Skocz do zawartości

TU-134 PLL LOT


Michał G.

Rekomendowane odpowiedzi

P1020757.JPG

P1020753.JPG

 

 

Witam. Wrzucam fotki mojego pasażera. TU-134 firmy Plasticart. Nie jest on jeszcze ukończony, trwają prace wykończeniowe

Aktualnie stoi jeszcze na kołkach. Mam prośbę do znawców tematu, jakie macie sugestie do tego modelu, co poprawić, co dodać ?. Z góry serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki na kalce na stateczniku pionowym są dość widoczne. Postaraj się nieco rozjasnić farbkę, której używasz.

 

Ja do sprawdzania odcieniu stosuję przezroczystą pleksi lub folię, możesz sprawdzać w ten sposób odcień przygotowanej farrby bez nanoszenia go na powierzchnię modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Rozcieńcz niebieski z białą żeby miała podobny odcień do ten na stateczniku.

I poprawiłbym przejście farby miedzy statecznikiem a kadłubem, jest dość niechlujnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Retusz statecznika i liter LOT będzie przeprowadzony Zastanawiam się jednak jak to zrobić, żeby teraz ten ciemniejszy kolor farby zakryć odpowiednią barwą?!. W dalszej kolejności jest IŁ-62, AN-24, TU-154 oraz YAK-40, wszystkie w malowaniu lotowskim. Wszelkie sugestie i podpowiedzi bardzo mile widziane, negatywne również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam fotkę IŁ-a 62, który aktualnie czeka na swoją kolejkę. Trzeba było poczynić w nim wiele zmian, bo pierwotnie odstawał od oryginału. Zdaję sobie sprawę, że po przeróbkach będą jednak elementy, które nie pasują do prawdziwego samolotu. W tym przypadku zastanawiam się jaką opcję wybrać, czy zdecydować się na metodę z maskami do malowania, czy na kalkomanię. Chciałbym go wykonać w rejestracji SP-LAA Mikołaj Kopernik. Może jakieś podpowiedzi?!. Dołożyłem ten model do tego tematu, aby nie tworzyć już nowego!.

 

P1020768.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Tutki- o ile dobrze pamiętam rejestracja była tylko na dolnej powierzchni jednego ze skrzydeł. Na górnej powierzchni nie występowała. Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za dokładne uwagi odnośnie modelu. W przypadku rejestracji zarówno dolnej jak i górnej opierałem się na instrukcji dołączonej do kalkomani. Zgadza się, że dziób kadłuba jest w tej wersji oszklony, jestem na etapie maskowania pod malowanie

Jeszcze raz bardzo dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model PlastiCart to Tu-134, natomiast kalki są do Tu-134 A. Oba latały w Locie w tym malowaniu. Tu-134 A był przedłużona wersją, ze statecznikiem z dłuższą szpicą. W wersji bez nawigatora w dziobie latały tylko dwie najnowsze maszyny bodajże "Foxtrot" ,"Golf". Ale co tam w końcu komuś udało się ubrać starego DDR-a w rodzinne szaty; Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wersja modelu to TU-134, a kalkomania to TU-134A. Wykonałem go w barwach LOT-u, gdyż mam kilka innych modeli tej firmy, które również chciałbym wykonać w podobnej szacie. Głównie zajmuję się skalą 1:144 i w tym przedziale mam kilka lotowskich maszyn, w tym TU-134A w bardzo dokładnym odzwierciedleniu. W przypadku Plasticarta interesowało mnie głównie jak będą wyglądać w tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.