Skocz do zawartości

Kominów czar czyli USS Marblehead 1942 1/700 Niko


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy odcinek telenoweli powinien nosic tytuł "Krok naprzód,dwa do tyłu"

....tak moja nieudolnośc doprowadziła do tragedii...Trzymając w pęsecie posmarowany superglutem stelaż do łodzi ratunkowych ściskając za mocno element "wystrzeliłem" go z pęsety....niestety tak niefortunnie ,że element przykleił się do burty.Reasumując burta upackana została superglutem.Natychmiast do akcji wkroczył debonder ale jego działanie naruszyło także farbę ( ehhh te nieszczęsne Vallejo ) powodując powiększenie uszkodzenia burty wraz z powłoka farby.Problem polega na tym,że ten kolor był mieszany z trzech różnych a odcień ustalany staroegipską metodą "na oko" i na dodatek już nie mam zmagazynowanej tej mieszanki farb.Poniżej zdjęcia z postępu prac wraz z nieszczęsną burtą.Jak się uprzec to troszkę widac uszkodzenia.

 

p1110367.jpg

 

p1110368n.jpg

 

p1110370z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę,że krypa skończy swój żywot na jakiejś dioramie i na wysokości "oszpecenia" przycumuje jakiś holownik,to plan A Plan B to załoga na opuszczonych deskach będzie coś tam dłubała,malowała kadłub....

Na zabawę na tym etapie w maskowanie i kładzenie nowej warstwy farby na całym kadłubie nie mam siły ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho tu i głucho więc kolejny odcinek telenoweli .Tym razem zabrałem się za kominy efekty niżej ;

 

p1110373.jpg

 

Nawet niewielkie odrutowanie kominów w tej skali jest wyzwaniem,aż strach pomyśleć co będzie z kominami przy najbliższym projekcie

 

p1110375.jpg

 

p1110376.jpg

 

Na razie to wszystko.Jutro pewnie dodam jakąś drobnicę pokładową w kolejny dzień nadbudówka rufowa,olinowanie i finisz wraz z dioramą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, ale mam dla Ciebie jedną uwagę - zdjęcie poniżej, tu jest brak szpachli i doszlifowania, a nie bezlitosne makro

 

Kolejny "apdejt" i bezlitosne makro :

 

p1110365.jpg

 

Spróbuj to zaszpachlować, przeszlifować i prysnąć aerkiem, a efekt końcowy będzie zdecydowanie lepszy. Wiem, że ta skala jest za.... (rąbista ?), ale sam pewnie nie jesteś do końca z tego zadowolony...

 

Model wygląda świetnie i takie "minki" psują efekt końcowy, bądź sam zadowolony z całego modelu, a tak zawsze będziesz wiedział o tych dziurach i nie będziesz do końca happy

 

Pozdrawiam modelarsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to zaszpachlować, przeszlifować i prysnąć aerkiem

 

Dzięki za uwagi,zaszpachlowane już jest ale nie wiem czy uda się to tak ładnie przeszlifowac...wiesz każda skala ma swoje prawa a 700-ka to skala iluzji dla twardzieli.Generalnie ten egzemplarz miał dużo tego typu wgłębień ubytków itp. Większośc szpachlowałem , szlifowałem ale jakieś "babole" mogły uciec mej uwadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś kolejny odcinek serialu.W nocy udało mi się wyposażyć śródokręcie w drobnicę,wykonać ażurowe platformy pod reflektory przy trzecim kominie,wyrzutnie torped małą platformę na pierwszym kominie pod prawdopodobnie syrenę okrętową.Później zobaczymy co dziś zmajstruję

 

p1110381o.jpg

 

p1110382n.jpg

 

p1110383.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania Faktycznie dobrze zrobiona "współczesna siedemsetka" nie wiele odstaje od 350-ki

 

Kolejny apdejcik ze śródokręcia gdzie zamontowałem uzbrojenie :

 

p1110384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda, mnóstwo rewelacyjnych szczegółów

podpinam się pod te słowa, jest coś w tym modelu co powoduje, że chętnie zaglądam do tego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć,że model się podoba.Prace w niedzielę trwały w najlepsze.Uzbroiłem rufową nadbudówkę oraz dodałem katapulty....szkoda,że są tak bardzo uproszczone może wymienię je na coś z LR Niżej postęp prac oraz zdjęcie obrazujące ogrom skali jaką jest "siedemsetka"...to tak bardziej dla fanów 350-ki .

