Skocz do zawartości

1931 Ford model A Tudor - Minicraft 1:16


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Malinka Panie Torni z tym modelem.

Każdy detal, każda popierdółka zrobiona z zegarmistrzowską precyzją.

Mam tylko jedno pytanie. Do czego służy ta dźwigienka pod deską rozdzielczą po stronie pasażera ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy ta dźwigienka pod deską rozdzielczą po stronie pasażera ?

Dźwigienka podłączona jest do gaźnika, nie wiem dokładnie ale prawdopodobnie może to być dźwignia ssania

 

872ce9c7dfc54f1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwigienka podłączona jest do gaźnika, nie wiem dokładnie ale prawdopodobnie może to być dźwignia ssania

 

Aha. Dobrze wiedzieć

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za miłe słowa

 

Lakier na pokrywach silnika i przedniej ramie okiennej, a także kilku elementach, których nie widać na zdjęciach wysechł na pieprz

Jutro wezmę się za polerkę i jak dobrze pójdzie montaż na samochodzie. Zdjęcia marnej jakości bo robione wieczorem przy sztucznym oświetleniu:

 

5b896ecda28a6570.jpg

 

Wkleiłem szyby i zamontowałem tylny zderzak, naprawiony bok z zawiasem już po polerce:

 

78973de6b31e625c.jpg

93aff90680803680.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem budę już na stałe Ponad to zapasówka i kilka drobiazgów wisi już na swoim miejscu:

 

046b26920aee7393.jpg

f9607c9358f0f92f.jpg

 

W przednim oknie dorobiłem regulatory uchylania okna do przodu:

 

1cf01c41071e96b7.jpg

 

Gotowa chłodnica czeka na montaż:

 

564a8c1062bbe263.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dawno nie było aktualki, ale i w modelu niewiele przybyło. Zamontowałem chłodnicę, trochę podłubałem przy silniku i wstawiłem przednie okno - postanowiłem zostawić je uchylone.

 

daf6609e6196fa7c.jpg

513054d0370ab5c8.jpg

8edfc966733f8479.jpg

255b660ac50492ec.jpg

 

Ps.

Na ostatnim zdjęciu w miejscu łączenia kasty z płytą podłogową widać pastę polerską - zapomniałem ją usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado w jaki sposób pozbywasz się resztek pasty polerskiej z zakamarków ?

Najczęściej pędzelkiem ze sztywnym włosiem (żonka miała taki do czyszczenia maszyny do szycia ), ale również mokrą wykałaczką.

 

Pomyśl coś może jeszcze przy tych kołach, przy świetnej całości trochę blado się prezentują

Koła to totalna klapa, najlepiej było by wykonać je od podstaw, może kiedyś przerobię je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kół może ciemniejszy ciut kolorek zrobic??

Na przemalowanie kół już za późno, zrobię im washa to powinno trochę poprawić ich wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Piękna maszyna Tornado, a silnik pogratulować wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
w warsztacie piszesz, że kolory dobierasz w mieszalni, w związku z tym mam pytanie o ilość minimalną jaką musisz kupić, bo na naparstki to chyba tam nie sprzedają?

Sprzedawca nigdy nie narzucał mi minimalnej ilości, najmniejszą ilość farby jaką zamawiałem to było 20 gram bazy i 10 gr. utwardzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.