Skocz do zawartości

FlakPanther Tamiya 1:48 + dodatki


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakładam kolejny wątek, tym razem można powiedzieć "priorytetowy".

 

 

Wymyśliłem sobie, że zrobię Flakpantherę w skali 1:48, coś mniej więcej takiego jak wypuściło niedawno Cyberhobby:

l_CHC6626_MFU1.jpg

Tyle, że na kadłubie od wersji G.

 

 

Wykorzystam do tego:

 

Pantherę G Tamki.

Flaka 38 także Tamki.

Lufy RB do Flaka

Liny Eureki.

 

Jeżeli Jadar będzie posiadał to i blachy do Panthery Edka, jednak to jest nie wiadoma, choć jeśli ktoś ma takowe to bym odkupił w przypadku braku w Jadarze (problem iż nie są one już produkowane).

Najbardziej zależy mi na grillach.

 

FP002.jpg

FP003.jpg

 

 

Malowanie najpewniej trójbarwne, ale raczej nic wymyślnego w formie.

 

 

Będę się wzorował głównie na Pantherze Kamila Sztarbały z którym się już skonsultowałem co do pewnych nie jasności jakie miałem.

Link do relacji.

 

 

Przemyślałem ustawienie Flaka na czołgu i doszedłem do wniosku tak jak najlepszym wariantem jest [tak jak w powyższym modelu] ustawienie go na płaskiej płycie.

 

 

A i teraz pomyślałem o kolejnym dodatku, nie duży ale zawsze - zmiana karabinu na metalowy.

mar%5B23140%5D_48b32.jpg

LINK - MARTOLA

 

 

Puki blachy są niewiadomą zacznę na spokojnie kółka i gąski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nr to ED28019

Próbowałem w Martoli, jednak dostałem wiadomość "blaszka już niedostępna" czyli raczej nie produkowana, ale jak napisałem ostatnia szansa w Jadarze.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na żywca też będę trochę pomagał :P

 

Wpadniesz pomalować figurki

 

Prace dziś zrobione:

 

1. Przykleiłem tylną ścianę i płytę to Flaka i zakleiłem to co trzeba.

FP005.jpg

 

FP006.jpg

FP004.jpg

 

2. Zacząłem Flaka.

FP008.jpg

 

Teraz zmieniam podstawę działka żeby pasowało do koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model tego pojazdu jest wykonany przez Kamila F. Sz na nowym PWM .

 

Podałem link wyżej (tyle że z niepolskiego forum, ta sama relacja tyle że in inglisz)

 

Tukidyndas nie rób ze mnie idioty, a ja i Jasiek vs. Kraschi to wojna zakończona, doszło już dawno do niepiśmiennej ugody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie doczytałem Embarassed podziurawiony tez będzie ?

 

Pomylić się/nie zauważyć - ludzka rzecz.

 

Dziur póki co nie przewiduje.

 

Dziękuję za zainteresowanie projektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygląda to pięknie, bynajmniej nie dlatego, że ja to robie, a dzięki temu że Flak wielkością idealnie pasuje do kadłuba - czego nie mamy w normalnych Pantherach gdzie przez wieżę wszystko staje się nieproporcjonalne (moja opinia na temat Panther).

 

Cofnąłem się do roku 4000 p.n.e. żeby wynaleźć koło - i oto jest

FP007.jpg

FP.jpg

 

 

5 kg szpachli i 30m² papieru ściernego później.

FP010.jpg

FP009.jpg

FP011.jpg

 

 

Niestety Tamka ma to do siebie, że wszędzie są ślady po wypychaczach, w czołgach etc. nie robi to problemu bo wszystkie są po stronie nie widocznej, jednak w takim działku świetnie eksponują się w świetle dziennym więc trzeba je usuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę w tym projekcie kilka dziur.

 

Model który proponuje DML jest miniaturą prawdziwego wozu który należał do Pz.Jg,Abt. 653, trzeba wziąć tylko dwie poprawki, raz , że ten Abteilung zasłynął z wielu przeróbek frontowych, a dwa model DML jest niepoprawny, cichcem pominęli całą polowo zbudowaną wieżę z płyt pancernych. To nie był po prostu flak wstawiony na strop czołgu.

 

Oczywiście można przypuścić , że Twój model to kolejna modernizacja polowa, albo SF.

