Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.III Ausf. M/N ITALERI 1:72 nr kat. 7041


TANKISTA87

Rekomendowane odpowiedzi

Popełniłem swego czasu ten modelik TRÓJKI z Revella. Naprawdę fajnie się go robi.

 

Tutaj małe próbki nie skończonego PANZERA

prawa strona

DSC01640.jpg

 

lewa strona

DSC01643.jpg

 

tył wozu

DSC01641.jpg

 

 

Model jeszcze nie ukończony i jeszcze długo go będę męczył...

Najprawdopodobniej go przemielę na jakieś inne malowanie

 

 

Czekam na efekty walk z tą ITALKĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do camo zrobie chyba Włocha jednak:) będzie prościej jak na pierwszy raz w tej skali.Kamil fajna Twoja III-jka:)

Dzisiaj nie miałem niestety czasu ale coś tam podłubałem(większość czasu w zdjęciach archiwalnych)

Co do modelu główne części kadłuba wycięte z ramek dolna płyta zespolona z bokami klejem Revella.Górna część kadłuba tylko na "sucho"do zdjęcia.Troszkę zacząłem zabawę przy kołach.Jutro będzie więcej i przede wszystkim będą lepsze foty.Co do modelu widzę że troszkę szpachlowania mnie czeka.Chyba zeszlifuje te liny cholownicze bo tragicznie wyglądają i uzupełnie z jakiegoś zestawu.Wszelkie porady mile widziane krytyka również bo bez niej nic pięknego nie powstanie hehe zapraszam do warsztatu:

trochę instrukcji:

718347af69f5527fgen.jpg

e9d9a5ccd941ae83gen.jpg

model:

c4d5fddd1c3bcb23gen.jpg

f476cee43b5b665cgen.jpg

dbade729ad6e5550gen.jpg

5fdaf92ac95b4d0dgen.jpg

3be9708769481cafgen.jpg

fc34c11573f8f7a2gen.jpg

fc34c11573f8f7a2gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym etapie budowy zeszlifowałem liny holownicze ,początkowo stopniowo ścinałem je nożykiem a następnie szlifowałem papierem ściernym stosując różne grubości."Wrażliwe miejsca" zabezpieczyłem taśmą przed ewentualnym porysowaniem.Teraz myślę nad jakimś zestawikiem uzupełniającym najlepiej jakieś fajne blaszki może jakieś graty jak macie jakieś propozycje to proszę o poradę bo nie zagłębiałem się nigdy w tej skali to moje pierwsze "pudełeczko zapałek"hehe ale ile frajdy przynosi to maleństwo:)

ed255f2fa5508bc8gen.jpg

31d6cb1036a752f5gen.jpg

8c3b49f1a2cf5c7egen.jpg

następnie dopracowałem wszystko papierem ściernym wodnym ale bateria w aparacie odmówiła posłuszeństwa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trójki dodatków kilka jest.

Każdy z nich, no może poza lufą i liną oczywiście droższy od samego modelu

 

Blachy Parta:

Part P72065 - Panzer III Ausf.M - błotniki

Part P72066 - Panzer III Ausf.M - osłony boczne

Part P72067 - Panzer III Ausf.M - detale

od biedy znajdziesz nawet:

Part P72069 - Panzer III - gąsienice

 

lina holownicza

Eureka ER-7205 - Lina holownicza do Panzer III

 

Lufa:

Aber 72L-07 German tank Barrel 5 cm KwK 39 L/60 for Panzer III M

lub czterokrotnie tańsza

RB model 72B12 5cm KwK 39 L/60 Pzkpfw.III Ausf.M

 

Gdybyś już całkiem zaszalał to jeszcze Aber ma w ofercie lufy do km

 

