Skocz do zawartości

Moje niegdyś sklejone trucki


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pochwały i bardzo sie cieszę, że się " zaraziliście"

Nic, tylko patrzeć jak powstaną nowe relacje z budowy trucków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jaki model poleciłbyś dla początkujących w świecie ciężarówek? Czyli model, który byłby pierwszą, a możliwe że i ostatnią ciężarówką. Model o znakomitej prezencji, ale nie wymagający przeróbek, chromowania we własnym zakresie i w cenie nie powalającej na kolana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki model poleciłbyś dla początkujących w świecie ciężarówek? Czyli model, który byłby pierwszą, a możliwe że i ostatnią ciężarówką. Model o znakomitej prezencji, ale nie wymagający przeróbek, chromowania we własnym zakresie i w cenie nie powalającej na kolana?

To zależy w jakiej skali trudności chcesz go wykonać. Do najłatwiejszych należy kilka modeli Italeri, cena też jest nizsza, w zależności od sklepu - około 80 do 100 zł. Do takich należą : Daf 95XF, Man TGA, Volvo VN. Wszystkie te modele nie posiadają osi skrętnych, silników ( mają tylko atrapy pod kabiną ) i mają już gotowe ramy z częścią osprzętu. Natomiast praktycznie wszyskie inne modele mają silniki, uchylane kabiny lub maski, a ramę należy skleić z kilkudziesięciu elementów. Cena wacha się od 90 do 120 zł za ciągnik. Można też kupić zestawy z naczepą od 150 do 290 zł. Jednak i w zestawach w/wymienione ciągniki również nie mają silników Pozostałe mają wszystko na swoim miejscu W modelach zawierających części chromowane, praktycznie nie trzeba nic poprawiać, no chyba że miejsca łączenia lub jakieś skazy w chromie. Dużo droższe są modele revella, cena za ciągnik wacha się od 150 do 220 zł. Co lepsze, często można spotkac tam przepak z italeri, a cena i tak jest dużo wyższa Polecam aukcje allegro, można tam kupić model po okazyjnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nawiązując do tematu zrobienia coś innego i zaskakującego podaje stronę z ciekawymi przeróbkami są one do kupienia haczyk jest w tym, iż ceny są duże.

 

Pogląd tego, co robią proponuje włączenie Gallery.

http://www.kitformservices.com/

 

Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado , powiem Ci ze kapcie mi spadły na widok tych autek. Rozumiem ze i metraż swojego gospodarstwa domowego musisz mieć niezły , żeby sie te naczepy gdzies mieściły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, mi chodzi o ciężarówkę, która byłaby jak najbardziej efektowna w wykonaniu "spudłowym", czyli z jak najmniejszym przerabianiem gotowego zestawu. Jakie takie umiejętności modelarskie posiadam, finansowe też (ale raczej nie wydałbym ponad 200 zł). Nie podobają mi się ciężarówki w których nacisk położono na bajeranckie kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, mi chodzi o ciężarówkę, która byłaby jak najbardziej efektowna w wykonaniu "spudłowym", czyli z jak najmniejszym przerabianiem gotowego zestawu. Jakie takie umiejętności modelarskie posiadam, finansowe też (ale raczej nie wydałbym ponad 200 zł). Nie podobają mi się ciężarówki w których nacisk położono na bajeranckie kalkomanie.

No to teraz zależy jakie bardziej się Tobie podobają. Jeżeli amerykańce, to polecam Italeri 0709 - Far West Trucking :

it0709.jpg

 

Italeri 3814 - Freightliner FLD 120 :

it3814.jpg

 

Italeri 3832 - U.S. Truck z naczepą "Baywatch" , kalkomanie ma kiczowate, ale można samemu pomalowac sobie pod jakąś firmę:

it3832.jpg

 

Jeżeli wolisz europejczyki, to polecam Italeri 3829 -Scania R500 V8 :

it3829.jpg

 

Italeri 3824 - Mercedes-Benz ACTROS 1854 LS(V8) :

it3824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam "ciągnik" pierwszej podoba mi się, ale malowanie jest, delikatnie mówiąc, passe. A ta z panienkami to wygląda, jakby nie wyhamowała przed jakąś kratownicą.

