Skocz do zawartości

Bismarck hachette 1:200 - Bartek


Civic_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie dziękuję za wyrozumiałość i opinie . Tak maciek po części mnie już wyręczył co do spostrzeżeń pitera , a mianowicie tory o których mowa były jak najbardziej w kolorze pokładu jedynie miejsce rozpoznania powietrznego było malowane ale to chyba oczywiste , co do pokładu tylnych nadbudówek to tak jak wspomniał już maciek są różne dyskusje na ich temat ja się skusiłem na "deko" ciemniejszy górny pokład chcąc tym zabiegiem podkreślić nadbudówek , ale co do faktów autentycznych nie wnikam w nie za specjalnie , no i jeszcze odcienie samolotów użyłem zalecanego koloru przez producenta modelu możliwe ze to wina zdjęć .

Arni powiedz których relingów brakuje bo jestem ciekawy ?

 

 

Ogólnie ja jestem bardzo zadowolony z mojego modelu , super to była przygoda , polecam

 

Teraz pozostaje mi kibicować wam drodzy bismarckowcy , moze kiedys go wsadze jeszcze w gablotę jakąś

 

POZDRAWIAM i będę kibicował gorąco waszym projektom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję Panowie za wyjaśnienie. Odnośnie torów sugerowałem się na kilku znanych wycinankach oraz na schematach malowania jakie posiadam. Zdjęcia wraku jakie znalazłem nie dają jednoznacznie odpowiedzi na ich kolor. Kolor drewna nadbudówek jest dyskusyjny bo nie do końca wiadomo jaki był by cel przyciemniania ich. Zdjęcia wraku raczej nie oddają też ewentualnej różnicy. Arado to pewnie wina światła przy fotografii więc nie będę się czepiał.

Przepraszam, że tak się tym tematem zainteresowałem ale budowa takiego kolosa to nie tylko składanie modelu do kupy ale historia, zdjęcia, dostępna dokumentacja, plany i aż człowiek ma ochotę wiedzieć wszystko o nim.

Co nie zmienia faktu, że patrząc na swojego smarka rozumie jaki jesteś zadowolony .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie tylko to przytoczyłem ? [ chyba, że w miejscu dzwonu okrętowego nie masz - bo na fotkach nic nie widać, to samo "relingi otaczające komin i kilka innych elementów nadbudówki ;) ] ;)

 

- Co do odcieni pokładów od pokładu A w górę to z tego co orientuję się to dość często przytacza się ciemniejsze [ nawet model w Hamburgu ma bodajże ciemniejsze ]

 

[ ale to samo można się czepiać pancernika Yamato, który w dużej mierze opierany jest na projekcie bliźniaczej jednostki Musashi - po prostu więcej dokumentacji jest ]

 

Kolorowych zdjęć Bismarcka jest kilka, ale za to więcej jest Tirpitza, którego deski pokładowe [ a dokładnie pokład tekowy ] były jasne i ciemniejsze ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter nie masz co przepraszać zrozumiałe ze cie to wszystko interesuje wiec masz prawo wiedziec wszystko co jest mozliwe i dostepne na temat tego okretu

 

 

Arni gwarantuje ci ze sa wszystkie relingi : dzwon pokladowy jest miedzy łodziami wiec tam nie ma zadnego religa bo sie nie da go tam upchnąc i z tego co mi wiadomo nie bylo tam zadnych relingow , a co do komina sa relinig ===> patrz zdjecie " 6 "

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pozwoleniem [ drobnym przywłaszczeniem ] z jednej [ super ] relacji, :

 

d64c420e37d01d7a.jpg

 

przykładowo ;)

 

przeglądałem Twoje fotki i nie da się ich powiększyć ;) ale nie martw się ;)

 

[ chyba, że poduczyłbyś się robienia fotek z zaznaczeniem na szczegóły - kwestia wprawy tylko ]

 

ale i tak piękna praca ;)) 11/10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za jakosc foto ale oddalem cyfrowke sasiadowi :P

 

otóż wspomniany rteling przy dzwonku i zwracam honor jednak jest reling tak jak powiedziałeś, widzisz tyle czasu mi zajelo jego budowa az zapomnialem gdzie co jest na poszczególnych struktorach

moze nie zbyt go widac na zdjeciu bo łudki zasłaniaja i jakosc fotki wiele pozostawia do zyczenia :P ale reling jest :P

 

 

 

2ec944e56a3e6907med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dłuższą chwilę nie zaglądałem na forum, a tu jeden z Bismarcków wziął i się skończył.

 

Dołączam się gratulacji.

Piękny kolos!

 

Ogólnie ja jestem bardzo zadowolony z mojego modelu , super to była przygoda
- I to jest w tej zabawie najważniejsze!

 

BTW. jak patrzę na rozmiary tego modelu, to..... yyy, no cóż.... wolę trzystapięćdziesiątkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim kolosie drobne niedociągnięcia nie grają roli dla przeciętnego obserwatora bo sama "potęga" takiego modelu miażdży . Skala 1:200 to moje ulubione zabawki w przypadku okrętów. Prawdę mówiąc (jak już wspomniałem) wspaniałym uczuciem jest oglądać coś takiego na swojej półce i nawet gdy człowiek coś tam wykonał nie tak jak chciał to satysfakcja gwarantowana .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście SUPER chlopaki bo zdaje sobie sprawę z paru nie dociagnieć ale tak jak juz napisal piter przy tych gabarytach te niedoróbki nie sa tak widoczne dla lajika ale patrzac na niego to cos pieknego , jestem bardzo dumny z niego i mogę powiedziec że ja Kaleka z jedną reką zrobiłem cos takiego sam . THX jeszcze raz za wszystko koledzy i kibicuje wam dalej

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.