Skocz do zawartości

Spitfire mkVB


Paws

Rekomendowane odpowiedzi

Revell 1:72+eduard zoom. Malowanie pędzelkiem, Pactra i MM.

46a783838c2d7684m.jpg

Pedał steru kierunku

e22a73f6d4a43ec9m.jpg

2 drobiazgi, śmigło i kołpak:

562306171f678f50.jpg

3ae35788bdce3c74m.jpg

Tablica zegarów po retuszu i przetarciu matalizerkiem,doklejona do podłogi, przyklejone pedały steru kierunku.

c70b886e8ca989acm.jpg

8b357dd48b90a8fbm.jpg

"Burty" kadłuba:

21f8445eb4b4b721m.jpg

496afe2ed9006efcm.jpg

Praktycznie skończony kokpit.

4742afcd193fad4fm.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie biorę jak to nazwałeś "z głowki"-to nie zabawka tylko model.

Malowanie jedynie słuszne "donaldowe" Zumbacha.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę, bo widzisz też sklejam spita Revella ale nie wiem jakim kolorem pomalować kokpit. Mógłbyś podać jaką farbką malujesz wnętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę, bo widzisz też sklejam spita Revella ale nie wiem jakim kolorem pomalować kokpit. Mógłbyś podać jaką farbką malujesz wnętrze?

Interior grey-green! Najlepiej kup pactre A117 to ten kolor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Humbrol 78 - Cockpit Green.

Majek ten humbrol ma inny odcień niż powinien być ! Lepszajest Pactra A117.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco nieprawda! HUMBROL jest OK. Używałem obu, Pactry i Humbrola. Spit z muzeum z Krakowa malowany jest lakierami akrylowymi samochodowymi, dobieranymi w/g F.S. a wogóle,to latałeś na Spitach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco nieprawda! HUMBROL jest OK. Używałem obu, Pactry i Humbrola. Spit z muzeum z Krakowa malowany jest lakierami akrylowymi samochodowymi, dobieranymi w/g F.S. a wogóle,to latałeś na Spitach?

Nie ale większość modelarzy sądzi że ta Pactra jest lepsza! Podobno ktoś to sprawdzał! Ale niemogę się podeprzec żadnym linkiem czy analiza więc wszytsko możliwe. A co do latania to chętnie bym spróbował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale większość modelarzy sądzi że ta Pactra jest lepsza! Podobno ktoś to sprawdzał!

Sprawdzałem w ,,Ciemnoniebieskim świecie''.Wszystkie Spity pochodzą ze stajni Marka Hanny. Nikt tak, jak on nie znał się na Spitfirach. Miał dostęp do oryginalnych farb i wzorników RAFu z czasów II wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Zbyszku (rozmawialismy ostatnio na temat kolorow wnetrza w brytyjskich samolotach), z tymi kolorami to jest tez tak, ze kazdy telewizor, kazdy monitor, kazdy aparat, skaner innaczej odwzorowuja kolory, wiec zdjecia lub filmy przeklamuja... Zeby miec miarodajne porownanie, to trzeba by stanac z kawalkiem plastiku pomalowanym dana farbka obok samolotu takiego Marka Hanny i porownac organoleptycznie. Ale czy jest sens kruszyc kopie o delikatna roznice w odcieniu?

 

Wiem, ze oba Interior Greeny Humbrola - 158 i 151 (FS34151) nie sa juz produkowane. Jedyne co mozna kupic tej firmy to wlasnie wspomniany przeze mnie wyzej kolor 78 (FS34171).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dyskusja ciekawa..ale może załóżmy osobny wątek o jakże prowokującym tytule: "Co lepsze:legendarna "Pactra" czy "mityczny" Humbroll" Lub "Użyj Pactry "Interior green" (FS34151) zamiast A117 a będziesz banitą".

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spitfire%20cockpit.jpeg

Photo-8-Spitfire-Cockpit.jpg

SpitMkVBwClock72.jpg

to zdjęcie jest w dużym rozmiarze więc dam sam link

 

http://www.fantasyofflight.com/Images/aircraft/Spitfire%20Mk16%20cockpit.JPG

 

IMG_0290.jpg

 

http://www.raf.mod.uk/bob1940/images/cockpitspit2.jpg

 

Jak widać co zdjęcie to inny odcień podejrzewam że niema jakiegoś uniwersalnego odcienia.

Osobiście uważam iż najlepiej oddany na zdjęciu i najwierniejszy oryginałowi jest kolor na zdjęciu z linku

Z sprawa z malowaniem samolotów w tamtych czasach wyglądała tak iż farby mieszał się według proporcji od jak np. odcień sky z tego co pamiętam to aby go otrzymać Air Ministry zalecało zmieszanie w następujących proporcjach

40% Białej, 40% Żółtej i 20% zielonej w podobny sposób wykonywało się również odcień kamuflażu Ocean Grey wykonywało się to mieszając w proporcjach 7:1 MSG (Medium Sea Grey) z czarną.

Radzę zapoznać się z książką Pana T.J. Kowalskiego "Godło i barwa w lotnictwie polskim 1939-1945"

Różnice w barwie rzecz jasna mogą być również spowodowane różnicami w filmu fotograficznego [/img]

 

Pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, osłona "fabryczna" rozcięta na trzy częci, wycišłem też "drzwiczki" które tak jak kabinę zrobię w pozycji "otwarte".

P.S.

A wnętrze jeszcze wzbogacę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejony kadłub razem ze skrzydłami (doszły blaszki do chłodnic). Niestety w moim zestawiu były dwa "fabryczne" wgłębienia formy kadłuba-jedno na przodzie kadłuba drugie na spodzie przy tuż przy centropłacie trza to będzie szpachlować. Poza tym szpachli wiele nie będzie trzeba (konieczne była m.in. przy końcówkach skrzydeł). Kabinkę rozciąłem już na trzy części, po zaszpachlowaniu i wyszlifowaniu płatowca wezmę się za "tuning" wyciętej pokrywy "drzwiczek".

 

e7044efbd96fe8cdm.jpg 31554a8c66dd88f8m.jpg ee0c825666218d11m.jpg

 

Doszły do mnie właśnie przepiękne kalki techmodu

 

5692a18e90c2419em.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drzwiczki", całkowicie samodzielny wyrób-wycięty plastik +blaszki z ramki po "fototrawkach"

przed malowaniem:

1c780e8d2df26b59m.jpg

po malowaniu:

d28fc3150af01fcfm.jpg

Został jeszcze do zrobienia "łom" i jego mocowania

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szpachlowaniu (szpachla revela + CA) i "szlifie" pomalowałem spód spitfirka, dałem "washa" i zaczerniłem linie podziałowe.

4d3bd067519597dfm.jpg

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.