Skocz do zawartości

F-15E Revell 1/48


Maciek_66

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny model Revella, zbudowałem go kilka lat temu z niewielkimi przeróbkami. Dodałem blaszki Eduarda, zrobiłem przezroczyste światła z klocków Lego, otworzyłem wszystkie wloty powietrza i wnęki podwozia głównego (zaślepiona część wnęki, gdzie jest miejsce na koła). Wychyliłem klapy i usterzenie poziome. Wybrałem malowanie z pudełka, które było stosowane bardzo krótko, w związku z tym na wszystkich zdjęciach podwieszone są bomby tego samego typu. Revell nie załączył odpowiednich części, więc przerobiłem inną bombę, którą kolega odlał mi w żywicy.

Motyw tygrysi jest w zestawie w postaci kalkomanii, niestety z jednej strony czarne paski z kalkomanii na kadłubie nie zgadzały się w tymi na pylonach. Namęczyłem się z ich układaniem, więc próbowałem to poprawić. Efekt był jeszcze gorszy, więc usunąłem wszystko, poprawiłem szary kamuflaż, potem natrysnąłem farbę białą i pomarańczową. Czarne paski namalowałem pędzelkiem.

Dodałem również chorągiewki "Remove Before Flight".

W tym okresie nie miałem aparatu cyfrowego, więc zdjęć z budowy nie mam. Zapraszam do oglądania.

F15EMZ16.jpg

F15EMZ14.jpg

F15EMZ17.jpg

F15EMZ12.jpg

F15EMZ11.jpg

F15EMZ10.jpg

F15EMZ22.jpg

F15EMZ20.jpg

F15EMZ17.jpg

F15EMZ23.jpg

F15EMZ25.jpg

F15EMZ29.jpg

F15EMZ32.jpg

F15EMZ33.jpg

F15EMZ31.jpg

F15EMZ30.jpg

F15EMZ28.jpg

F15EMZ27.jpg

F15EMZ26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacny i szacun za wymalowanie tygrysa. Mam tylko mala uwage, nie wiem jak u revella w instrukcji ale komora hamulca areodynamicznego jego spodnia czesc i silownik w F 15 byly biale jak dobrze pamietam ze zdjec w monografiii.

Pozatym swietny a dysze od srodka ladnie wyszly jak taki efekt uzyskales?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzugaj- mógłbyś zamieścić zdjęcie białej wnęki hamulca aero, jak robiłem swojego F-15E to trochę zdjęć przejżałem ale na białą wnękę się nie natknąłem. Na fotkach które mam są w kolorze tak jak reszta kadłuba czyli Gunship Gray FS36118. A model mistrzowski widzałem go w jakiś relacjach konkursowych. Na pewno trochę medali zgarnął.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba popatrzec w USAF'owskich instrukcjach jak to bylo wczesniej, ale ten AF 91-0604 (czyli zaplacony z budzetu na 1991, przekazany pewnie w 92-93) bankowo powinien miec szare (jak wszystkie F-15E), chyba ze z okazji tygrysiego malowania strzelili mu "underside" na jaskrawo.(?)

 

http://www.clubhyper.com/reference/f15cspeedbrake/F-15_SpeedBrake.htm

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=175501

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak dla mnie bomba. Te detale w kokpicie robią wrażenie.

 

P.S. Czy ten model można gdzieś jeszcze kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały model, wspaniałe malowanie, wspaniałe wykonanie!

 

Aż miło popatrzeć na tak ładnego Tigermeet'a

 

Gratuluję i pozdrawiam

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek_66 Mam do ciebie dwa pytania:

 

Jakim wiertłem (Rozmiar) wierciłeś otwory ? (Punkt 18 w instrukcji)

Jakim kolorem malowałeś cały kadłub ze skrzydłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim wiertłem (Rozmiar) wierciłeś otwory ? (Punkt 18 w instrukcji)

Litości, nie pamiętam. Wiertła dobieram z pudełka, po prostu przymierzam.

 

Jakim kolorem malowałeś cały kadłub ze skrzydłami.

Odpowiednik FS36118, chyba Model Master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.