Skocz do zawartości

[Humvee] Dumvee na bazie M1025 (prawdopodobnie) z filmu GK


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuję zrobić kolejny pojazd z filmu Generation Kill. Będzie to prawdopodobnie przerobiony M 1025 - chociaż 100% pewności nie mam ze względu na bardzo ograniczoną dokumentację ( w moim przypadku tylko stopklatki z filmu). Jeżeli sie uda, będzie to 5 pojazd z tej serii, w zamyśle ma ich być 6.

Podstawą będzie model Italerii Desert Patrol, z granatnikiem M19 z Academy. Blaszek raczej nie będzie - kryzys finansowy.

 

GenerationKillS01E04HDTVXviD-0TV-3.jpg

 

GenerationKillS01E04HDTVXviD-0TV-2.jpg

 

GenerationKillS01E05HDTVXviD-0TV-1.jpg

 

GenerationKillS01E01HDTVXviD-0TV-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z granatnikiem M19 z Academy

Mk19

 

Ciągniesz dalej z GK i bardzo dobrze. Na wstępie zaznaczę, że pomęczę Cię o mocniejszy suchy pędzel Czekam na fotki i jak zwykle kibicuję

 

P.S. Mam nadzieję, że trochę rozwiniesz warsztat Żeby nie skończył się po 2 aktualizacjach i od razu galeria Bo lubię popatrzeć jak modele nie tylko wyglądają, ale także powstają. Przy okazji może uda się coś pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzięki. Faktycznie, zgubiłem "k", czyli Mark 19. Postaram sie częściej aktualizować warsztat, z Twojej pomocy z pewnością skorzystam.

I tak będę robił ten model trochę na "wariackich papierach", nie mam nic więcej poza tymi kilkoma, mało wyraźnymi fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tak to wygląda. Model będzie składał sie z elementów od kilku różnych modeli + wyroby własne. Podwozie, nadwozie pochodzą z Italeri M998 Command Vehicle, dach wraz z obrotnicą, fotele (zaszpachlowane) z Italeri Desert Patrol, przedni zderzak, tylny element paki, podest strzelca, słupki drzwiowe z Academy.Zwój drutu na maskę, z żywicy. Reszta elementów to druty,siatka, karty telefoniczne, modelina itp.Teraz przyjdzie czas na uzupełnienie obrotnicy - tutaj zostaną zastosowane blaszki po pewnym napoju.

 

M1025DumveeGK001.jpg

 

M1025DumveeGK003.jpg

 

M1025DumveeGK005.jpg

 

M1025DumveeGK008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle Chociaż wydaje mi się, że te barierki z tyłu powinny dochodzić do pałąku podtrzymującego dach. Na zdjęciach nie widać dobrze tego miejsca. Nawrzucasz szpejów i będzie git.

Sam pałąk powinien mieć jeszcze elementy mocujące go do nadkoli - zerknij do mojego warsztatu z Dumvee.

Dajesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym elementami był problem. Na zdjęciach niewiele widać, ale mam gdzieś fotkę Humvee innej wersji z takimi właśnie barierkami. Przyjąłem za dobrą monetę. Ale i tak nie będzie nic widać.Twój warsztat oczywiście widziałem, ale tak szczerze, zapomniałem o tym rozwiązaniu. Może też nic nie będzie widać.

Mam inny jeszcze problem: nie wiem, na jakiej zasadzie były mocowane te ogromne siatki maskujące po bokach pojazdu - a w szczególności jak były mocowane do dachu.Z filmu wywnioskowałem, że są to główne elementy( wraz ze stelażami) siatek maskujących służących do budowania tzw. namiotów rozpinanych na postojach nad całym pojazdem. I są prawdopodobnie w pokrowcach, ponieważ w filmie występują praktycznie same siatki typu Barracuda - a te, jak widać na zdjęciach, raczej ich nie przypominają. Poza tym maja jednolity kolor, jasnopiaskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, na jakiej zasadzie były mocowane te ogromne siatki maskujące po bokach pojazdu...

Tak jak pisałeś, prawdopodobnie są w pokrowcach, a te są zamocowane jak widać paskami do dachu i barierek. Prawdopodobnie przy dachu są "zainstalowane" dodatkowe uchwyty takie jak czasem na tylnych klapach bagażników. Do nich pewnie przytroczone siatki tymi paskami. Jak to na prawdę jest to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak podejrzewam, że były zainstalowane jakies uchwyty. Na czymś jednak te siatki musiały być umocowane. W moim modelu ich nie będzie, i tak nie byłyby widoczne.

Trochę oszukałem z zasobnikiem na kanistry. Zrobiłem zasobnik innego rodzaju, ale takie też były wykorzystywane w tej jednostce, w tym czasie.Miałem już pocięte elementy, więc je wykorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wycieniować te plandeki plastikowe, szczególnie tę na masce - znajdując się w tym miejscu będzie się przecież rzucać w oczy oglądającemu model.

Szkoda, że nie okleiłeś foteli folią aluminiową albo chusteczką - po wycieniowaniu choćby suchym pędzlem te fotele Academy/Italeri wyglądają całkiem nieźle, tu są za płaskie.

Na plus - podoba mi się kamuflaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ta plastikowa plandeka na masce nawet mi się podoba. Zostawię tak jak jest. Była cieniowana, trochę tą operacje przykryło kurzenie. O fotelach...zapomniałem. Jakoś nie przyszło mi do głowy pokrycie ich folią - zreszta nigdy jeszcze tego nie robiłem. Fotele tylko wyszpachlowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.