Skocz do zawartości

Revell - Actros 1854 LS V8


jakub1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to mój pierwszy duży model.

Jak byłem młodszy składałem małe proste samoloty, więc zastanawiam się jak ten mi wyjdzie.

 

Nie posiadam aerografu dlatego kabinę pozostawię w zielonym kolorze plastiku.

 

Ramę chcę pomalować czarnym sprayem zbiorniki paliwa na srebrno.

kolory innych części których nazw nie znam pomaluje na kolory podpatrzone na modelach innych użytkowników.

 

Zastanawiam się czy bawić się w szpachlowanie ? Może z tym sobie dla bezpieczeństwa darować ?

Aha jak wygląda temat malowania większych powierzchni pędzlem ? Mam kilka farbek (czerwona, zielona, szara,czarna) które przy okazji kupiłem.

 

p070810171801.jpg

 

p0708101718.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w dziale!

Zastanawiam się czy bawić się w szpachlowanie ? Może z tym sobie dla bezpieczeństwa darować ?

A dlaczego nie szpachlować? Model tylko na tym zyska. Poza tym, to nie jest niebezpieczne, jest tylko trochę więcej roboty.

 

 

Ramę chcę pomalować czarnym sprayem zbiorniki paliwa na srebrno.

Tak samo - sprayem - możesz pomalować kabinę; wnętrze i mniejsze elementy - pędzlem. Nie zapomnij o podkładzie.

Poza tym, nie bój się pytać, na pewno Ci pomożemy.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Za niedługo dodam zdjęcia czasu mam mało więc sklejam powoli.

 

 

Nie wiem dlaczego nie mogę pomalować czerwoną farbką plastiku.

Chciałem na taki kolor zrobić pokrywę zaworów ale kolor poprostu nie kryje.

Z czarnym ,srebrny nie miałem problemu.

Chodzi o farbkę firmy humbrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może tkwić w gęstości farby jak również w wymieszaniu jej. Najpierw dobrze ją wymieszaj jakimś patyczkiem. Inna sprawa, niektóre farby są rzadkie i wtedy potrzeba jest nałożyć kilka warstw żeby dobrze pokryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam kilka fotek tego co narazie skleiłem.

Czasu mam mało i jest to mój pierwszy model dlatego wolno idzie.

Z efektów jestem zadowolony zdjęcia nie są zbyt dobre nie mam normalnej cyfrówki. Jak będzie lepsze światło to zrobię lepsze zdjęcia.

 

Muszę jeszcze poprawić farbę na "orurowaniu" silnika bo na zdjęciach wyszły jakiś przebarwienia i faktycznie pod światło je widać chyba złapałem za nie do końca utwardzoną farę.

 

zdjcie0098r.th.jpg

 

 

zdjcie0095w.th.jpg

 

zdjcie0096ko.th.jpg

 

 

zdjcie0097d.th.jpg

 

 

Lakier na ramie jest czarny błyszczący. Trochę żałuję ,ze nie zaszpachlowałem łączenia dwóch kawałków ramy chyba to poprawie

 

zdjcie0101xi.th.jpg

 

zdjcie0102k.th.jpg

 

 

 

Kilka nie skończonych elementów po pierwszym szlifowaniu

 

zdjcie0103u.th.jpg

 

zdjcie0105.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

PS. Na żywo wszystko wygląda lepiej zdjęcia troche nie wyszły :roll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko jasne. Na pewno wiesz żeby nie malować paska na powierzchniach styku z kołami pasowymi bo będzie Ci się ślizgać, światła przygasną, klima straci na wydajności... Daj foty z warsztatu jak będziesz malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.