Skocz do zawartości

King Tiger prod. turret + scratch (Tamiya 1/35)


paweltomasik1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam po długiej przerwie.

Za dużo przez ten cas się nie narobiłem, ale postanowiłem wrzucić kilka zdjęć żeby pokazać , że temat i ja żyjemy .

 

Zakupiłem stelaże na amunicję i jestem w trakcie wymiany. Idzie strasznie mozolnie (brak wprawy i szlifowanko żywicy). poprawiłem właz ładowniczego, zrobiłem imitację amortyzacji zamykania go (docelowo mam zamiar zrobić całość ruchomą), właz kierowcy ma pseudo mechanizm otwierania no i zrobiłem coś na kształt instalacji (w ramach ćwiczeniabo i tak nie będzie widoczna raczej). Polecam do tych celów druciki ołowiane, naprawdę pięknie się układają. Ok, tyle bazgraniny, czas na kilka fotek. Sorki za jakość - muszę pomyślec nad zrobieniem jakiegoś namiotu bezcieniowego albo czegoś w tym guście bo białe elementy giną na zdjęciach.

A, jeszcze moja próba z zimmeritem, robiony ręcznie. Co poprawić?

 

KT053.jpg

KT054.jpg

KT055.jpg

KT056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te komplementy .

 

Swoją drogą kiedyś tak się zastanawiałem nad tym skalowaniem, a mianowicie jak to się ma do wagi. Np.: jeśli by wykonać takiego Tigera II w skali np: 1/10 ze stali, zachować wszystkie parametry, wymiary (grubość pancerza itp.), to czy taki klocek o wymiarach 64cm x 37 cm x 39 cm będzie ważył ok 7 ton? . Właśnie, ile takie draństwo by ważyło naprawdę?

O, chyba czas do łóżka bo brednie zaczynam pisać .

Pozdrowionka i dzięki jeszcze raz wszystkim za pozytywne komentarze, .

 

Ważyłby ok. 70 kg, chyba że coś pokręciłem w przeliczaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No widzę że prace idą do przodu.

No, nie jest źle, zimmerit nawet fajnie wyszedł.

 

Ja ostatnio na swoim KT testowałem produkcję zimmeritu.

 

IMG_1468.jpg

 

Tak przy okazji, mógł bym prosić o zdjęcie mechanizmu podnoszenia włazu w kopułce dc-y.

Chciałem dokładnie zobaczyć jak Ci wyszedł.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze tak patrzę i naprawdę kosmos. Detal tego modelu w twoim wykonaniu to jest coś wspaniałego, ja próbowałem zrobic coś ala, ale to wymaga naprawdę wielkiego zacięcia, wspaniałego warsztatu (umiejętności) i jeszcze raz wytrwałości, za co jak dla ciebie przeogromne i uznanie w Żywcu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze . Mój warsztat naprawdę pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

 

Tak przy okazji, mógł bym prosić o zdjęcie mechanizmu podnoszenia włazu w kopułce dc-y.

 

Ależ proszę bardzo. Brakuje jeszcze w nim pokrętła do blokowania włazu, ale będzie i to.

 

KT057.jpg

KT058.jpg

 

Mam nadzieję, że coś widać.

 

Pozdrowinka dla wszystkich ze słonecznego Rochdale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam wszystkich po baaaardzo długiej przerwie . Temat jeszcze żyje ale niestety ostatnio jakoś ciężko mi się zebrać do do walki z tym "projektem". Ale udało mi się nawet coś pomalować.

Na zdjęciach wyszły wszystkie niedoróbki itp, ale nie wiem czy mam siłę poprawiać to wszystko. Jestem trochę zmęczony tym modelem (rok czasu i jeszcze wieża nie zamknięta ). Jakkolwiek jeszcze się nie poddaję. Ok, co zrobione? Zrobiłem a raczej zmęczyłem ( co widać na zdjęciach) uchwyty na amunicję, pomalowałem kosz wieży, zrobiłem coś na wzór figurki ładowniczego (ale to przy nast. sesji zdj.) i odkryłem brak dwóch elementów. Nikt w domu nie wie w jaki sposób wyparowały z pudełka .

Ok, koniec marudzenia. Acha, że to jest pomalowane na IVORY, musicie mi narazie uwierzyć na słowo, zdjęcia były robione przy sztucznym, kiepskim świetle. Niestety nie mogę narazie namierzyć dobrej pogody (UK), żeby zrobić lepszej jakości, więc za zdjątka sorry.

 

KT065.jpg

KT060.jpg

KT061.jpg

KT062.jpg

KT063.jpg

KT064.jpg

 

Taaaa, wiele farfocli......

 

A tak przy okazji, ktoś wybiera się do Telford?

Pozdrowionka, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić troszkę lepsze zdjęcia, więc wkleje coś. Przy okazji zaprewzentuję ładowniczego. To moja pierwsza figurka i od razu przerabiana, znaczy się ma nowe nogi i ręce.

Raczej kiepski ze mnie rzeźbiarz. Jak figurki będą gotowe to zaprezentuje je w pełnej krasie.

 

KT066.jpg

KT067.jpg

KT068.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam ponownie w tym temacie po 5 latach. Zebrałem się wreszcie i mam nadzieję, że tym razem przerwy będą krótsze.

Na początek małe przypomnienie na czym stanęło:

 

20150613_184730.jpg

 

20150613_184746.jpg

 

20150613_184758.jpg

 

20150613_184916.jpg

 

20150613_184945.jpg

 

Zimmerit mam zamiar usunąć i zrobić na nowo, niestety z czasem pewne rzeczy się powypaczały więc zostały lub zostaną wymienione.

No a teraz to co zrobiłem ostatnio czyli podłoga (została zrobiona na nowo), i coś w rodzaju "przekaźnika" napędu na wieżę (sorki ale nie wiem jak się to nazywa po polsku ):

 

20151227_225254.jpg

 

20160101_173721.jpg

 

20160101_173751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że wróciłeś, gdy by nie to nie zauważyłbym jakie cuda wyprawiasz na starej tamce, powiedz mi jak robiłeś te wszystkie elementy ? Są zrobione z plasticardu ? ale główne pytanie to jak je obrabiałeś i formowałeś i ogólnie cała obródka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

powiedz mi jak robiłeś te wszystkie elementy ? Są zrobione z plasticardu ? ale główne pytanie to jak je obrabiałeś i formowałeś i ogólnie cała odróbka

Tak, to jest plasticard, płytki i okrągłe profile o różnej grubości. Obróbka pilnikiem , papierem ściernym... ta ostatnia część to tydzień dłubania . Formowanie to już różnie. To tak ogólnie, jeśli coś interesuje cię szczególnie to napisz co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.