Skocz do zawartości

Harley-Davidson FLH1200 - Policyjny - Tamiya 1:6


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

C.D. budowy.

Stopka:

3c135a83d7d7e952.jpg

abf6a3ab64621dcc.jpg

 

Pompka hamulcowa z podłączonym pedałem (jest ruchomy):

d33a539a2fa56ede.jpg

 

Na pompkę zamontowałem osłonę i całość umieściłem na ramie motoru, również przykręciłem pałąk:

e1e8b4759b7314af.jpg

 

Stopka z dźwigniami na swoim miejscu:

72b2e1099562b2ed.jpg

 

Widok na całość:

c82ddd58a4913733.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z farbką uzmysłowiły mi jakie to wielkie będzie.

To i nie dziwota, że elementy ruchome i sporo szczegółów w postaci śrub i innych niuansików, których nie uświadczysz w mniejszych skalach.

Ale nie umniejsza to faktu, iż to co robisz prezentuje się zacnie - tak trzymać !!

p.s. ostatnio coraz więcej modeli motorków pojawia się na forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pospieszyłem się z przyklejeniem osłony na pompce hamulcowej bo okazało się, że przeszkadza mi w zamontowaniu przewodu, na szczęście klej jeszcze nie związał i odkleiłem ją bez problemu Przy okazji pomalowałem korek na zbiorniczku, wcześniej nie pomalowałem go bo myślałem, że będzie niewidoczny a jednak pod pewnym kątem od lewej strony widać go.

 

7cb572e665cf080f.jpg

 

Zmontowałem gaźnik i zrobiłem przymiarkę na sucho:

 

8e7787bf19f62ef4.jpg

0d707fdf86c99bfa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za kółeczka, opony przetarłem papierem ściernym:

 

0d0fdc18c475f453.jpg

 

Tarcze kół z zaciskami:

76947557a990ecb8.jpg

 

gotowa tarcza do montażu na koło (są obie gotowe):

6b636d30d62717ff.jpg

1f260633366d281b.jpg

 

Kompletne przednie koło:

1a379d2d4836fe84.jpg

ed63d4a67f1ca317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie troszkę ciekawi, oponki lekko zużyte, a tarcze nówki, w ogóle nie zużyte. Może by je troszkę podszlifować, jakoś tak bardziej realnie to będzie wyglądało?

W poprzednim moim poście na drugim zdjęciu widać, że tarcza jest przetarta (słabo bo słabo ale widać na niej ryski). Druga tarcza była przetarta już po zmontowaniu, tu mam lepszą fotkę obu tarcz:

 

47a9e81a384ccb38.jpg

Powiem tylko, że strasznie ciężko szlifowało się te tarcze, ale to chyba dlatego, że są wykonane z twardej 1,5 mm blachy stalowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech te szprychy - nie myślałeś, żeby je wymienić na druciane?

Do tego celu musiał bym mieć inne naciągi szprych. Myślałem nawet aby wykonać je z z igły iniekcyjnej pocietej na kawałki, ba nawet zacząłem je ciąć ale wyszły mi z tego takie babole, że w końcu poddałem się i dałem se na wstrzymanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim moim poście na drugim zdjęciu widać, że tarcza jest przetarta (słabo bo słabo ale widać na niej ryski). Druga tarcza była przetarta już po zmontowaniu, tu mam lepszą fotkę obu tarcz:

47a9e81a384ccb38.jpg

Powiem tylko, że strasznie ciężko szlifowało się te tarcze, ale to chyba dlatego, że są wykonane z twardej 1,5 mm blachy stalowej

Nie to, żebym się czepiał ale...

Tarcze są oszlifowane ale brakuje im śladów po klockach hamulcowych, które zostawiają koncentryczne kółka w wyniku tarcia w czasie obracania się kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym się czepiał ale...

Tarcze są oszlifowane ale brakuje im śladów po klockach hamulcowych, które zostawiają koncentryczne kółka w wyniku tarcia w czasie obracania się kół.

