Skocz do zawartości

Suchoj S-37 Berkut Revell 1/144


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę z kolejnym koksem.W porównaniu do Eurodziada ten model jest wspaniały.In-box ze strony mojehobby.pl ponieważ bateria padła IN-BOX.

 

Przebieg prac

Pomalowałem kokpit i nałożyłem kalkę.Wymaga on lakieru matowego bo się świeci jak psu .... na wiosnę .

dsc04449ha.jpg

 

Na tym zdjęciu widzimy totalny Pirson Break ,samolot nie ma prawa odlecieć.

dsc04438g.jpg

 

Revell zrobił też ruchome stateczniki

dsc04439b.jpg

dsc04440ra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał S-37 jest to początkowe oznaczenie tego samolotu.

 

Dokładnie tak, S-37 to oznaczenie prototypu, takie fabryczne oznaczenie konstrukcji, która na zewnątrz została nazwana zgodnie z przyjętą przez producenta systematyką, czyli Su-47.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał S-37 jest to początkowe oznaczenie tego samolotu.

 

Dokładnie tak, S-37 to oznaczenie prototypu, takie fabryczne oznaczenie konstrukcji, która na zewnątrz została nazwana zgodnie z przyjętą przez producenta systematyką, czyli Su-47.

pozdrawiam!

 

A to przepraszam, moj błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem oprzeć się pokusie.Ten samolot składa się jak klocki lego.Spełniły się moje obawy ,dziób samolotu lewituje.Albo napcham tam plasteliny tak jak w przypadku Tornado ,albo muszę wymodzić coś innego.

dsc04451p.jpg

Zawsze podobała mi się konstrukcja skrzydeł.Samolot nie jest taki mały choć to skala 1/144 ,jest większy od F-18 Horneta i od Tornado Tomcat.

dsc04452m.jpg

dsc04453x.jpg

dsc04454x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sama plastelina nie wystarczyła a śrubka okazała się zbyt duża do wciśnięcia (skala 1/144) to możesz zaaplikować kilka ołowianych kulek - ciężarków wędkarskich, które można zdobyć w różnych rozmiarach. Dobrze je tylko wklej aby nie powstała z tego modelu grzechotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do mig'a-21 w 1/72 wpakowałem wentyl do roweru i stoi;)

 

 

SP. nie wiem po co ppokazywać warsztat ja bym nie wyrobił dodawaniem bo by był juz sklejony:D

Wszystko zależy jak daleko mieści się "środek ciężkości" modelu w stosunku do tylnych goleni podwozia. Im dalej od nich i większa masa tylnej części modelu tym może być trudniej to zrównoważyć. W tym modelu akurat mocowanie skrzydeł do kadłuba wypada za podwoziem co zwiększa masę tylnej części względem przedniej i może być dodatkowym utrudnieniem w uzyskaniu równowagi.

Dlatego przy jednych modelach wystarczy nawet piórko a przy innych to i ładnych parę dkg może być mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz z tym nic nie zrobie ,może lakier troche zmieni odcień.Suchoj właśnie schnie po odtłuszczaniu ,po przyklejeniu kół i innych detali ,samolot odziwo stanął sam na kołach lecz dla pewności napakuje coś do dziobu.Przepraszam za tło ale wolałem nic tam nie ruszać.Dzisiaj miał być malowany ,nie wiem czy do tego dojdzie ,powód -deszcz i jeszcze raz deszcz ! Miałem się wybrać do sklepu po papier ścierny do 2-óch pozostałych rur ale chyba zrezygnuję.

 

dsc04458n.jpg

dsc04459p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model został pomalowany ale ile było mordęgi z tyn malowaniem.Zaczeło się od tego ,żę zdecydowałem ,że z samego rana zabiore się za malowanie.Pomalowalem aerkiem pierwszą warstwę ,kiedy wyschła zorientowałem się ,że coś jest nie tak z powierzchnią modelu ,więc wziąłem go go po słońce i aż zrobiłem się blady ,powierzchnia była chropowata ,czemu ? sam to jeszcze ustalam.Nie było innego wyjścia niż wodny papier ścierny i zdzieranie tego kamienia.Gdy model model był gotowy do ponownego malowania sytuacja się powtórzyła ,lecz w mniejszym stopniu.Dwie godziny wpatrywałem sie w model i myślałem co mam robić.Wtedy wpadłem na pomysł delikatnego wygładzania powierzchni miękką szmatka i wodą ,nie wiedziałem ,czy udało mi się ,czy powierzchnia jest nadal chropowata ,model sech i byl mokry.Po godzinie popatrzyłem na suchy model ,BINGO ! Warstwa była gładziutka.

zabrałem sie za kalki ,pomalowalem kolpaki itd.Muszę jeszcze prysnąć w okolicach silników ,niestety pozostawłem tam odcisk palca.Na liście rzeczy do zrobienia jest wyrównanie białej farby w okolocach tych takich pylonów koło silników ,urwalem antenkę na dziobie ,zastąpie ją czymś innym.Mam jeszcze pytanie ,bo w instrukcji Revella komory tam gdzie chowają się koła trzeba pomalować na kolor karminowy ,co to za kolor ? i czy moge jakoś zmieszać farby aby go otrzymać.Na zdjęciach widać mnóstwo paprochów na powierzchni modelu ,na czarnym wszystko widać.

dsc04482k.jpg

dsc04494i.jpg

dsc04495pw.jpg

dsc04496l.jpg

dsc04497u.jpg

dsc04498p.jpg

dsc04499vd.jpg

dsc04500zi.jpg

dsc04501f.jpg

dsc04503d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia modelu robi sie chropowata jak zbyt duzo farby nalozysz aero i porobia sie zacieki. jak farba wysycha, robia sie takie paprochy. a co do koloru karminowego to wydaje mi sie ze to czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były stosowane oba:szary i czerwony, poniżej wnęka w Su-33:

http://www.aircraftresourcecenter.com/AWA1/201-300/walk270_Su-33/images_Sergei_Galicky/su-33-05.jpg

 

A tu wnęka w Su-30:

http://www.aircraftresourcecenter.com/AWA1/201-300/walk272_Su-30/images_Sushanth_Kondi/06_ldgbay.jpg

 

Nie znalazłem zdjęcia wnęk od Bierkut'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.