Skocz do zawartości

Mój pierwszy model M1A1 Abrams 1:35 Italeri


Samik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pochwalę się swoim pierwszym sklejonym modelem. Malowanie pędzelkami, farba Model Master Acryl + Pactra. Żadnych efektów brudzenia czyli model prosto z fabryki :P. Brak nawet szpachlowania. Model jest 1:35 Italerki. Malowanie pustynne.

 

01abrams1mg7.th.jpg 01abrams2ig8.th.jpg

01abrams3nh8.th.jpg 01abrams4gj6.th.jpg

01abrams5ha4.th.jpg 01abrams6ih1.th.jpg

 

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model bardzo ladnie i czysto sklejony, jedynie nie przemawiaja do mnie te plecaki znaczy ich kolor no i z racji ze to jest Twoj pierwszy model to nie bede mowil ze dla mnie jak nie jest pobrudzony i zardzewialy to nie jest skonczony, ale ok pzdr ŁADNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny model.

Co do plecaka. kolor jest b.dobry, wez Shadow Foxie pod uwage ze ekwipunek z systemu Alice ma tendencje do plowienia. pozatym troche dziwnie wyglada dlatego ze nie jest wycieniowany. Samik jedyne co mozesz z tm plecakiem zrobic to ciemniejszym zielonym zrobic obwodki dookola wszystkich klap bedzie wygladal jeszcze lepiej

alice%20Pack.jpg

 

nie jest pobrudzony i zardzewialy

 

Hehe zardzewialy czolgi to tylko w muzeach, ale troche brudu by sie przydalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze na Abramasach nie ma rdzy, nie wiem nie znam sie nie sklejam "MODERN TANKS" a co do plecakow to moze i masz racje ja bym go najpierw pomalowal na czarno potem na pol wytartym pedzlem przejechal tak zeby w zakamarkach zostal czarny, a na koniec tak jak mowiles obwodki ale to juz suchym pedzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja tez sie na tankach nie znam, ale z zaslyszania wiem ze na czolgu rdza nie ma jak sie osiasc, no moze delikatna gdzies na cienkich blachach, ale nie wydaje mi sie aby raelnie to odtworzyc w modelu. Co do plecaka, to zamiast czarnego lepszy bylby o 1-2 tony ciemniejszy kolor bazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje CI sie aby realnie odtworzyc rdze na modelu ?? poogladaj troche modeli czolgow z okresu IIwś w profesjonalnym wykonaniu ja nie dlugo zaprezentuje DUKW i tam jest dopiero duzo rdzy :P ale nie zbaczajmy z tematu, bo zasmiecamy koledze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze kolega sie nie obrazi za jeszcze jeden post. Jak juz wspominalem na czolgach sie bardzo nie znam, to co napisalem o rdzy jest zaslyszane od ludzi, to po pierwsze po druge w przypadku DUKWa moze byc inaczej niz w przypadku Abramsa. Wezmy chociaz pod uwage teren dzialania oraz konstrukcje pojazdu. W przypadku DUKWa operujacego na pacyfiku, oraz plazach normandii w sporej wilgotnosci oraz zasoleniu (bezposredni kontakt z morzem jak to przystalo na amfibie) oraz to ze byl zrobiony z blachy pewnie na dodatek kiepsko zabezpieczonej przed korozja, a nawet ja obijany itd zgodze sie moze sie pojawic delikatna rdza, ale nie sadze ze w stopniu takim jak widzac to czasami na samochodach na naszych drogach. Natomiast w przypadku M1 zrobionej przez Samika taka rdza niemiala by gdzie zrobic gdyz jedyny kontakt z woda mialby pewnie w momencie gdy zjezdzal ze statku i gdy na niego wracal, a klimat pustynny raczej nie pomaga rdzy.

 

Pozdrawiam i czekam na wspomnianeo DUKWa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego modelu to jest on pierwszym moim po 15 latach przerwy i dlatego nie brudziłem, bo się zwyczajnie nie znam.

 

Nad plecakiem muszę pomyśleć a co brudzenia to jednak rdza odpada. W przypadku abramsów raczej nie ma co rdzewieć. Jedynie mogę jakieś smugi po spływającym brudzie zrobić. Ale wpierw muszę się nauczyc.

 

tutaj mam fotki, które pomagały mi troszkę podczas malowania.

 

http://tanxheaven.com/m1a1/m1a1pic.htm

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś trzeba zacząć ;) Po pierwsze gratuluję skończonego schludnego modelu! No i plusik za współczesną tematykę.

 

Co do rdzy na pustyni, panują tam ekstremalne temperatury (a więc mamy przegrzewanie), a wahania między dniem i nocą są drastyczne. Parowanie, skraplanie, rosa, nazwij to jak chcesz, musi wystąpić. Zwłaszcza w miejscach gdzie farba zeszła można liczyć na pojawienie się korozji. Niestety nie mam akurat pod ręką lepszych przykładów niż ten na poniższym zdjęciu:

0a44fcc6f169ae6cm.jpg

 

PS. Tylne światła są zakurzone czy jeszcze nie kupiłeś czerwonej farbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dormitor farbkę mam a nawet dwie różne czerwone jednak musiałem przeoczyć te tylne światła albo w instrukcji nie było to wyszczególnione.

 

Ale i tak "zardzewiać" go raczej nie będę. :P

 

@imek46 ekwipunek jest w koszu. Jedno zdjęcie było zrobione z wyciągniętym ekwipunkiem aby móc zademonstrować srebną siatkę kosza. Na innych zdjęciach widać koła, skrzynkę i dwa karnistry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że od współczesnego czołgu zaczynasz, oby tak dalej.

A jak na zrobiony po takiej przerwie, to wygląda ładnie.

 

Ja bym jeszcze trochę żołnierskiego ekwipunku do koszą powrzucał.Bo taki pusty,że aż się prosi
Racja, racja. Abramsy lubią być obładowane.

2865740470083653706reSpEV_th.jpg

 

A co do ekwipunku, to polecam ten zestaw:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=6180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Właśnie wczoraj odebrałem mojego Abramsa Dragon nr 3535. Nie mam na niego pomysłu (jeszcze), lecz jak go zrobię wstawię kilka fotek. Mój dla odnmiany na pewno będzie z exploatacja i kilkutygodniowym zakurzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu ale mi ten Abrams przypomina zabawkę- przydału by się kilka technik modelarskich (nie będe wymieniał jakich) Ale po za tym ładny i czysto wykonany. Ocena: - - - - -5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model wygląda tak jakby był malowany aerkiem a nie pędzelkiem.Oczywiście to bardzo dobrze świadczy o twoich umiejętnościach że potrafisz tak dobrze pomalować przy użyciu pędzla.Żadnych zacieków i smug.Aż miło popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.