Jump to content

TU-134 PLL LOT


Michał G.
 Share

Recommended Posts

P1020757.JPG

P1020753.JPG

 

 

Witam. Wrzucam fotki mojego pasażera. TU-134 firmy Plasticart. Nie jest on jeszcze ukończony, trwają prace wykończeniowe

Aktualnie stoi jeszcze na kołkach. Mam prośbę do znawców tematu, jakie macie sugestie do tego modelu, co poprawić, co dodać ?. Z góry serdeczne dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Poprawki na kalce na stateczniku pionowym są dość widoczne. Postaraj się nieco rozjasnić farbkę, której używasz.

 

Ja do sprawdzania odcieniu stosuję przezroczystą pleksi lub folię, możesz sprawdzać w ten sposób odcień przygotowanej farrby bez nanoszenia go na powierzchnię modelu.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Rozcieńcz niebieski z białą żeby miała podobny odcień do ten na stateczniku.

I poprawiłbym przejście farby miedzy statecznikiem a kadłubem, jest dość niechlujnie.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, wiem. Retusz statecznika i liter LOT będzie przeprowadzony Zastanawiam się jednak jak to zrobić, żeby teraz ten ciemniejszy kolor farby zakryć odpowiednią barwą?!. W dalszej kolejności jest IŁ-62, AN-24, TU-154 oraz YAK-40, wszystkie w malowaniu lotowskim. Wszelkie sugestie i podpowiedzi bardzo mile widziane, negatywne również

Link to comment
Share on other sites

Dorzucam fotkę IŁ-a 62, który aktualnie czeka na swoją kolejkę. Trzeba było poczynić w nim wiele zmian, bo pierwotnie odstawał od oryginału. Zdaję sobie sprawę, że po przeróbkach będą jednak elementy, które nie pasują do prawdziwego samolotu. W tym przypadku zastanawiam się jaką opcję wybrać, czy zdecydować się na metodę z maskami do malowania, czy na kalkomanię. Chciałbym go wykonać w rejestracji SP-LAA Mikołaj Kopernik. Może jakieś podpowiedzi?!. Dołożyłem ten model do tego tematu, aby nie tworzyć już nowego!.

 

P1020768.JPG

Link to comment
Share on other sites

Wracając do Tutki- o ile dobrze pamiętam rejestracja była tylko na dolnej powierzchni jednego ze skrzydeł. Na górnej powierzchni nie występowała. Sprawdź to.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za dokładne uwagi odnośnie modelu. W przypadku rejestracji zarówno dolnej jak i górnej opierałem się na instrukcji dołączonej do kalkomani. Zgadza się, że dziób kadłuba jest w tej wersji oszklony, jestem na etapie maskowania pod malowanie

Jeszcze raz bardzo dziękuję. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Model PlastiCart to Tu-134, natomiast kalki są do Tu-134 A. Oba latały w Locie w tym malowaniu. Tu-134 A był przedłużona wersją, ze statecznikiem z dłuższą szpicą. W wersji bez nawigatora w dziobie latały tylko dwie najnowsze maszyny bodajże "Foxtrot" ,"Golf". Ale co tam w końcu komuś udało się ubrać starego DDR-a w rodzinne szaty; Gratulacje

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, wersja modelu to TU-134, a kalkomania to TU-134A. Wykonałem go w barwach LOT-u, gdyż mam kilka innych modeli tej firmy, które również chciałbym wykonać w podobnej szacie. Głównie zajmuję się skalą 1:144 i w tym przedziale mam kilka lotowskich maszyn, w tym TU-134A w bardzo dokładnym odzwierciedleniu. W przypadku Plasticarta interesowało mnie głównie jak będą wyglądać w tej skali.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.