Jednak pojawia się tu problem merytoryczny. Otóż uzupełniłeś okrąg po wieży płytką . I teraz pytanie, co tu się stało. Jak Niemcy włożyli tak duży kawał płyty by zasłonił otwór do środka pojazdu? Inna sprawa to fakt, że nikt by tego otworu nie zaślepiał. Teraz jeśli pojazd ulegnie awarii to już mogiła. Nawet po zdemontowaniu włazu radiooperatora/ kierowcy będzie zbyt mało miejsca by dokonać napraw. W tym celu podnosiło się wieże. Jeśli ma to być modernizacja polowa to musi pozostać ślad po wieży w postaci otworu i łożysk na których była osadzona. Flaka należałoby osadzić na jakieś polowo zbudowanej platformie. Tak samo nie rozumiem czym jest ta okrągła podstawa pod flakiem, nikt by się nie bawił w wycinanie okręgu tylko flak zostałby w całości razem z podstawą osadzony na stropie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem - kontrowersji technicznych.

 

Model który proponuje DML jest miniaturą prawdziwego wozu który należał do Pz.Jg,Abt. 653, trzeba wziąć tylko dwie poprawki, raz , że ten Abteilung zasłynął z wielu przeróbek frontowych, a dwa model DML jest niepoprawny, cichcem pominęli całą polowo zbudowaną wieżę z płyt pancernych. To nie był po prostu flak wstawiony na strop czołgu.

 

A tak z ciekawości to są jakieś materiały potwierdzające że wyglądał jak wyglądał?

 

Moje to bardziej SF i nie chcę zbytnio wchodzić w sprawy techniczne...

 

Zakładam, że pojazd ten był (może pojedynczym) eksperymentem konstruktorów niemieckich, a nie polowym zespawaniem jednego z drugim.

 

Tak samo nie rozumiem czym jest ta okrągła podstawa pod flakiem, nikt by się nie bawił w wycinanie okręgu

 

Może i by się nie bawił, ale na czymś musiałem Flaka postawić żeby umożliwić mu swobodny obrót, a przerobienie podstawy było opcją najlepszą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Cyberhobby to na podwoziu pantery D a ten będzie na podwoziu G

 

Tak, napisałem o tym wyżej

 

Mam pewien problem, otóż poszukuje planów/rysunków/zdjęć wnętrza kadłuba Panthery G.

A konkretniej, chciałbym wiedzieć: co się znajdowało we wnętrzu w zaznaczonych przeze mnie miejscach.

beztytuu.jpg

 

Co do postępów to na razie są minimalne, blach nadal brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Nie mam teraz dostępu do kompa swojego, dlatego nie mogę podrzucać materiałów, natomiast co to planów które zamieściłeś to Panther D. Panther G w tych miejscach miało stelaże na pociski główne do działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie, zamieściłem D, nie żebym nie odróżniał

 

Aha, czyli w przypadku mojej konstrukcji te miejsca mogą być wolne. Powiem wręcz - idealnie

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa przeróbka

 

Szkoda że zajrzałem tak późno, co do kwestii mocowania działa - zgadzam się z Pattersonem. Najłatwiejszą i chyba ciekawą i efektowną drogą byłoby zostawienie lawety działka i dospawanie na pancerzu trzech punktów jej podparcia.

 

Ale to tylko życzenie kibiców-darmozjadów, więc możesz działać spokojnie

 

Co do zdjęcia obudowy flaka, link: http://i272.photobucket.com/albums/jj183/acefrehleyrox/GermanBergPantherwithQuad20mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ooo, widziałem to zdjęcie, ale uznałem, że to Fotoszop

 

Chociaż...

flakt34sma1.jpg

GermanBergPantherwithQuad20mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie zdjęcie to fotomontaż, znam oryginał tej fotki, to bergepanthera holująca Elefanta. Natomiast ostatnio widziałem fotkę Panthery z flakiem o którym wspominałem i muszę się naprostować, to nie wieża tylko osłony pancerne flaka i nie 20mm tylko 37. Wiec to nie ten egzemplarz. Zatem może i taka konfiguracja jak DML proponuje była, aczkolwiek ja się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne znane zdjęcia Flakpanthery to:

panterarecuperacionflakap5.jpg

Kopie-Kvten19451.jpg

 

I tu jest z innym typem flaka, a tak jak mówiłem mój projekt jest trochę science, trochę fiction

 

Dziś wracam do prac przerwanych Nocą Kabaretową w Mrągowie

Muszę się zabrać za szpachlowanie pięknie widocznych wypychaczy na gąsienicach (od strony wewnętrznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, blachy już mam

 

Chwała Jadarowi po prostu

 

Jeden błotnik już zrobiłem:

FP012.jpg

 

No i Aberowska lufa od MG34:

FP013.jpg

 

 

I teraz bardzo poważne pytanie do znawców:

Skoro idea jest taka że "pojazd powstał w fabryce i był jednorazowym eksperymentem" to co mu w takim układzie było zbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.