Skocz do zawartości

Hap-Tiger 1/72


Yonex13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od początku piszę, że w tej dziedzinie jestem laikiem więc....

 

Model jest średniej jakości i średniej firmy.

Pierwsza rzecz ktora bije na głowę to jakaś śmieszna skala kabiny pilotów. Fotele śa śmiesznie małe, a "wajchy" czy jak to się nazywa są śmiesznie duże. Nie będę się bawić żeby szpachlować ślady po prasie do ramek bo taki tak model pójdzie pod sufit i nie będzie widać kabiny.

 

Pictures:

 

dscf2489.jpg

 

dscf2484.jpg

 

dscf2485a.jpg

 

dscf2487v.jpg

 

dscf2486.jpg

 

 

Zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomentuje to tak, masakra.

Chyba będziesz miał sporo zabawy z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses, to co napisałeś napawa mnie optymizmem :P

 

Będę walczyć, kurczę szpachla mi się skończyła, muszę kupić nową bo tutaj chyba jej się trochę przyda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem (nie)przyjemność popełnić to latadło i to ostatni model w 1:72 śmigłowca. Cały kokpit szybciej wykonasz od podstaw niż zalepisz i wyprofilujesz te dziurska. Nie mam absolutnie zamiaru Cię zniechęcać tylko stwierdzam smutne fakty :(. Po walce "klyentowi" się podobał ale ja bym nie postawił tego na półce. Pomijam, że ogólnie nie podoba mi się bryła modelu (jak i oryginału), jest za mały (dla mnie min. 1/48) bo to już kwestia gustów. Linie podziału przypominają Rów Mariański co po washu w tej skali wygląda jak chińska zabawka. Owiewki w skali jak by miały skutecznie w realu zabezpieczać przed granatnikiem, a spasowanie raczej nie sprawia, że to model relaksacyjny. Tak czy siak powodzenia bo z wszystkiego można zrobić dobry model i sporo się nauczyć . Mam ten śmiglak w 48 jako postrzałka - jak ktoś będzie go chciał ... możę się zabiorę za niego...

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotru to co napisałeś... Mam świadomość że do nie jest model relaksacyjny, że ma błędy, ale prezentu nie wyrzucę :P Już taki tak swoje odleżał w szafie prawie odleżyn dostał aż w końcu się za niego zabrałem. Zobaczymy jak to będzie.

SA365 jest przyjemniejszy i na razie na nim się skupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, kibiców się nazbierało, że teraz będę głupio się czuł jak was zawiodę.

No mam jeszcze dwa tygodni wakaci bo teraz w czwartek wyjeżdzam nad polski Bałtyk, mały relaks żeby pozytywnie podejść do modelu. Nawdycham się jou i powinno być ok. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz, masz kibiców . Ja też doceniam fakt symboliczny jakim jest prezent i również bym go nie sprzedał czy tym bardziej wyrzucił . Możesz spokojnie liczyć na moją pomoc w razie kłopotów. Maszyna sama w sobie mi się nie specjalnie podoba ale jak już wspomniałem to tylko kwestia gustów a tych w modelarstwie jest bardzo wiele. Każdy model dobrze wykonany cieszy oko no i zasadniczo wtedy gdy modelarz sobie poradzi z bardzo pracochłonnym wynalazkiem .

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dochodzi to, że śmigłowce, hmmm nie siedzę w tym dziale głównie pancerke jadę. No ale już się tego podjąłem, nastawiałem się na niego dwa lata teraz w niego uderzyłem i zobaczymy jak to będzie. Wieczorkiem jakieś foto będzie. Z takowego postępu prac.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś czasem by zrobić dioramę z tym modelem?

Dla przykładu śmigłowiec który znalazł się przypadkiem w epicentrum eksplozji nuklearnej, albo w oku cyklonu? Miałbyś mniej pracy ;)

Dobra nabijam się ;)

A tak na serio to kiedyś widziałem dioramkę z rozbitym Apache, świetnie wyszedł w takim porozbijanym stanie. Jak jutro znajdę to zapodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyła by scena lotniskowa, z zasłoniętym płachtą kokpitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy gadu gadu o kokpicie a ja już kokpit prawie ukończyłem pomalowałem trochę i wgl.

 

Masakryczny to on jest no ale cóż. To coś przezroczyste to co my nazywamy szybą, matko *****. Przecież tam są takie szczeliny, rowy itp. że myśleć mi się nie chce.

 

Pare fotek upamiętniających przeżyte z nim w mękach chwile :P

 

dscf2526l.jpg

 

dscf2529.jpg

 

dscf2530.jpg

 

dscf2531o.jpg

 

dscf2533h.jpg

 

dscf2534c.jpg

 

Komentarze sugestie mile widziane. Nawet jakbym tego nie napisał było by ich pełno . :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka rzeczywiście kosmos ;)

Może udałoby się zrobić ją od podstaw w jakiś magiczny sposób, albo zobaczyć czy Revell nie robił w te stali tego modelu i napisać do nich z prośbą o podesłanie jednej części, no i może kokpitu jeszcze. Jak być przyjechał z wolnego to byś miał jak znalazł.

Aaa właśnie czy skrzydła nie powinny być przylepione prostopadle do kadłuba? W tym momencie wydają się jakby uciekały do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zobaczyć czy Revell nie robił w te stali tego modelu i napisać do nich z prośbą o podesłanie jednej części, no i może kokpitu jeszcze.

 

Wiesz Piotrek aż tak nie będę się angażować w wykonanie tego modelu. Taki tak zawiśnie (fajnie ujęte, "zawiśnie").

 

Skrzydła są według mnie jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszklenie możesz zrobić po jakiejś przezroczystej, plastikowej puszki. Np Patyczki do uszu są w takich pudełkach często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja owiewkę do niego zrobiłem po prostu z plastikowego pudełka. Nie wiem po czym bo wygrzebałem je z kartonu z napisem polistyren. To nie MI-24 gdzie trzeba się zdrowo nagłowić jak to wytłoczyć. Od bidy może być pudełko z płyty CD/DVD tylko że jest dosyć grube. Najlepiej poszukać polistyrenu o połowę cieńszego tylko trzeba uważać bo jest kruchy i lubi pękać. Wcześniej zrób sobie szablon z oryginału, wytnij i skleja się jak klocki.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - już też bez przesady. Przy takich gniotach człowiek się uczy najwięcej, a do tego to prezent. Jak już wspominałem ze wszystkiego da się zrobić fajny model.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.