Skocz do zawartości

Sturmtiger 1:35 Tamiya


Cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Aby chwilę odetchnąć od Tygrysa I a zwłaszcza ogniwkowych gąsienic firmy Friulmodel postanowiłem posklejać kolejne monstrum - ciężki moździeż szturmowy Sturmtiger

Model Tamiyi jest znakomity i gdy tylko oglądnąłem dokładniej wypraski stwierdziłem, że muszę się zabrać jak najszybciej do roboty.Jak wspomniałem poszczególne części są perfekcyjnie odlane - nadbudówka ma świetnie wykonaną fakturę pancerza, kadłub posiada nawet najmniejsze szczegóły (nie wiem czemu ale jest dużo lepiej zdetalowany niż Tygrysa I, przednie błotniki są wykonane osobno i posiadają charakterystyczne zgięcia.

Model posiada również wnętrze, co prawda mocno uproszczone ale przez włazy i tak niewiele będzie widać

Malowanie będzie trochę SF ponieważ nie mam wystarczającej ilości zdjęć Sturmtigerów. Nie będzie też zimmeritu ponieważ z tego co wiem nie wszystkie Sturmtigery go miały. Zdjęcia:

dsc0376kopia.jpg

 

dsc0377kopia.jpg

 

dsc0378.jpg

 

 

dsc0379k.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bardzo przyzwoity, fakt ustępuje zestawowi AFV Club ale to raczej kwestia lat samych wyprasek. Jeżeli dysponujesz funduszami to warto nabyć dedykowane do tego zestawu 2 komplety blaszek Abera. Generalnie jeden możesz sobie darować bo z tego co pamiętam jest do wnętrza pojazdu. Odnośnie malowania jakiś konkretny pojazd cię interesuje ? Mogę coś poszukać i ewentualnie przesłać na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie malowania jakiś konkretny pojazd cię interesuje ? Mogę coś poszukać i ewentualnie przesłać na maila.

Cześć Ritter

Jeśli miałbyś jakieś zdjęcia porzuconych Sturmtigerów (najlepiej bez zimmeritu) to chętnie skorzystam, bo ja w swoich "zbiorach" posiadam chyba tylko ze dwa zdjęcia. Możesz śmiało je tutaj zamieścić, byłbym wdzięczny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Dziękuję za komentarz

Znalazłem wczoraj takie zdjęcie:

 

dsc0376dv.jpg

 

Widać na nim wyraźnie, że pojazd nie posiada zimmeritu i jest wymalowany prawdopodobnie na kolor ciemnożółty. Nie widać niestety kół ale wydaje się, że są całkowicie stalowe.

 

Postanowiłem wymienić również tylną płytę pancerną, którą wyszabrowałem z Tygrysa I wczesnego ponieważ pierwsze Sturmtigery wyposażone były w filtry powietrza Feifel. Samych filtrów nie będę zakładał jednak na modelu powinny się znaleźć pozostałości po nich:

 

dsc0376kopia.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skleiłem jeszcze główne uzbrojenie Sturmtigera czyli moździerz. To, że pośpiech w modelarstwie nie popłaca wie prawie każdy kto skleja modele, przekonałem się po raz kolejny i ja. Krzywo przykleiłem z tego wszystkiego pierścień przeciwwagi na końcu lufy

 

dsc0377d.jpg

 

dsc0378p.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, troche fail wyszedł z tą przeciwwagą na lufie :/ bedziesz cos z tym robil?

 

Chyba latwiej by bylo jednak dorobić ten zimmerit jeszcze biorac pod uwage ze nie jest go tam duzo niz pakować sie w tą wersje prototypową.

 

jesli uzyjesz tej plyty od tigera to tam na dole w tej wystajacej czesci trzeba wywiercic dziurki tak jak na fotce, jesli w tigerze tamiji ktory robisz tez nie ma tam dziury to tak samo wierc ;) poza tym jak znam zycie to te oslony pancerne wydechów nie maja tych małych wypustek po bokach ktore tez widzisz na zdjeciu.