 

Europejskie są bardziej ztonowane i wyglądające na ciężarówki a nie na jeżdżący bilboard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam "ciągnik" pierwszej podoba mi się, ale malowanie jest, delikatnie mówiąc, passe. A ta z panienkami to wygląda, jakby nie wyhamowała przed jakąś kratownicą.

 

Europejskie są bardziej ztonowane i wyglądające na ciężarówki a nie na jeżdżący bilboard.

Ten z kratownicą, to australijczyk. Jak wiadomo w Australi zmorą kierowców są kangury, stąd nazwa kratownicy - kangur. Dlatego praktycznie wszystkie długodystansowe ciężarówki są zaopatrzone w takiego kangura. Coraz częściej można spotkać kangury na europejskich ciężarówkach, pełnią one rolę bardziej dekoracyjną niż praktyczną.

Identycznie jest z malowaniem ciężarówk. Coraz więcej właścicieli ciężarówek upiększa je sobie, malując " bilbordy". Koszt takiego obrazu dochodzi nawet do 100 000 zł. a niejednokrotnie przewyższa tą sumę. Praktycznie już na całym świecie, w tym i w Polsce są Spotkania Trakerskie, na których to odbywają się konkursy na najładniej stuningowany pojazd.

Dla przykładu kilka fotek:

auvinen20r58020aces20high20720.jpg

mtmsycw20040082vr.jpg

12tswkrakowie0144yd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie.

Dałem ciała nie pogratulowałem Ci imponującej kolekcji daleka droga mnie czeka, aby ci dorównać pod tym względem. Nie mogę ostatnio wystrugać czasu i chęci, aby porządnie siąść do modelu pozaczynałem i leży. Ale myślę, że niedługo się odblokuję i ruszę ostro z modelami jak patrzę na te wszystkie modele to aż mi gul skacze.

Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!

 

Sorki, za mały OT, ale nie mogłem sie powstrzymać.. Torni pokazał fotke Freightlinera FLD 120 z barwach firmy Dzwończyk Europa Trans, ktroy był na MTM 2004... a tak wyglada moje wykonanie tego pojazdu ( nie mam wiecej fotek, moze za jakis czas cos przybedzie...)

 

Pozdr.

 

214_1413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Firanka to naczepa która ma boczne sciany z takiego materiału, który mozna odsunąć do przodu lub do tyłu, jak firanke w oknie.... Hihihi... Naprawde.... i łatwo ja wówczas za- i wyładować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

musze ci tornado skomentować twoje modele

 

wszystkie są przepięknie i perfekcyjnie wykonane naprawde masz do tego talent

 

ja bym się prędzej połamał niż ci dorównał

 

a volvo sprzedane ale nie długo będzie następne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały i nie wiedziałem że są modele ciężarówek to sklejałem samoloty skleiłem 2 Mustangi 3 spidfajery 1 focke wolf 1 cataline 1 B-17 i 2 czołgi ale to jak mniełem 7 lat jeszcze tata mi pomagał a jak się dowiedziałem ze są modele kochanych ciężarówek to się za nie wziołem nawet jedną ciężarówką ze skali 1/43 wygrałem konkurs modelarski w skali 1/43 w starogardzie gdańskim nie długo ją tu zaprezentuje ci co interesują się ciężarówkami napewno spodkali mnie na innych forach tu mnie sprowadził tornado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Tornado a tak naprawde to ile Ty masz modeli??

Kiedyś moja kolekcja liczyła sobie coś około 40 zestawów, ale trochę sprzedałem, wiec zostało mi 16 ciągników siodłowych, 3 solówki, 1 wrecker, 10 naczep i 3 przyczepy, acha no i 1 nie dokończony strażak i 1 sklejona osobówka, a do sklejenia mam cosik około 20 i trchę modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich oto moj 1 post ;)

kolekcja ... szczekusia opada na glebe ;) naprawde porzadnie wykonane modele a ilosc tez poraza ;)

ps pytanie: mialbys moze nadwyzke "blachy ryflowanej" w skali 1:24 tudziez zblizona ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa

 

ps pytanie: mialbys moze nadwyzke "blachy ryflowanej" w skali 1:24 tudziez zblizona ;) ?

Niestety nie mam nadwyżki, blacha jest czymś takim czego ciagle brakuje

Apropo blachy, Fojer co z nią ruszyła wkońcu jej produkcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.