Miłego rozmyślania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy!!!Ja tu się zajmuje takimi detalami jak lufa a tak naprawde będę miał problem z etapami malowania.Prosze o porade co do gasek i ukladu jezdnego.W tej skali przyznam ,że nie wie jak sie do tego najlepiej zabrać.Podoba mi się pomysł R_Mazzi ,który maluje gąski w ramkach osobno maluje koła pózniej skleja w całość zabezpiecza , dopiero maluje reszte modelu i robi to pędzlem.Ja chce pomalowac czołg aero.Czy moze lepiej skleić samą wannę wraz z kompletnym układem jezdnym pomalować całość w barwach czolgu a następnie bawić sie pędzelkiem z gaskami i na koniec przykleić górę kadłuba.proszę o solidna poradę.Żeby nie było ,że jestem leniwy śledze warszaty i czytam relacje ale jakbyście wkleili jakiegos ciekawego linka będe wdzieczny.Wydaje mi sie ze pracochłonna była by ta 2 metoda ale wydaje mi sie ze może dać lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie oba sposoby są wykonalne. Układ jezdny tego panzerka nie jest dość skomplikowany i przy pomocy aerka można najpierw całość pomalować, później pędzlem bandaże i gąski, tak aby te widoczne elementy wyglądały przyzwoicie. Jak coś będzie krzywo i nie będzie chciało się poprawiać, zawsze jakieś brudzonko trochę zasłoni.

Sam ostatnio miałem wszystko sklejone (układ jezdny) i później go malowałem z racji takiej iż był to model do szybkiego złożenia. Wyszło całkiem dobrze więc i Tobie się uda.

Co do lin, ja do swojego zakupiłem te firmy Karaya i jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ jezdny tego panzerka nie jest dość skomplikowany i przy pomocy aerka można najpierw całość pomalować, później pędzlem bandaże i gąski, tak aby te widoczne elementy wyglądały przyzwoicie.

 

Ja tak robię cały czas i oświadczam, że jest to jak najbardziej wykonalne. Fakt, że potrzeba duuuużo cierpliwości i co najmniej 2 pędzelki 00, ale efekty mogą być naprawdę bardzo dobre.

 

Model sobie wybrałeś o jakości dyskusyjnej. Następnym razem celuj w Revella. To samo z Panzer IV i innymi naziolami ex-Esci wznawianymi przez Italeri. Są po prostu słabe niemożebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że jak wywalisz błotniki to i cały osprzęt co wiąże się z zakupem żywicy. Czy robiłeś już model z użyciem blaszek ?? Lufkę i gąski kup w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ale to były jakieś poszczególne elementy bardzo niewielkie.Lufa metalowa i lina na pewno do wymiany.Zastanawiam się czy poradziłbym sobie z gąskami i błotnikami z blaszki w w 1:72 (chyba wyzwanie takie gąski z blaszki),wtedy tylko dodatki z żywicy i byłby ciekawy efekt.Podejrzewam ,że w 100zł bym się zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak skala72 polecam lufę tej firmy zważywszy na jej cenę, która wysoka nie jest. Co do gąsek, nie wiem jak wyglądają te włoskiej produkcji, ale ja tych firmy Revell bym nie zamieniał na te trawione, sam osobiście uważam, że te trawione wyglądają trochę płasko. Co do innych dodatków, sam polecam żywicę firmy ARMO, szczególnie zestawy zrolowanych koców, jakiś skrzynek czy innego wyposażenia, na pewno coś się przyda, a w torebce strunowej z żywicą ARMO tyle tego jest, że starczy jeszcze do innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym etapem prac było sklejenie wieży na zdjęciu jeszcze bez kilku istotnych elementów.Ponieważ będzie troszkę szpachlowania.Do modelu ostatecznie postanowiłem dokupić: metalową lufę ,linę i fototrawione gąski.

Ps. ogólnie model klei się bardzo przyjemnie ale w porównaniu z innymi modelami w tej skali (czytając forum i oglądając zdjęcia z budowy ,bo to mój pierwszy w 1:72) ,szału co do jakości i wykonania detali niestety nie ma :( ale myślę ,że ostatecznie ładnie będzie się prezentował:)

ad13d8d12943d6f3gen.jpg

9b00642160f11118gen.jpg

05434254d183d2dcgen.jpg

d188c716204bce6fgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.