Skocz do zawartości

Mustang Mk.III 1:48 ICM


skwercio

Rekomendowane odpowiedzi

Też akurat robię Mustanga z ICM-u, całkiem przyjemny modelik i do tego bardzo ładny Nie wiem czy dobrze zrobiłeś przyklejając już podwozie będzie Ci przeszkadzać przy szlifowaniu i później ciężko pomalować, pamiętaj też żeby nie skleić kołpaka przed włożeniem łopat,

Kalek będziesz używał zestawowych? Jeśli tak to uważaj na nie, bardzo słabe są najlepiej zabezpieczyć je sobie lakierem, wtedy jest szansa że się jakoś ułożą. Antenę tez mogłeś trochę później zamontować, jak już połączanie wyrównasz, mi się właśnie urwała przy pracy. Spróbuj też może nawiercić lufki i rury wydechu, od razu dużo zyskuje. Następnym razem postaraj się tez o zdjęcia z mniejszej odległości, bo nie wszystko dobrze widać, i jakieś neutralne tło.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to polski Mk.III, to ta antena trochę, a w zasadzie wcale tu nie pasuje, bo jak ta osłona miałaby się otwierać? Nasze miały inny typ, popatrz na zdjęcia w necie. I coś mi nie pasują te lotki - czy one mają nierówne krawędzie spływu?

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doczepić tę antenę z powrotem? Bo właśnie odpadła Very Happy

Antena nie będzie Ci już potrzebna, wyrównaj miejsce po niej i zrób coś takiego:

mustangmilitaria.jpg

mustangmilitaria2.jpg

Na razie takie zdjęcia udało mi się znaleźć, mogę jeszcze poszukać to może będzie lepiej widać, spróbuj też może na forum poszukać czyjegoś mustanga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospieszyłeś się z tym malowaniem za bardzo.

Widać wystającą krawędź na łączeniu połówek kadłuba.

Lepiej by to wyglądało gdyby to wcześniej było przeszlifowane i wyrównane.

Popraw taśmę na kadłubie bo nie przylega chyba zbyt dobrze i jak się tam farba dostanie przy malowaniu reszty kamuflażu to nie będzie to dobrze wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja + szpachla = gorszy wygląd modelu :(

Ja+szpachla+szlifowanie+CA+szlifowanie+polerowanie= porządnie wykonany model Na pewno nie będzie dobrze jeżeli pominiesz szlifowanie, powie Ci to każdy kto zrobił, parę samolotów. No może gdybyś miał jakiś super pasujący zestaw to można się obejść bez, ale ICM do nich raczej nie należy. Tak jak mówiłem zaszpachluj to, wyrównaj papierem, później pociągnij miejsce szpachlowania CA, wyrównaj, wypoleruj jakimś drobnym papierkiem i będzie git Rycie nowych linii już sobie daruj, i tak masz łatwo, nie ma jakichś przesunięć drastycznych czy uskoków, jedynie wąska szczelina pomiędzy połówkami kadłuba, powinno być łatwo.

A tak w ogóle to zwolnij trochę! Zastanów się najpierw nad kolejnością montażu, przygotuj powierzchnie, pytaj, dopiero później maluj, chyba zależy Ci na wyglądzie modelu czy robisz to tylko z nudy bo wakacje są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala 1:48 jest bardzo przyjemna ,detale większe,łatwiej się układa maskowanie pod kamuflaż itp. Zawsze jednak musi by model na straty

Moim był AR-234 Blitz z Chematic Również na nim uczyłem się stosować blaszki ,podkładowania Surfercerem (już nie używam bo nie umiem stosować tego pod pędzel ) używać podkładu w sprayu (polecam) , używać zmywaczy -w skrócie nigdy nie będzie skończony

 

Co do Pari ,to jest całkiem fajnym urządzeniem -mój ma 1,3 bar i daje radę .Natomiast to ,że aero chlapie ...pewnie powinieneś go wyczyścić wewnątrz-dysze obudowa itp.....i zależnie od tego jaki to aerograf...obrobić igłę.Ja gdy użyłem swojego AB1001 (chyba)pierwszy raz też chlapałem jak Ty Gdy wyszlifowałem igłę na papierze 800 zachowywał się już idealnie,pewnie miała zły kształt .Poczytaj FAQ o aerografach ,sporo stron ale pożytecznych .

Sam model...

Co do nierównych lotek to podejrzewam ,że używałeś kleju rozpuszczalnikowego i stopił plastik przy zbyt szybkiej obróbce zanim wszystko dobrze wyschło.Lepiej przy krawędziach używać cyjanoakryli.

PS

Też jestem amatorem więc moje rady sa jedynie amatorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś chyba nieco lepiej zabezpieczać miejsce prac przed malowaniem bo nie tylko biurko masz pomalowane ale jak widzę także myszkę i klawiaturę o ile tylko na tym się skończyło

To wszystko zrobię, ale dopiero w następnym 1:48 (czeka w szafie), w tym po prostu chcę "poznać" tą skalę i moje nowiutkie aero

Ech gorąca głowa ... sam też tak kiedyś miałem ... Mam nadzieję, że jednak niedługo zwolnisz by szybkość zamienić na lepszą jakość

Ten maskol to produkt humbrola czy inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.