Skocz do zawartości

MIG 29A "Fulcrum" 1:72 Italeri


Marcin990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym pochwalić się moim pierwszym modelem(po 4 miesięcznej przerwie). Jest to MIG 29A Fulcrum w skali 1:72, świetnej firmy jaką jest ITALERI

 

s5002921.jpg

 

 

s5002915.jpg

Tuż po wyjściu z warsztatu ;)

 

s5002922.jpg

 

s5002924.jpg

 

 

Mam nadzieję, że się podoba Następny model, który udostępnie w galerii to PZL-37B ŁOŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomalowana owiewka

tył naprzód przednia goleń

nie pomalowane koła

nie pomalowane uzbrojenie

nie pomalowane dysze

kalkomania krzywo

na skrzydłach numer tył naprzód

monotonnie pomalowany (wszystko w dwóch kolorach)

 

Reasumując, nie podoba się. Nie przyłożyłeś się do modelu, pozatym wygląda jakby był niedokończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłes nie pisac ze po 4 mc przerwie bylo by bardziej zrozumiałe...

Italerii nie jest switną firma...

a Sam model... jak uwazasz jak tobie sie podoba to fajnie...Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moses-

 

tył naprzód przednia goleń

O co chodzi ?

 

nie pomalowane koła

nie pomalowane uzbrojenie

Nie wiem jak Ty, ale według mnie jest pomalowane

 

 

kalkomania krzywo

Z tym się zgadzam Wyjmowałem je pencetą dlatego taki efekt.

 

 

monotonnie pomalowany (wszystko w dwóch kolorach)

Niestety miałem do dyspozycji tyko Zielony, Żółty(jego odcień), Czerwony oraz Srebrny.

 

na skrzydłach numer tył naprzód

Tak producent podał w instrukcji.

 

nie pomalowane dysze

Możesz mi powiedzieć, co to są dysze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady do kolejnych modeli: goleń to zazwyczaj taki kikut trzymający koło, czyli chodzi o to, że z przodu wkleiłeś to odwrotnie, tylko nie zrozum mnie źle - nie chodzi o to, że kółko powinno być u góry, tylko przodem do tyłu.

 

Następnym razem kalkomanie wyjmuj pincetą i efekt będzie dużo lepszy, bo to bardziej precyzyjne narzędzie, które samo za Ciebie ułoży prosto kalkomanię.

 

Kup więcej farbek. A wcześniej do nich pędzelek.

 

Dysze to taka inna wersja śmigiełka ze starych samolotów, a dokładniej to coś podobnego co mają rakiety, z tyłu te otworki wyrzucają dużo powietrza i samolot leci.

 

Przed sklejaniem kolejnego samolotu, włącz wikipedię/google i sprawdź co to jest samolot, czym się charakteryzuje, zobacz też co to jest modelarstwo, poprawi to warsztat.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed sklejaniem kolejnego samolotu, włącz wikipedię/google i sprawdź co to jest samolot, czym się charakteryzuje, zobacz też co to jest modelarstwo, poprawi to warsztat.

Co masz na myśli mówiąc, że poprawi to mój warsztat?

 

Kupo więcej farbek.

Gdy tylko będę miał więcej funduszów

 

A tak generalnie, to dzięki za ninijsze rady:D

 

pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest profanacja tego pięknego samolotu. Kleiłem już ze cztery Fulcrumy z tego zestawu (w tym wersja UB) i wiem że można zrobić z niego ładny model. Co to jest 4 miesiące przerwy

A teraz coś ważnego - NIE ZNIECHĘCAJ SIĘ! Ćwicz dalej a skleisz jeszcze niejedno cudo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zrobiłeś karykaturę pięknego samolotu. W zasadzie to musisz nauczyć się podstawowych technik - przeglądaj wątki warsztatowe, zadawaj pytania i ćwicz. Na razie zrobiłeś koszmarka, ale nie od razu Kraków zbudowano - do pracy Kolego a będą efekty .

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mi się to nie podoba.

Tak jak napisali poprzednicy, to profanacja.

Pokazujesz model pomalowany nie wiem jak, twierdząc, że miałeś tylko parę farbek.

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale koszt farbek, np. REVELL lub HUMBROL to wydatek ok. 5 zł za puszkę. Do pomalowania tego modelu potrzeba 3-5 kolorów. Gdybyś się tylko przyłożył i trochę poprzeglądał instrukcję składania modelu, to byś wiedział co i jak.

Liczę że weźmiesz sobie te uwagi, nie tylko moje do serca i następny model, który skleisz i się nim pochwalisz na łamach forum, będzie już dużo lepszy.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh no trudno-widzę, że jednak ten model jednak nie wypalił :( Ale jak coś robić, to robić. Następny model-PZL 37B ŁOŚ za nie długo będzie gotowy do malowania. Zaopatrzyłem się w podstawowe farby do jego pomalowania+te 3, którymi malowałem ninijszy model.

 

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny model-PZL 37B ŁOŚ za nie długo będzie gotowy do malowania.

Sugeruję wybrać coś prostszego, np. z oferty hobbyboss. Prosty montaż, składalność raczej dobra więc nie bedzie trudno. Zaopatrz się w szpachlówkę do wyrównywania miejsc łączeń elementów. Łoś nie jest łatwym zadaniem, ma bogate oszklenie i sporo trzeba się namęczyć z maskowaniem( a to dla Ciebie chyba też jest na razie kosmos). No ale Ok, zobaczymy czy będzie jakiś postęp.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w wykonaniu łosia chyba jutro bądź pojutrze będę przymierzał się do malowania:) Jestem w 65% wykonania modelu. Co do szpachlówki-czy mógłbyś z tej strony:http://chematic.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=7&Itemid=2 dobrać mi jakąś tanią, a zarazem dobrą szpachlę? Byłbym bardzo wdzięczny

 

PS. Następnym razem na 99% biorę HobbyBoss

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku nie przesadzaj, moim pirwszym modelem sklejanym jako mały chłopiec był właśnie Łoś bo i tak w sklepach mało było) więc i on powinien sobie poradzić tylko musi się przyłożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, modelelm może nie powaliłeś forumowiczów, ale muszę przyznać, ze twój temat ma niezłą oglądalność . Trochę popracuj nad techniką, staraj się każdy kolejny model zrobić lepiej. A kiedyś zobaczysz, ze efekt przerośnie Twoje oczekiwania. Każdy z nas zaczynał przygodę z modelarstwem, a początki bywają trudne.

 

Zawijaj rękawy i do roboty chlopie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak zauważyłem, że temat ma dużą oglądalność, ale sam nie wiem czumu ?:)

 

Jeśli chcesz dobrą szpachlówkę, to nie tanią, tylko jak już to Tamiya lub Gunze.

Szpachlówki Tamiya widziałem na stronce, która wcześniej podawałem, mianowicie-http://chematic.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=7&Itemid=2 , lecz firmy Gunze tam nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak zauważyłem, że temat ma dużą oglądalność, ale sam nie wiem czumu ?:)

Tak zwaną dużą oglądalność mają z reguły zawsze dwie skrajności albo jest to super kupa modelarska albo ciekawy temat porządnie wykonany. Liczymy na Ciebie że kiedyś pokażesz się z tej drugiej strony.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.