Skocz do zawartości

AN-2 - Słodkie maleństwo


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że Antek z budowy którego przeprowadzałem relacje jeszcze przed malowaniem uległ katastrofie i nie mogę się za niego ponownie zabrać postanowiłem zrobić coś tak na szybko . Taki weekendowy. Wybór nie mógł paść na co innego jak oczywiście na Antusia ale najmniejszego jaki jest na rynku dostępny czyli w skali 1/144 z Amodelu. Jest to mój drugi po Tu-154 model w tej skali jaki skleiłem w życiu. Oto co mi się udało zrobić:

bb09dcb18c00d7fbm.jpg b61812018f85e14em.jpg b367a8fb0df68826m.jpg 5a40047bdbfdade5m.jpg c96b406358c966c9m.jpg

f8c89be7d3e8c014m.jpg 8b99341f7e5c4d4dm.jpg

 

 

Sam modelik jest bardzo przyjemny w budowie aczkolwiek jest dużo przy nim jak na tę skale szpachlowania i szlifowania. Parę elementów dorobiłem sam ze względu że są takie charakterystyczne dla tej konstrukcji a w modeliku nie zostały uwzględnione ( reflektory , zastrzały dolny płat - kadłub, poprawiłem śmigło, osłony anten, zrobiłem obramowanie kabiny, klpki wentylacyjne silnika na jego obudowie.). Nie przeprowadziłem relacji z budowy bo myślałem że nie będzie co za bardzo relacjonować ( oczywiście że było by co pokazać ale za póżno). Za to teraz pokażę parę fotek że tak powiem surowego modeliku.Mam nadzieje że szefostwo forum mi wybaczy że takie foty tu wstawiam:

6d3a9795add70443m.jpg 50784ee0f926ec97m.jpg 564d2f6cda0a97aem.jpg 05ab5287ad8e3803m.jpg d6accbe15162e083m.jpg

1835dd7048208997m.jpg 2b8d82a9fee0b449m.jpg 24940ac6d73b15bbm.jpg 5132ac4fe81877e3m.jpg 6729bee153f8c552m.jpg

c23ecc339b459b94m.jpg

 

Ogólnie model prezentuje się naprawde super i myślę czy nie zrobić w tej skali całej seri Antków tylko cena mnie trochę odstrasza bo prawie cztery dychy za niego to tyle co za siedemdwujke. Zobaczymy bo to tak kwestia przyszłości.Kolejka obowiązuje a teraz czeka Antek w 1/48.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik prezentuje się znakomicie ! Zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy to iż to model 1/144

Cena może nie rewelacyjna a i wypraski nie są idealne, ale Ty stworzyłeś perełkę

I ja czekam na fotkę z pieniążkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Bardzo fajny Antek! Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że jest An-2 w tej skali. Chyba trzeba będzie sobie takiego sprawić bo Twoja galeria jest bardzo zachęcająca Gratuluję fajnego modelu samolotu legendy (żywej na dodatek).

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że jest An-2 w tej skali.

 

Oj Antek jest dostępny już od pewnego czasu. Ma jednak potężną wadę jaką jest cena tego zestawu.

 

A sam model bardzo mi się podoba. Dopiero na zbliżeniach widać, głównie po liniach podziałowych że mamy do czynienia z dużym pomniejszeniem oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze że się modelik podoba. Ogólnie ta konstrukcja ma w sobie to coś jak niektóre kobiety co przynajmniej mnie do niej przyciąga i bynajmniej nie na ksywke jaką ma ,by sobie ktoś coś nie pomyślał

A oto fotka z groszówką:

f241e4248b8f1471m.jpg

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przyłączam się do opinii kolegów, gdyż model rzeczywiście jest uroczy, a zważywszy na skalę, wykonany jest morowo. Jedyne co mogłoby wyglądać lepiej (choć wyobrażam sobie, że w tej skali jest to dość trudne) to wash, gdyż nie wszędzie wszedł idealnie. Samo malowanie jest bardzo estetyczne, a kolory współgrają ze sobą. Zrób jeszcze zdjęcie z 5-cio złotówką

 

Jednym słowem: Git

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.