 

sturm-tiger-1453.jpg

 

Doszly mi grille do pz III, dzieki!!! moze potrzebujesz gaski z pustym zebem? bo jak mniemam to co dala tamiya ma pelny ząb. Zostaly mi DSy dragona, wygladaja swietnie i dobrze sie ukladaja. Mam tez magic tracki DMLa ale niestety juz z pelnym zebiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, troche fail wyszedł z tą przeciwwagą na lufie :/ bedziesz cos z tym robil?

 

Chyba latwiej by bylo jednak dorobić ten zimmerit jeszcze biorac pod uwage ze nie jest go tam duzo niz pakować sie w tą wersje prototypową.

 

Cześć Tomek

Z lufą to już pozamiatane, musi zostać ale tak sobie pomyślałem, że skoro to pojazd uszkodzony to i lufa może być trochę krzywa

 

Rzeczywiście, łatwiej było dorobić zimmerit ale skoro już zacząłem się bawić w przeróbki to postaram się jakoś z tego wybrnąć, jak się nie uda to trudno, mam w domu jeszcze paredzięsiąt innych modeli...

 

Mam nadzieję, że grille dotarły w dobrym stanie

Gąski mam metalowe ale dzięki za propozycje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleję ten sam model. Faktycznie kolejny wypust Tamiyi, który bardzo przyjemie się skleja Także robię go bez zimmeritu. Ogólnie małe zamieszanie jest z tymi wersjami. Chyba było sporo miksów poszczególnych egzęplarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleję ten sam model. Faktycznie kolejny wypust Tamiyi, który bardzo przyjemie się skleja Także robię go bez zimmeritu. Ogólnie małe zamieszanie jest z tymi wersjami. Chyba było sporo miksów poszczególnych egzęplarzy...

Cześć Jacer

Sklejać ten model bez zimmeritu to trochę ryzykowna sprawa bo większość Sturmtigerów niestety posiadała zimmerit, sam się o tym przekonałem gdy zacząłem zagłębiać się w temat i konsultując się z innymi modelarzami. Wychodzi na to, że bez zimmeritu był tylko prototyp (prototypy?) i przeróbek jest sporo.

Poza tym to masz rację - jest to bardzo dobrze opracowany model i składa się go z przyjemnością

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś poradzić-jeśli przykleiłeś przeciwwagę na normalny klej (na bazie nitro,toluenu,ksylenu itd), a nie cyjanoakrylem, to zwykła benzyna ekstrakcyjna pomoże. Pędzel i jechane na mokro (ewentualnie zanurzyć cały przód)- po jakimś czasie puści.

A zimmerit nie jest taki straszny jak go malują. Może metoda prymitywna- pędzel, smarujesz klejem pasek kadłuba, czekasz smarujesz po raz drugi i rzeźbisz wkrętakiem- niemniej skuteczna:

 

pz1.jpg

IV-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich

Niestety Sturmtigera szlag trafił - mój 3 letni kuzyn pobawił się nim w wojnę i przetestował jakość pancerza. Zniszczeniu uległy wachacze, nadbudówka oraz sporo innych drobnych części:

dsc0001f.jpg

 

dsc0002ns.jpg

 

dsc0003o.jpg

 

Nie będę już kończył tego modelu więc korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim , którzy wypowiadali się w tym wątku a szczególnie koledze RITTEROWI za udostępnione materiały (na pewno się jeszcze przydadzą).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo to wdzięczny temat. Zwłaszcza, że uszkodzenia (przynajmniej na zdjęciu) wcale nie są takie koszmarne, dałoby się coś z nimi zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję że ktoś skończy ten model i oceni jakość wyprasek , bo sam pewnego czasu miałem chrapkę na tego AFV .

Szkoda ,ale poszedł bym za radą Spidiego i postarał się przywrócić do ładu.

A jeżeli chodzi o młodszych kuzynów i braci to mój całkiem niedawno zmasakrował całą kolekcję z lego SW łamiąc i gubiąc wszystko w zaledwie pół godziny, potem to trzeba było biegać i szukać części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa wsparcia

Resztki tego modelu poszły już do śmieci, szczerze mówiąc zniechęciłem się już do tego projektu i nie miałem siły go ratować. W przyszłości na pewno jeszcze taki skleję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.