Skocz do zawartości

King Tiger prod. turret + scratch (Tamiya 1/35)


paweltomasik1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja to w ogóle podziwiam taki projekt. Jestem mało zaawansowany w sztuce modelarskiej i dla mnie tworzenie takiego wnętrza jak prezentuje tu kolega paweltomasik1 to jest kompletny kosmos:o. Dla tego zapoznałem się z całą relacją z budowy, i nie mogę się doczekać kolejnych postów.

Tak więc wielgachne dla Pawła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, hej!

Następny malutki udate .

Udało mi się zrobić pryskop-celownik działonowego. Nie wygląda fantastycznie, ale jest raczej zrobiony po to aby było wiadomo, że tam jest. Po prostu nie będzie go widać .

Mikołaj przyniósł mi też co nieco do tego projektu a mianowicie zestaw radia Abera (German Tank Radio Set Fu 2 & Fu 5) oraz stojaki Tamyii do malowania .

 

A oto jak to się prezentuje:

 

KT037.jpg

KT038.jpg

KT039.jpg

KT040.jpg

KT041.jpg

 

Jeszce tyle do zrobienia.... Czasami mam chęć zamknąć wszystko i tak jak jest, zapomnieć o tym wnętrzu i zrobić go zamkniętego. Nieraz można się .

Także dzięki za wszelkie komentarze, bo pomagają mi jakoś brnąć dalej.

Następny do zrobienia jest km i jego okolice, skrzynki na słuchawki, gnazda do podłączania wew. radia...

Właśnie, pytanko: gdzie miał umiejscowione gniazdo ładowniczy? O ile wogóle miał (logicznie żecz biorąć powinien mieć).

Pozdrowionka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i zachętę. Nie wiem kiedy następny update, bo muszę najpierw się do modelarskiego wybrać po materiały (odwiedziny w sbotę dopiero).

Zmieniam hobby...

Nie zmieniaj, po prostu sam próbuj coś dłubać, a na pewno wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W ramach motywacji zadam takie oto pytanie :

Jak tam idą prace nad tygryskiem? Czy też wszystko nabiera mocy wykonawczej w szafie .

Pisze bo jak kolega Paweł doda zdjęcia, to będę miał z czego odgapiac bo wzorzec naprawdę świetny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto obiecana aktualizacja.

Zrobiony, a właściwie "zasymulowany" MG i jego okolice czyli zrobiony uchwyt na MG, "lejek" na łuski, wiaderko z "lejkiem nr2", przeciwwaga działa, woreczek na pas amunicyjny i prowadnica na pas amunicyjny. A tak to wygląda :

 

KT042.jpg

KT043.jpg

KT044.jpg

KT045.jpg

 

Jeszcze dojdzie pojemnik z zapasowymi lufami do MG i chyba się porwę na kupno fototrawionych stelaży na amunicję. Po tym chyba przyjdzie czas na malowanie kosza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wygląda fantastycznie, no może poza tym mg, ale jak by mu kupic lufę fototrawioną ?? powinno byc dużo lepiej. A może są jakieś żywiczne mg do kupienia?? Mam pytanko: jak wykonałeś fotel ładowniczego, chodzi mi o samo siedzisko?? to jest odlew czy też wyczarowałeś coś takiego dłubiąc w plastiku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może poza tym mg, ale jak by mu kupic lufę fototrawioną ?

 

No niby by się przydało, ale tak naprawdę to tego MG kompletnie nie będzie widać. Przed chwilą jeszcze sprawdzałem i po złożeniu wieży do kupy widać tylko koniec MG i 2 mm Lufy wystającej z otworu w wieży, a i to będzie zasłonięte przez osłonę jarzma armaty. Myślę, że lepiej dołożyć kilka funciszów i kupić stelaż na amunicję Griffona.

 

Mam pytanko: jak wykonałeś fotel ładowniczego, chodzi mi o samo siedzisko?? to jest odlew czy też wyczarowałeś coś takiego dłubiąc w plastiku??

 

Siedzisko wykonałem sam przy pomocy ręcznej frezareczki czy jak to zwać. To wygląda TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jednak będzie widac końcówkę lufy, tak więc ja bym był za tym żeby ją zastąpic chociaż tą igłą.

Mam takie pytanko, jak wykonałeś tą sprężarkę która znajduje się na dnie kosza wieży. Pytam bo mimo tego że ja robię to wnętrze w taki sposób żeby było widac że coś tam jest, żeby można było tylny właz otworzyc (w górnym będzie Johan tak więc on dużo zasłoni) to jednak chciał bym wykonac to na jakimś godnym (moich umiejętności) poziomie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastąpic chociaż tą igłą

 

Jeśli już zastępować to raczej toczoną lufą bo MG34 ma trochę nietypowe zakończenie lufy i igła na pewno się nie jest odpowiednia. Jutro postaram się wstawić zdjęcia żeby zobrazować to o czym tak dyskutujemy.

 

jak wykonałeś tą sprężarkę

 

Mógłbyś trochę bardziej szczegółowo naisać o co chodzi?

Pozdrowionka dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chodzi mi o ten element który jest zaznaczony czerwoną pętlą

 

To co zaznaczyłeś na rysunku to jest "przeniesienie napędu" do obracania wieży(czy jak to się zwie). Cóż nie wiem jak ci wytłumaczyć jak to zrobiłem. Tą część robiłem trochę na oko, bo nie miałem wtedy suwmiarki i przez to jest trochę za szerokie. Posiłkowałem się zdjęciami z prac nad KT w 1/16. Całość zrobiłem z polistyrenu.

Wyszło tak (sobie):

 

KT051.jpg

 

Korzystając z okazji, malutka aktualizacja.

Zacząłem wyposarzać "sufit" wieży i nie tylko.

Dorobione: rura do wystrzeliwania rac, osłona wentylatora, inne elementy oraz wymieniłem zawiasy we włazie ładowniczego coby można było go otwierać.

 

KT048.jpg

KT049.jpg

 

A bym był zapomniał. Sprawa MG. Na zdjęciach zaznaczyłem ile z niego będzie widać i myślę że to wyjaśni dlaczego nie wymieniam go.

 

KT046.jpg

KT047.jpg

 

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci chłopie tak. Powiedz mi, po co kupowałeś tego plastikowego Tigera? Oglądając to co wyczyniasz, mam powód twierdzić, że lepiej byś go wykonał od podstaw w 90%.

Jestem pod naprawdę dużym wrażeniem i oczekuję cd. twoich zmagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te komplementy .

 

Swoją drogą kiedyś tak się zastanawiałem nad tym skalowaniem, a mianowicie jak to się ma do wagi. Np.: jeśli by wykonać takiego Tigera II w skali np: 1/10 ze stali, zachować wszystkie parametry, wymiary (grubość pancerza itp.), to czy taki klocek o wymiarach 64cm x 37 cm x 39 cm będzie ważył ok 7 ton? . Właśnie, ile takie draństwo by ważyło naprawdę?

O, chyba czas do łóżka bo brednie zaczynam pisać .

Pozdrowionka i dzięki jeszcze raz wszystkim za pozytywne komentarze, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz, ja na PWMie zadałem pytanie czy ktoś zrobił model zeskalowany idealnie, ale z plastiku, czyli np. idealnie zeskalowane płyty pancerne itd...

Dobra, koniec tego "wazelinowania" i mlaskania ..., dawaj dalej chłopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.