Skocz do zawartości

Kominów czar czyli USS Marblehead 1942 1/700 Niko


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po nałożeniu szarego koloru warstw jedna uwidoczniły się liczne rysy i "zadrapania" będące zapewne wynikiem wyciągania odlewu z formy.

 

Jednak żywica lubi robić niemiłe niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
ładnie to wygląda już na tym etapie

Dzięki Jędrek...ładnie będzie jak troszkę pobrudzę kadłub i wykończę kolorystycznie a to nastąpi jak mi praca da troszkę wytchnienia może już z końcem tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie macie rację.Po raz kolejny wróciłem do zdjęć na navsource i obejrzałem je ponownie na dodatek przeglądając zdjęcia siostrzanych jednostek.Tym razem wena twórcza była zbyt silna i okręt jest za mocno upaćkany.Na szczęście łatwo da się to skorygować.Wszystkie zabrudzenia i zacieki wykonane przy pomocy suchych pasteli więc dość łatwo się je zmywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już masz oleje to dobrze, postaw na kadłubie trochę różnokolorowych kropek i rozprowadź je po kadłubie pionowymi delikatnymi pociągnięciami pędzla, niektóre znikną prawie całkiem, inne pozostawią smugi i przebarwienia, czasami trzeba będzie zwilżyć lekko pędzel, w niektórych miejscach poprawić ale zobaczysz... powinno się Tobie spodobać, generalnie - spróbuj, oleje też w miarę łatwo zmyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różne - nawet taki jak niebieski, biały czy żółty, dadzą one przebarwienia na całym kadłubie - natomiast ciemnymi kolorami taki jak czarny, burnt sienna czy brąz van dyke mniej wycierając uzyskasz delikatne smugi wyglądające jak zacieki, możesz je później wykonać osobne akcentując niektóre miejsca (pod kotwicą, bulajami, słupkami itp.) np. klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jędrek,kiedyś na pewno spróbuję.Teraz nałożyłem gotowego washa z Vallejo i zadowolony nie jestem....brudzenie tego modelu wykończyło mnie i zapewne już tak zostanie jak jest.Następny postaram się zrobić z wykorzystaniem olejnych artystycznych farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przyszedł czas na malowanie kolejnych elementów modelu.Nadal toczę nie równą walkę z Vallejo i pomimo wielu zachwytów nad tymi farbami ja się w nich nie zakocham...już zaczynam się rozglądać za innymi....Co powiecie na Lifecolor ??

Dość fonii czas na wizję :

 

p1110359u.jpg

 

p1110361.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło oko pocieszyć kolejną aktualizacją

 

jak nie podeszło Tobie Vallejo to nie wiem czy Life Color podejdzie, obie są podobne i dla zwiększenia przyczepności wymagają podkładu przed malowaniem, mi akurat obaj producenci podchodzą i głównie na nich się opieram ale aerografem zdecydowanie lepiej mi się maluje od momentu jak zacząłem rozcieńczać farby wódką i bynajmniej nie jest to efekt oparów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie podeszło Tobie Vallejo to nie wiem czy Life Color podejdzie, obie są podobne i dla zwiększenia przyczepności wymagają podkładu przed malowaniem

 

No to mnie zmartwiłeś....chyba nie pozostanie nic innego jak wypróbowac tamiya....ale to przy następnym projekcie...już wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "apdejcik" czyli raport z pola walki ja kontra żywica

Tak czy owak nadbudówka wraz z wyposażeniem pnie się do góry.

 

p1110364.jpg

 

Oczywiście makro wyciąga wszystkie niedoskonałości i obnaża nikczemnej jakości warsztat modelarza

Tak czy owak frajdy z tym maleństwem jest sporo a i chyba efekt też będzie zadowalający....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwiłeś....chyba nie pozostanie nic innego jak wypróbowac tamiya....

wydaje mi się, że to kwestia przyzwyczajenia i pewnej wprawy, jak pisałem wcześniej malując Vallejo za pomocą aerografu miałem takie kolory, które przyprawiały mnie o ból głowy ale od czasu wódeczki (jako rozcieńczalnik) ból głowy może być tylko z innego powodu

poza tym wygodny jestem... Vallejo można dostać w miarę bez problemu i w dodatku ma o wiele bogatszą paletę kolorów niż Tamiya,

 

dobrą opinią cieszą się też Gunze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "apdejt" i bezlitosne makro :

 

p1110365.jpg

 

Tu kolejne zdjęcie nadal w makro ale w bardziej pobłażliwej skali

 

p1110366.jpg

 

 

Jędrek może faktycznie te Gunze trzeba będzie wypróbować choć chciałem uniknąć farb które śmierdzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.