Skocz do zawartości

TS-11 Iskra 200 BR 1/72 PLASTYK


bilbopl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, przedstawiam mój pierwszy samolocik w malowaniu z kamuflażem Wiele mu brakuje do bycia ładnym modelem ale ja w zasadzie jestem zadowolony

 

Było trochę szpachlowania, a najwięcej przy pomniejszaniu kabiny z 2 os. na 1 os. ale jakoś się udało

Kolory niestety sporo odbiegają od rzeczywistych bo w mojej skromnej palecie miałem tylko Marine Green i musiałem ją mieszać z różnymi innymi wynalazkami ;/

 

No to foto:

 

PICT1740.JPG

 

PICT1733.JPG

 

PICT1731.JPG

 

PICT1717.JPG

 

PICT1716.JPG

 

PICT1742.JPG

 

Wszelkie uwagi i porady mile widziane.

 

Następny model jaki czeka do sklejenia to: Gloster Javelin Mk7/Mk9, jaka wersja będzie to wyjdzie w praniu Oczywiście jak większość moich modeli firma to PLASTYK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny. Zauważyłem tylko to co kolega wyżej, no i może trochę pobrudzona owiewka, ale to taki drobiazg, bo w tej skali bardzo trudno owiewkę zachować w absolutnej czystości ( mi się jeszcze nie udało ) Bardzo przyjemnie się patrzy na ten modelik, a tak wogóle to najważniejsze że jesteś zadowolony.

 

Pozdrawiam

Paweł S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam tak. Mniej modeli więcej materiału.

Lecisz z kolejnym modelem na łeb na szyję, zamiast nowego modelu doinwestuj trochę w farbki i materiały i nie spiesz się, pośpiech każdy znas miał ale wierz mi to nie służy modelowi

Za temat bo to rura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przykro mi ale muszę to powiedzieć: Zbyt szybko, trochę na wariata i po łebkach.

 

Po całkiem nieźle wykonanym F-14 i jeszcze lepszym Łosiu zabrałeś się za budowę, która zanim się tak naprawdę zaczęła, była już na ukończeniu. Sam nie wiem dlaczego

Czy dlatego, że model uproszczony potraktowałeś jako "prosty" i starałeś się wykonać go z zegarkiem w ręku, czy może po prostu z klasycznej młodzieńczej niecierpliwości.

To co mogę pochwalić to coraz lepszy warsztat pędzelkowy, który z modelu na model robi coraz lepsze wrażenie, jednakże uważam, że gdybyś potraktował tę Iskrę trochę poważniej, poświęcił jej nieco więcej czasu i cierpliwości, to mogłaby wyglądać o wiele lepiej.

 

Piszę tak dlatego bo widzę, że nie brakuje Ci ani werwy, ani zapału, a już na pewno nie talentu. Te rzeczy masz i gdybyś trochę mniej się spieszył,a jednocześnie więcej słuchał kolegów, którzy dobrze Ci radzą, to możesz nas naprawdę w niedługim czasie bardzo pozytywnie zaskoczyć.

 

Mam nadzieję, że na kolejny projekt poświęcisz parę wieczorów więcej i będziemy mieli szansę podziwiać model tak dobry jak Łoś, a może nawet i lepszy.

 

Życzę Ci tego z całego serca.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt się trochę pośpieszyłeś na pierwszy rzut oka: kosmicie twarz zrób i popraw przednie koło(malowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda - porządnie pomalowany.

Szczególnie przednia goleń podwozia i kołem Za szybko, niedokładnie obrobione elementy. Więcej staranności przy malowaniu, figurka -koszmarek tylko działa na minus całości. Wydaje mi sie że lepiej by było zrobić porządnie fotel, dać mu pasy, uchwyty do katapultowania niż sadzać na niego takiego tuptusia

Łosia zrobiłeś starannie a tu odwaliłeś kasznę, nieładnie

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem wszystkie uwagi haha koło faktycznie mistrzostwo niestety nie będę poprawiał bo model jest skończony i przy następnym będę zerkał i wiedział czego nie popsuć Przy następnym t.j. Javelinie nie będę wstawiał figurek pilotów bo wyglądają podobnie ("UFO: Enemy Unknown", podobnie wyglądały Mutony ). Postaram się poświęcić więcej czasu na dopracowanie Javelina. Co nie zmienia faktu, że z ISKRY i tak jestem zadowolony Przyznam się szczerze, że niedoróbki są może przez to, że od samego początku myślałem nad samym malowaniem kamuflażu i resztę rzeczy sklejałem żeby po prostu skleić i już malować . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli równie dobrze mogłeś nie sklejać modelu tylko wziąć skrzydło i połówkę kadłuba i pomalować sobie na nich kamuflaż

 

Nie no żart. Pamiętaj, że model staramy się robić starannie od początku do końca, no bo co nam przyjdzie z pięknie pomalowanego samolotu jeśli będzie miał niezaszpachlowane szpary niczym rowy mariańskie albo nie obrobione i krzywo wklejone elementy.

 

Jeszcze raz zachęcam Cię do przejrzenia wątków w dziale poradnikowym.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czyli równie dobrze mogłeś nie sklejać modelu tylko wziąć skrzydło i połówkę kadłuba i pomalować sobie na nich kamuflaż"

 

W zasadzie został mi statecznik z Łosia

 

Od jutro zaczynam Gloster Javelin z Plastyka, założę warsztat i zamierzam się tym razem naprawdę fest przyłożyć. No może od wtorku, jutro przeznaczę wolny dzień na przestudiowanie ABC ;)

 

Edit: jakim środkiem polerować oszklenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: jakim środkiem polerować oszklenie?

ja polecam pastę polerską K2-TEMPO, w sklepie lakierniczym znajdziesz, taniuchna, super poleruje i wielka tuba starczy na całe życie

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.