Skocz do zawartości

F-14D 1/72 Kitech


bilbopl

Rekomendowane odpowiedzi

Jako mój drugi model miał być PZL-37 ŁOŚ firmy PLASTYK ale trafiło na F14. Tak samo jak mój pierwszy model VULTEE (do wglądu w galerii, ten taki brzydki )pochodzi z rozbiórki, niestety kilka części uległo uszkodzeniu przy rozbieraniu.

 

Fotki:

 

F141024.jpg

 

F1410241.jpg

 

Mam nadzieję, że uda mi się coś z niego złożyć. Tym razem postaram się porządnie użyć szpachli i poszlifować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha zobaczcie jak chińczycy zaklasyfikowali kocurka (napis na boxartcie na dole), US. Air Force Trainer

 

Bilbopl, Kocurek to wdzięczny temat, na forum jest wielu fanów tego samolotu, więc będziesz pod niezłą presją, aby wykonać miniaturkę porządnie

 

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie te kolory, ale wygląda schludnie, a to najważniejsze. Nieraz bywa tak, że doświadczony modelarz, mający opanowane wszystkie techniki, maluje element jakiegoś modelu na zły kolor, bo nie wie jak wygląda oryginał ;-)

Także nie przejmuj się i dawaj dalej, a jak chcesz, to popraw kolorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też popełniłem ten model(5-6 lat temu),niestety do łatwych i przyjemnych w montażu nie należał,trzeba było używać szpachli(okolice kabiny pilota,oraz łączenie,wloty powietrza-silniki)Sporo pracy przy dopasowaniu poszczególnych elementów.Część linii podziału na skrzydłach pozostawiona jako wypukłe.Nie pamiętam nawet czy malowanie to sugestia instrukcji,czy moja fantazja.Kalkomania z zestawu nie najlepsza,na moim modelu użyłem pozostałości oznaczeń z zestawu Italeri.Model malowałem pędzelkiem.Być może producentowi chodziło o użycie słowa "treningowy"nie w odniesieniu do samolotu,tylko do zestawu,bo do tego wydaje się stworzony. 62687123.jpg

 

10407277.jpg

 

50194677.jpg

 

39762336.jpg

Pozdrawiam,i życzę pomyślnego zakończenia pracy przy budowie tego Modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne malowanie (camouflage gray) + odrobina szpachli na łączeniu kadłuba z dziobem:

 

f14.jpg

 

 

edit:

 

...i dalej szpachlowanie, chyba nie wygląda to za dobrze

 

f14a.jpg

 

edit2:

 

No to tyle na dzisiaj, szpachla i szlifowanie. Na ten moment wygląda tak:

 

f14a%7E0.jpg

 

f14b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie, jak na poczatkujacego bardzo dobrze ci idzie. jedyne, co nie pasuje to to, ze zaszpachlowales linie podzialu na spodzie kadluba, ale mozna ci to wybaczyc, jestes poczatkujacy.mi tez sie to zdarza czasami, no ale coz poradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi jakoś na fotce pokazać które te linie? Bo zabardzo niemoge wypatrzeć a jak jest coś nie tak to poprawię.

 

edit: A jak silniki pomalować? Czy takie malowanie jest ok? czy dodać coś jeszcze? Bardyiej je chyba pociągnąć szarym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ci to idzie

 

Mam małe pytanie, czy skrzydła tego modelu jak będzie skończony, będą ruchome czy nie?

 

I uważaj z tym dzierganiem lini podziałowych, bez stresu i powoli i dokładnie, bo zniszczysz i krzywo wyjdą, przechodziłem to właśnie :|

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niewielki postęp, uzbrojenie w trakcie pracy

 

Kolejna drobinka szpachli

 

f14a%7E1.jpg

 

I oszlifowane z dwoma warstwami bazowej farby:

 

f14b%7E0.jpg

 

Bo chyba tak mniej więcej ma to wyglądać?

 

Obraz_00946.jpg

 

Czy kolor uzbrojenia nie jest aż tak istotny? Bo z tego co przeglądałem fotki malowania są przeróżne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest istotne w konkretnych schematach. Aim 9 np występowały białe, szare i niebieskie. Dwie pierwsze bojowe trzecia szkoleniowa. I tak w nowszych samolotach np Super robalu spotkasz tylko szare ew niebieskie. Poszukaj w google, a najlepiej znajdź zdięcia z podwieszonym uzbrojeniem samolotu danej eskadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najpierw preshading (tutaj lepiej nie stosować w przypadku malowania pędzlem), pomalować potem lakier błyszczący (np. sidolux), kalki, lakier błyszczący (dobrze nałożyć w przypadku sidoluxu z 2, a nawet 3 warstwy żeby zabezpieczyć kalki przed kolejnymi etapami) następnie wash no i lakier końcowy zależny od stopnia błyszczenia się samolotu. W przypadku Tomcat'a proponuje półmat. Italerka na przykład podaje spód malowany na błysk, a resztę półmatem - przyznam, że dosyć dziwnie by to wyglądało. Błysk też zależy od stopnia eksploatacji maszyny, warunków w jakich operuje (tutaj mamy raczej myśliwiec, który ma sporo wspólnego z wodą czyli zmiana kolorystyki i matowienie będzie dosyć spore).

Odnośnie sidoluxu to właściwie obojętnie jaki użyjesz bo na modelu dają dokładnie taki sam efekt. Ten specyfik ma odpowiednią konsystencję więc może śmiało malować pędzlem bo idealnie rozlewa się po modelu. Finalny lakier dobrze rozmieszaj i rozcieńcz go sobie do podobnej konsystencji jak sido - też nie powinien zostawić żadnego niepożądanego efektu.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze w lakiery się nie zaopatrzyłem :(, a dzisiaj robiłem zamówienie na farbki ;/ Jakaś konkretna firma?

 

Edit: czyli jeśli nie posiadam aerografu lepiej się za lakierowanie nie brać?

 

Pomalowałem kawałek plastiku i nałożyłem sidolux, nawet kurna niewiedziałem że to taki fajny efekt daje

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczony własnym doświadczeniem, lakiery nakładamy tylko z aero, bo kwiatki ciekawe wychodzą przy malowaniu pędzlem (nie trzyma wtedy swoich właściwości, pół mat wychodzi na błyszcząco a mat jak chce, albo półmat albo błysk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.