 

p1110386u.jpg

 

p1110387.jpg

 

Do zrobienia pozostało : Maszt,wszelkiego rodzaju przeszkadzajki w trakcie normalnych prac ( żurawiki,anteny itp ) Dokończenie delikatnego brudzenia.

OS2U Kingfisher ale tu jeszcze muszę potwierdzić jak powinien być malowany .Kalkomanie oraz olinowanie przy którym zapewne przeklnę nie raz i na sam koniec jakaś dioramka.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne i szczegółowe maleństwo! Jak dla mnie - jeden z bardziej atrakcyjnych okrętów US Navy. Trzymam kciuki za ciąg dalszy, a zwłaszcza za olinowanie - wraz z masztami tworzy ono znaczną część uroku tych czterofajkowców.

 

Podoba mi się również delikatne brudzenie kabłuba.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne i szczegółowe maleństwo!

 

Dlatego też cenię sobie modele z Niko.Po za tym chyba polubiłem ten materiał jakim jest żywica ;-) Nie mniej następne dwa modele to będzie plastik plus kupa blach....a może powinienem już pisać kupa blach plus odrobina plastiku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posuwają się powoli do przodu.Stoczniowcy w trakcie nocnej zmiany zainstalowali radary ,anteny, maszt oraz żurawiki szalup.

W zasadzie części z pudła do przyklejenia już nie ma ....no może Kingfischer ale akurat w tym wypadku zdecyduję się na wyrób Trumpetera.Pozostanie więc do zrobienia a: kalkomanie b: wodnosamolot c:olinowanie d;wklejenie załogi ;-) e: psiknięcie całości lakierem....bym zapomniał teraz w świetle słonecznym widać,że w kilku miejscach model potrzebuje wyprawek malarskich Niżej obraz wart więcej niż słowa :

 

p1110388.jpg

 

p1110390i.jpg

 

p1110393.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie,że krypa się podoba ;-) To dopinguje i pomaga w walce z materią Na chwilę obecną wykonano z ostatniego planu prac :

kalkomanie,zaokrętowano załogę ( ok 40 sztuk ) dokonano drobnych retuszy.Pobrudzono części do tej pory nie brudzone bo za dużo rzucały się w oczy,doklejono elementy o których zapomniałem .W zasadzie zostaje tylko olinowanie i malowanie lakierem bezbarwnym całości .

 

p1110394q.jpg

 

p1110395z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wrócę z pracy a ilość światła zastanego pozwoli na jakąś porządną fotografię to ją wykonam i tu zamieszczę .tak czy owak fotka nie odda tego jak wygląda to w rzeczywistości.....ja tam jestem zwolennikiem zaludniania Tutaj dodałem raczej mało załogantów i trochę giną ale po prostu więcej już nie miałem a nowi przybędą za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spodziewałem się aż takiego efektu ! przydało się coś z MSiO ?

 

 

Dlaczego się nie spodziewałeś takiego efektu ?? Już sam producent modelu sugerować mógł przyzwoity efekt który ja tak na marginesie nieco zepsułem bo zachciało mi się eksperymentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej zbliżenia załogantów,niestety nie posiadam obiektywu makro.

 

p1110397f.jpg

 

tu po wykadrowaniu fragmentu kadru

 

p1110397zbliz.jpg

 

p1110398.jpg

 

I tutaj ponownie fragment kadru

 

p1110398zbliz.jpg

 

 

W takim zbliżeniu wygląda to makabrycznie ...dobrze że nieuzbrojone oko nie widzi takich niedoskonałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.