Skocz do zawartości

King Tiger prod. turret + scratch (Tamiya 1/35)


paweltomasik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

co prawda Sherman dalej w budowie, ale nie wytrzymałem i zacząłem działać z zestawem Tamiyi "King Tiger Production Turret" w 1/35 (mój pierwszy w tej skali ).

 

Oto mały in-box (sorki za zdjęcia):

 

KT000.jpg

KT001.jpg

 

Mam w planie spróbować odtworzyć wnętrze wieży i może jak się uda okolic. Podpieram się materiałami z książek: Nr. 5 Militaria "PzKpfw King Tiger" i "Germany,s Tiger tanks - VK45.02 to Tiger II". Co nieco zacząłem już dłubać, na zdjęciu poniżej widać przyszłą ściankę p-poż. Co z tego wyjdzie to się okaże.

 

KT003.jpg

 

Jakie malowanie? Na 80% s.Pz. Abt 505 no 132 .

Zapraszam do podglądania, komentowania i wytykania błędów, no i oczywiście wsparcie metoryczne bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

dzięki za zainteresowanie, a dla bigmodel i jager27 wielkie .Panowie dzięki za linki do ciekawych stronek a przez nie dotarłem też do TEJ stronki. Skarbnica detali King Tigera. Wypas.

 

A to mini update, co by nie było że się nic nie dzieje:

 

KT004.jpg

 

Produkcja wnętrza rozpoczęta. Kanał na podłodze i jedna przegródka już na stałe, reszta złożona na sucho. Na razie to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym właśnie powinno polegać modelarstwo. Budowa modelu od podstaw (tu wnętrze) wg dokumentacji, a nie kupowanie gotowych konwersji. Choć wiem, że to drugie jest łatwiejszym sposobem i pozwala na zaoszczędzenie czasu. Przepraszam za taki off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No,no wnętrze do Kocura od podstaw. Ambitny plan, sam zacząłem dłubać swojego King Tigera w 1/16 z Trumpetera. I praktycznie ponad 50 % wnętrza będę robił od nowa.

 

Będę zaglądał do relacji

 

Jeżeli mogę coś polecić, to polecam ten zestaw płyt DVD - The Saumur Tiger I & II photo disks

 

http://panzerbasics.com/index_files/25-disks/saumur-disk.htm

 

Naprawdę, warte swojej ceny.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej.

 

No,no wnętrze do Kocura od podstaw. Ambitny plan,

 

Plan ambitny, ale co z tego zostanie to zobaczymy . Miała być tylko wieża, ale jakoś tak zaczęło się rozrastać, zobaczymy dokąd dojdę .

Oki, wrzucam małą aktualizację, nie jest pięknie ale to moja pierwsza taka waloryzacja więc jest jak jest .

 

KT005.jpg

KT006.jpg

KT007.jpg

KT008.jpg

KT009.jpg

KT010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No, widzę że prace idą do przodu

 

Dwie drobne uwagi.

Otwór na wał napędowy powinien być niżej.

Te dwie podłużne pokrywy na ściance działowej powinny być dłuższe. Powinny się kończyć kilka milimetrów nad wręgą która biegnie wzdłuż wanny kadłuba.

Mniej więcej w tym miejscu gdzie się kończą pionowe linie narysowane ołówkiem

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, faktycznie coś nie gra, jutro będę sprawdzał. Co do pokryw to na 100%. Otwór na wał niby na miejscu a jednak coś nie gra (chyba coś ze skalowaniem mi nie wyszło).

W każdym razie dzięki za zwrócenie uwagi, co dwoje oczu to nie jedne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znalazłem takie dwa zdjęcia, może będą pomocne.

Wszystkie pochodzą z książki - Schwere Panzer in detail. Ryton Publications

 

th_Photo02a.jpg th_Photo01a.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Żeby nie było, że nic się nie dzieje to mały update. Na razie po porostu robi się mało i powoli. Robienie czasami tych samych elementów po kilka razy itp. Ścianka dalej się produkuje, a w ramach odsapnięcia od niej postanowiłem zrobić zespól chłodzący silnika. Nie będzie tego raczej widać i dlatego to dłubię . Jak nie wyjdzie to i tak nikt nie zobaczy .

 

A wstępnie wygląda to tak:

 

KT013.jpg

 

Przy okazji podaje ciekawy link do kilku rysunków King Tigera wykonanych przez francuzów w 1945. Świetna jakość kopii. Jest to pod TYM linkiem.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu, ładnie to wygląda. Szkoda, że nie robisz 100% wnętrza, to by dopiero była piękność ;) Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się starał zrobić jak najwięcej będzie to możliwe (czyt. ile dam radę ). Zastanawiam się nad załogantami, ale takich jak bym chciał, czyli załoga przy "pracy" wewnątrz, nie mogę znaleść . Jak już "szaleję" to może spróbuję zmusić jakieś figurki do zajęcia stanowisk bojowych metodą chirurgiczną . Zobaczy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczę was jeszcze trochę tymi aktualizacjami .

Oto następna mała. Scianka dostała kolorku podkładu, wykonane pozostałe części podłogi (złożone na sucho), no i tygrysek dostał bateryjki ale nie wiem czy się cieszy .

 

KT017.jpg

KT018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No,no całkiem fajnie zaczyna się prezentować wnętrze do kinga

 

Silnik oraz transmisje też będziesz robił od podstaw, czy wsadzisz jakąś żywice, np: Verlindena ?

 

Ścianka działowa już tak zostanie w kolorze podkładu ?

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pozytywne komentarze .

Jest trochę baboli ale to nauczka na przyszłość, np. te wręgi na podłodze. Jeśli ktoś będzie robił coś takiego to radze skleić całą konstrukcję poza czołgiem i dopiero włżyć do środka, wraz z osiami.

 

bigmodel napisał:

Silnik oraz transmisje też będziesz robił od podstaw, czy wsadzisz jakąś żywice, np: Verlindena ?

 

Ścianka działowa już tak zostanie w kolorze podkładu ?

 

Jeśli silnik będę robił to od podstaw, mam stronę gościa który zrobił tego samego kinga co ty i obfotografował go z każdej możliwej strony. Swietny materiał poglądowy. Jest to TU.

 

Scianka powyżej podłogi będzie malowana w kolorze Ivory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie po przerwie.

Niestety okazało się że prace trochę się cofnęły, a mianowicie podłoga, a dokładniej otwór podłogi jest przesunięty względem kosza wieży czyli będzie przerabiana . Tak to jest jak coś się robi pierwszy raz. Na przyszłość będę wiedział że najpierw należy robić kosz. A wię jak już się wspomniało zacząłem walkę z koszem, baaardzo mozolną walkę.

 

A oto nienajlepszy rezultat tej walki (złożone na sucho, będą poprawki):

 

KT019.jpg

KT020.jpg

 

 

A to prezent od żony na rocznicę ślubu :

 

KT021.jpg

 

Pozdrowienia,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.