Skocz do zawartości

Bismarck Revell 1/350


Użytkownik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś posiedziałem chwilkę i wymieniłem wszystkie lufy w działach 380 mm zrobiłem do nich również ochrony przeciwpodmuchowe:

 

DSC06574-1.jpg

kurcze gdzieś widziałem fartuchy zrobione z folii (razem z krótkim instruktarzem) ale nie mogę teraz tego namierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej Wallace ty tak marudzisz ze tyle Bismarckow na forum ale widze ze najczesciej do nich zagladasz. Jaki ma to zwiazek? Planujesz jednego?
Ja marudzę, bo ich jak grzybków po deszczu... ale na ciekawą relację zawsze zerknę okiem

...

Wallace się przyucza
Oj nie, jakaś przeciwwaga dla niemiaszków musi być...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odgrzewamy wątek

 

 

Blach jak nie bylo tak nie ma

 

 

Długo zastanawiałem sie nad malowaniem, kamuflażem. Wybór padł na 1941 rok operacja "Rheinübung".

 

paintbism1941rheinub02sidesmall.gif

 

paintbism1941rheinub02abovesmall.gif

 

 

 

 

 

Jak narazie przygotowuje Bismarcka pod zestaw fototrawiony:

 

dziob.jpg

 

dziobowa.jpg

 

parter.jpg

 

 

...ale nad fartuchami to bym jeszcze nieco popracował

 

Bruno.jpg

 

 

Może być ??? Dużo juz nie dam rady poprawić bo fartuchy z poxiliny robione

 

 

Dziś malowanie pokładu

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fartuchy wyszly Ok. Tak jak Macisso pisal, obieraj detale, krore zostana zastapione blachami - instrukcja do blaszek dostepna na stronie eduarda - na jej podstawie zobaczysz ile plastiku masz do usuniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś....a nawet wczoraj, stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu waloryzującego do mojego "B". Na zdjęciach wydawało się to większe i wogule...panowie respekt dla was, pełen szacun poprostu. Nawet nie próbuje wyobrazić sobie zestawu Lion roara.

 

 

 

Mam jednak mały dylemat gdyż z blaszkami miałem mało do czynienia...z tąd do Was moje pytania:

 

-Na czym giąć te maleństwo ???

 

-Czy przed malowaniem, jako podkład może być surfacer np. 1000 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gięcia to zależy od rozmiaru kształtu itp. w wiekszości wyginam używając pincety i suwmiarki, można też np relingi przykładać i kształtować z zesatwowymi.

Używam podkładu w sprau Tamiya i na moadel i na blaszki i jest ok więc surfacer 1000 też powinien dać rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Na czym giąć te maleństwo ???

Tak jak napisał kzugajmusisz zaopatrzyć się w pincetki. Najlepiej kilka. Płaska i w miarę szeroka, ostra z malutkim czubkiem i coś pośredniego. Z resztą pincet nigdy dość Do większych blaszek (np. katapulta) pomocny może okazać się przyrząd do gięcia blach. Ja takiego nie posiadam i posiłkuję się malutkim imadełkiem oraz metalową linijką.

relingi tak jak przedmówca napisał, najlepiej jest doginać do zestawowych.

 

Życzę powodzenia i cierpliwości przy drobnicy. Efekt końcowy z pewnością wynagrodzi trudy

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do przedmówców...

 

Do kształtowania blaszek używam pincety w różnym asortymencie, kawałków aluminium - dokładnie ciente kształtowniki wielkości 2cm i linijki metalowej 10cm. Do robienia łuków polecam wiertła różnej średnicy i "walcowanie blaszki" na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z blaszkami się zaczęła, myślę że jak na pierwszy raz chyba nie jest tak tragicznie....

Nie ma się do czego przyczepić

Oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup Bismarcka i blaszki i do roboty

...

Raczej miałem na myśli, że w swoim modelu chciałbym tak blaszki poprzyklejać...

...

Ale pomysł zacny, uśmiałem się do łez

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.