
Share on other sites

Całkiem nieźle Chociaż wydaje mi się, że te barierki z tyłu powinny dochodzić do pałąku podtrzymującego dach. Na zdjęciach nie widać dobrze tego miejsca. Nawrzucasz szpejów i będzie git.

Sam pałąk powinien mieć jeszcze elementy mocujące go do nadkoli - zerknij do mojego warsztatu z Dumvee.

Dajesz dalej

Link to comment
Share on other sites

Właśnie z tym elementami był problem. Na zdjęciach niewiele widać, ale mam gdzieś fotkę Humvee innej wersji z takimi właśnie barierkami. Przyjąłem za dobrą monetę. Ale i tak nie będzie nic widać.Twój warsztat oczywiście widziałem, ale tak szczerze, zapomniałem o tym rozwiązaniu. Może też nic nie będzie widać.

Mam inny jeszcze problem: nie wiem, na jakiej zasadzie były mocowane te ogromne siatki maskujące po bokach pojazdu - a w szczególności jak były mocowane do dachu.Z filmu wywnioskowałem, że są to główne elementy( wraz ze stelażami) siatek maskujących służących do budowania tzw. namiotów rozpinanych na postojach nad całym pojazdem. I są prawdopodobnie w pokrowcach, ponieważ w filmie występują praktycznie same siatki typu Barracuda - a te, jak widać na zdjęciach, raczej ich nie przypominają. Poza tym maja jednolity kolor, jasnopiaskowy.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem, na jakiej zasadzie były mocowane te ogromne siatki maskujące po bokach pojazdu...

Tak jak pisałeś, prawdopodobnie są w pokrowcach, a te są zamocowane jak widać paskami do dachu i barierek. Prawdopodobnie przy dachu są "zainstalowane" dodatkowe uchwyty takie jak czasem na tylnych klapach bagażników. Do nich pewnie przytroczone siatki tymi paskami. Jak to na prawdę jest to nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Też tak podejrzewam, że były zainstalowane jakies uchwyty. Na czymś jednak te siatki musiały być umocowane. W moim modelu ich nie będzie, i tak nie byłyby widoczne.

Trochę oszukałem z zasobnikiem na kanistry. Zrobiłem zasobnik innego rodzaju, ale takie też były wykorzystywane w tej jednostce, w tym czasie.Miałem już pocięte elementy, więc je wykorzystałem.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj wycieniować te plandeki plastikowe, szczególnie tę na masce - znajdując się w tym miejscu będzie się przecież rzucać w oczy oglądającemu model.

Szkoda, że nie okleiłeś foteli folią aluminiową albo chusteczką - po wycieniowaniu choćby suchym pędzlem te fotele Academy/Italeri wyglądają całkiem nieźle, tu są za płaskie.

Na plus - podoba mi się kamuflaż

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że ta plastikowa plandeka na masce nawet mi się podoba. Zostawię tak jak jest. Była cieniowana, trochę tą operacje przykryło kurzenie. O fotelach...zapomniałem. Jakoś nie przyszło mi do głowy pokrycie ich folią - zreszta nigdy jeszcze tego nie robiłem. Fotele tylko wyszpachlowałem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.