Skocz do zawartości

Szkolny Su-22 w 1:48. Czy są w sprzedaży?


kajtiii

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu przepraszam że tu zadaję takie pytanie ale jakoś nigdzie indziej mi nie pasowało go wrzucić.

 

Mianowicie czy ktoś z szanownego koleżeństwa się orientuje czy jakakolwiek firma produkuje modele Su-22 w wersji szkolnej w skali 1:48? Wersje jednoosobowe są (np. Kopro) ale dwumiejscowej wersji w tej skali nie mogę dopaść a chciałbym zrobić "pastowanego kabana" z Mirosławca zaprezentowanego na radomskim airshow rok temu.

 

Z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to w czteryósemce nikt nie robi dwumiejscowej suczki. Kopro wypuściło zestaw z oznaczeniem SU-22M3 ale jest to mylne oznaczenie gdyż ten zestaw to tez wersja jednomiejscowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku istnieje żywiczna konwersja do modelu KoPro M3, która pozwala przebudować model na UM3. Producentem jest czeski Ciro Models. Zestaw składa się z przedniej części kadłuba, kopletnego kokpitu, vacu oszklenia, właściwego zbiornik za kabiną oraz kilku innych drobioazgów. Dodatkowo zestaw zawiera dwie dość pokaźne blachy fototrawione.

 

Sam zamówiłem zestaw bezpośrednio u producenta, ale z powodu problemów zdrowotnych realizacja się nieco opóźnia. Koszt tego cacka niemały, bo 62$.

tak to wygląda:

 

ciroc410parts1.jpg

ciroc410parts2.jpg

ciroc410parts3.jpg

ciroc410parts4.jpg

ciroc410parts5.jpg

 

A na marginesie, Tees wersja M3(jednomiejscowa) to nie UM3 - dwuster

pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku istnieje żywiczna konwersja do modelu KoPro M3, która pozwala przebudować model na UM3. Producentem jest czeski Ciro Models. Zestaw składa się z przedniej części kadłuba, kopletnego kokpitu, vacu oszklenia, właściwego zbiornik za kabiną oraz kilku innych drobioazgów. Dodatkowo zestaw zawiera dwie dość pokaźne blachy fototrawione.

 

Sam zamówiłem zestaw bezpośrednio u producenta, ale z powodu problemów zdrowotnych realizacja się nieco opóźnia. Koszt tego cacka niemały, bo 62$.

tak to wygląda:

Płaciłeś już? Bo w większości czeskich sklepów towarów z CiroModels już nie mają i nie przyjmują zamówień właśnie z powodów o których pisałeś.

Podobno nie chodzi o miesiąc czy dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłeś już? Bo w większości czeskich sklepów towarów z CiroModels już nie mają i nie przyjmują zamówień właśnie z powodów o których pisałeś.

Podobno nie chodzi o miesiąc czy dwa

Gościu napiał mi, że odezwie się do mnie gdy zamówienie będzie gotowe. Wówczas przeleję pieniądze Pay pal-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopacy za informacje. Trochę lipa że nikt się nie pokusił o szparkę w 1:48... moim zdaniem jest równie ładna co jednomiejscówka.

Zestaw do konwersji fajny, ale cena jest jak dla mnie conajmniej śmieszna, no chyba że jest z platyny ;) Chyba trzeba będzie zrobić to co jest czyli jednomiejscówkę, może nikt się nie połapie że brakuje miejsca dla drugiego pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lipa że nikt się nie pokusił o szparkę w 1:48...

Zrób su w 1/72, Bilek robi UM-a, a pavla ma żywiczny kokpit(jedzie do mnie) z wnęką podwozia i stozkiem do tego zestawu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba będzie zrobić to co jest czyli jednomiejscówkę, może nikt się nie połapie że brakuje miejsca dla drugiego pilota Very Happy

Nie licz na to , ja tam się polapię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz Ci los... sami fachowcy ;)

 

Leszek, z 1/72 nie ma problemu - obczaiłem temat. Niestety ubzdurało mi się mieć małą eskadrę rosyjskich / radzieckich myśliwców w 1/48... Mam już Su-27 (czarna 63 z Białorusi), MiGa - 29 (malowanie z Góraszki 2009), MiG-21 na ukończeniu (9507) a w szafie czekają jeszcze MiG - 17 PF (docelowo "Marysia" n/b 507) oraz MiGi 19 i 15. W planachj jeszcze zakup Su-7 BMK. Tak więc rozumiesz że Su-22 musi być w tej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.