Skocz do zawartości

Admiral Graf Spee 1/350


abir24

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż.... ponieważ sam zainteresowałem się tym wydaniem chociaż mam już zakupionego "Admirała GS", dokonałem pewnej kalkulacji i tak:

Academy: model + kp. luf + relingi = ok. 230 zł,

Trumpeter: model + kp. luf + Eduard = ok. 320 zł,

Academy PE: ok. 350 - 400 zł zależnie od sklepu i kursu na dany dzień.

 

Wychodzi na to, że drewnopodobny pokład kształtowałby się w cenie ok. 50 zł a to atrakcyjna oferta.

Reasumując jeżeli decydujesz się na pełen odjazd doradzam Premium Edition i do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście mam gołego Academy i poza koszmarnymi dziurami w pokładach po relingi nie mam do niego zastrzeżeń. Dziury oczywiście można zaślepić, nie jest to problem. Z detalami również nie ma tragedii, to i owo się uzupełni i będzie ok. Co mnie ubawiło, to to, że wodnosamoloty mają wypukłe linie podziału blach - u Academy, która dawno temu przeryła linie wypukłe na wklęsłe w MIGach 23, 27 z Hasegawy i u Avengera Frog/Novo.

Wracając do tematu lufy toczy również Aber:

http://aber.net.pl/detal/desc/set_of_barrels_for_admiral_graf_spee_class_battleships_280mm_x_6__150mm_x_8__105mm_x_6_041120410/

cena kole 40 zeta, sam się do niech przymierzam.

Pytanie do USS Enterprice - co jest nie tak z kadłubem u Trumpka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Alex.Właśnie też robiłem taką kalkulację i wszystko się zgadza.

Tylko obawiam się ,że podstawowy zestaw Academy jest gorszy od Trampetera.(do czego nawiązał zreszta kolega powyżej).-widziałem wypraski. Dlatego ,jak sądzisz,czy drewniany pokład to na tyle łakomy kąsek,żeby wybrac gorszy jednak zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosi atrakcyjność i to bardzo bo masz naturalny kolor drewna na japońskiej stronie widziałem zdjęcia pokładu Bismarcka wyglądało to bardzo ładnie jak znajde stronke to przykleje linka. Ułatwia prace ponieważ żeby uzyskać efekt naturalnego drewna malując pokład farbami trzeba sie troszke napracowac i mozna robić to na kilka sposobów. Ale o tym było dużo w warsztatach chociaż mozna poprosić administracje o zrobienie odrębnego tematu w tajnikach lub w dziale okrętowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.