Tarcze szlifowałem na okrągło ale zanim to zrobiłem najpierw szlifowałem grubszym papierem na prosto (musiałem użyć dość sporej siły aby na tarczach w ogóle powstały jakieś zadrapania), no i jak widać rysy te są nadal widoczne Wszystko zależy pod jakim kątem do światła ustawiony był aparat. Na poniższej fotce na dole i u góry tarczy wyraźnie widać zaokrąglone szlifowanie, z kolei jak obrócę koło w tych miejscach bardziej widać proste rysy a tam gdzie były proste widać zaokrąglone. W realu nie jest tak źle ale jeszcze podszlifuję tarcze.

 

fb8cf070347fa9ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Model się zapowiada ciekawie. Cały czas temat obserwuje, szkoda, że nie siedzę w tej tematyce. Czekam na efekt końcowy ta skala 1:6

 

PS. Nawet nie lubię motorów w 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nawet nie lubię motorów w 1:1

... a ja tylko ścigaczy, powinien byc dla nich zakaz jazdy po ulicach

Tylne amortyzatory są już gotowe Producent postarał się i dał w nich metalowe u dołu odpowiednio wyprofilowane tuleje. Amorki są ruchome Na fotkach widać zamontowane siodełko ale jest to tylko przymiarka i będzie dopiero malowane:

 

077753599b786d0f.jpg

 

Przeszlifowałem jeszcze trochę tarcze hamulcowe i w raz kołem i pozostałym osprzętem zamontowałem na ramie:

 

db02d1b3f164677e.jpg

87a3107a21d58960.jpg

f38aae539515648f.jpg

dcd4d3e608d1b198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nawet nie lubię motorów w 1:1

... a ja tylko ścigaczy, powinien byc dla nich zakaz jazdy po ulicach

 

Akurat tu się chyba mylisz. Powinien być zakaz dla niektórych debili jeżdzący na nich. Są ludzie, którzy potrafią to dobrze wykorzystać.

 

P.S :Sorki sa off-top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas obserwuję z ciekawością, i muszę przyznać że model prezentuje się naprawdę fajnie. prace jak zwykle wykonywane wyśmienicie wzorowo:)

pozdawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam elementy wykonane jak zwykle obłędnie.

 

Ps: znam wielu ludzi którzy mają ścigacze i po mieście jeżdżą normalnie i niestety wielu którzy jeżdżą bez szacunku dla mocy takiego sportowca,ale to już nie motocykliści ot taka moja obrona prawdziwych motocyklistów .Sorka za odejście od tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba115 jeśli pozwolisz to podepnę się pod Twój post w obronie motocyklistów , a irizar miał tylko na myśli motocykle, nie motocyklistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d. budowy.

Pomalowany widelec z zamontowanym klaksonem:

c88141f790cebbcf.jpg

 

Przednie amorki musiałem maznąć szpachlą i pomalować je od nowa, górę chromem SM-07, dół MM 1401. Następnie zamontowałem koła, kierownicę, siodełko i radiostację (filtr powietrza na sucho):

 

5b5867871847b545.jpg

a32f62b039174373.jpg

e7fba4e48068b3cc.jpg

854cd1458f70c42c.jpg

6ee0f1401f71464f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy powrót do pociągu drogowego?

Już niedługo, dokończę motorek i wracam do australijczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni bawiłem się w malowanie i lakierowanie blach. Wczoraj nakleiłem kalki na przedni błotnik a dzisiaj ponownie psiknąłem go clearem. Za kilka dni zrobię polerkę i będę montował na ramie

 

84eec6cd55142180.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Ładnie się to błyszczy i jak dojdą chromy do tego białego to każdy moto na forum zostanie. Nie ma jazdy bez chromów.Powodzenia. Czekamy na fotki blach na motorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowałem błotniki i zbiorniki paliwa, następnie zabrałem się za ich uzbrajanie i montaż na ramie. Niestety od zbyt częstego brania modelu za przednie i tylne amorki trochę pościerał się chrom z przednich osłon amorków (i to jest powód dlaczego wolę fabryczny), narazie zostawię to jak jest i dopiero pod koniec budowy jeszcze raz psiknę te elementy SM-07.

 

7b410d2587fd1f65.jpg

4a72ee4323086c40.jpg

8ba3fb0c64e40f1e.jpg

2214c2a3370bd02d.jpg

d2881ddf84b0e2a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.