Skocz do zawartości

Scania 143 Zingg


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

Iveco na ukończeniu, wiec startuje z nowym pomysłem a mianowicie Scania 143 Zingg ( chyba 143) Więc na wstępnie to na pewno jest 143?? Kolejne, szukałem fotki tego co dzieje się za kabiną ale niestety nie znalazłem może ktoś jest sprytniejszy w szukaniu? Czy mógł by ktoś wytkać błędy italeri wszystkie a postaram się poprawić to co będę potrafić. A tak ma wyglądać ta Scania:

Scania-3er-Zingg-deKoning-07085-01.jpg

 

A teraz, co do piast z tyłu i felg przednich zna ktoś kogoś co ma takie piasty i felgi pod SS i był by chętny sprzedać, oraz ten kangurek ten się nada?? tq86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

143 piękna, oby Tobie wyszła jak najlepiej. Będę oglądał.

 

Kangur się różni trochę niż ten w oryginale, ale jak nie masz innego to go daj.

 

Wojtek robił dużo przeróbek w tej Scanii więc polecam jego temat - viewtopic.php?t=14670&postdays=0&postorder=asc&start=0 myślę, że się nie obrazi ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem koloru ramy rozwiązany, a kolor silnika maznąć na ten sam? wraz ze skrzynią biegów i osprzętem??

irizar przeglądałem i właśnie dzięki temu tematowi wiem co można poprawić.

Tak myślę gdzie nie gdzie dorobić nakrętki czy też łby śrub, temat poruszany ale można prosić o jakieś stronki i rade co najlepiej będzie pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor silnika i skrzyni daj na ciemniejszy zielony ciemniejszy od koloru ramy. trakerek nie chcę cie zasmucać ale już ktoś zrobił ten model. http://public.fotki.com/modeltrucks25thscale/modelshows/jabbeke/jabbeke-2010/dscf0054.html#media

 

Pozdrawim i życzę skończenia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem koloru ramy rozwiązany, a kolor silnika maznąć na ten sam? wraz ze skrzynią biegów i osprzętem??

irizar przeglądałem i właśnie dzięki temu tematowi wiem co można poprawić.

Tak myślę gdzie nie gdzie dorobić nakrętki czy też łby śrub, temat poruszany ale można prosić o jakieś stronki i rade co najlepiej będzie pasowało?

 

Setki razy już poruszany, ale Ci pokaże

 

www.paper-hobby.com

 

Najlepsze nakrętki 0,8 mm i nity (kółka) 0,9 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna Trójeczka, kolorek bardzo odważny ,ale do odważnych przecież ten świat należy

Co do poprawek makaroniarzy ,to hymm... Wszystko z grubsza masz pokazane w relacji Wojtka(chwała mu za tą relacje- bo na jej podstawie można co nieco wykrzesać z tego modelu ).

Warto natomiast stwierdzić o następujących problemach:

- zawieszenie kabiny, trzeba je podnieść,bo kabina potem opada jak się tego nie zrobi,

-głowice zaworów przy V8 trzeba pozamieniać stronami,

-ja tego niestety albo stety nie robiłem, ale można by się pozbyć kilku piór z przednich resorów,

 

Reszta tak jak inni pisali- wyżej wymieniona relacja

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu.

Przerobione strzemiona :

25062010312.th.jpg

Uchwyt filtra powietrza:

25062010314.th.jpg

Stabilizator przedni:

25062010315.th.jpg

Elementy tylnego zawieszenia:

25062010316.th.jpg

Skleiłem tez kabinę i przedni zderzak zabiorę się za niego niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę zdziałałem fotki dam później. Czas by zacząć robić pneumatykę powoli i teraz pytanko ska wezmę rozdzielacze i zawory?? A i może ktoś ma jakieś schematy lub fotki jak powinna wyglądać instalacja. Bo na fotkach Scanii Wojtka tak nie wszystko widać. I nie wszystko jest wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Post pod postem. Potrzebuję fotek tylnego okablowania ramy. Oraz co jest podłączone do tylnego zbiornika i tych trzech pod akumulatorami. Dodatkowo na fotkach Wojtka widać chyba osłonę silnika. Osłania ona tylko same kolektory wydechowe tzn jest tak wysoko czy wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A poprowadzę monolog, bo jak widać, można tutaj tylko pierdoły posuwać, a niczego konstruktywnego się nie dowiem.

Wiec zapewne moje pytanie pozostanie bez odpowiedzi, ale napiszę a tak sobie. Używał ktoś "maskola" microscale? i jakie macie z nim przeżycia? Zastanawiam się jak lepiej malować , tzn najpierw to czego jest więcej( kolor)czy ten którego jest mniej a potem maskować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.