Skocz do zawartości

Modele gotowe Dragon armor, cando, trumpeter


Samik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio kupuję dużo modeli gotowych. Głównie z Dragon Armor, Cando, Trumpeter i Easy Model. Oczywiście seria Czołgi świata również kupowana jest u mnie na bieżąco.

 

Stąd taka moja ciekawość co o tego typu modelach myślą inni. Wiem, że kupno gotowca to nie to samo co sklejenie samemu ale czy ktoś oprócz sklejania nabywa również te gotowe?

 

Jeżeli chodzi o jakość to Dragon Armor jest bardzo ładnie wykończona. Lepiej niż sam bym skleił. A najbardziej podobają mi się modele Cando w skali 1:144 wraz z gablotkami. Takie milusie. Niestety modele z serii "Czołgi świata" już są gorszej jakości, ale za 20 zeta to i tak nie jest aż tak tragicznie.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja kupuję także czołgi świata, mam wszystkie poza T-34(dziadowski)

 

A widziałeś T-34 wypuszczony przez Deagostini? Jest ładniej wykonany i ma lepsze malowanie. I kosztował niecałą dyszkę.

 

Zdjęcia moich kolekcji "gotowców" mam na mojej stronie. Są tam też te z deagostini. Ale szkoda, że zostały wypuszczone tylko 4 modele.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi gotowce przypadly do gustu - troche inna skala, temat i producent - ale ja sie ciesze ze moge je miec Zbieram (bo o zbieraniu tu tylko moze byc mowa ) wspolczesne okrety w skali 1/700. Najczesciej jest to Takara, ale Trumpek tez wydal ostatnio dwa gotowe op w tej skali. No i ciagle sie bronie przed Dragon Armorami w 1/72 - ale sa juz coraz tansze i moge ulec pokusie...

 

Troche pisalem na ten temat:

viewtopic.php?t=1024&postdays=0&postorder=asc&start=150

viewtopic.php?t=2390&highlight=ftoys

 

Wracajac do czolgow to te gazetkowe sa fatalne, albo raczej koszmarne (jak wszystko co sprzedaja z gazetkami) - wygladaja gorzej niz te Can-do w 1/144. Wiem ze Takara robi, oprocz zwyklych w 1/144, modele programowane w 1/144 - mozna nimi sterowac itd. Mialem gdzies film - kolesie programowali kilkanascie czolgow i potem jezdzily sobie po makietach w szyku itp.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Takara ma bardzo drogie modele. Jeden czołg 1:144 to koszt około 50 złotych. Za to mam dobrego Dragona w skali 1:72. Cando średnio wychodzą po 15 złotych i to jest duży plus. Bo nie dość, że ładne to jeszcze tanie. Jeżeli chodzi o Trumpetera w skali 1:144 (13 złotych) to niestety ich poziom jest o wiele gorszy niż Cando. Ale Trumpetki w skali 1:72 (Easy model) poza brakiem gablotek są nawet niezłe. Mi najbardziej podobają się modele "Karl" 60 cm w skali 1:144 z Cando. Aż mi się już dwa trafiły. Szukam "Leopolda" ale ciężko znaleźć. Na allegro jest ale po 165-175 złotych a koleś z Transcom załatwiał kiedyś po 120 zeta. No właśnie swoje zakupy robię w http://www.transcomm.pl/ Już tam kilka razy kupowałem i jestem zadowolony z usług. Ma dość tanio w stosunku do innych sklepów.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Takara ma bardzo drogie modele. Jeden czołg 1:144 to koszt około 50 złotych.
- blad Drogie model maja sprzedawcy.

Czesto bywaja czolgi 1/144 Takary na Allegro. Ostatnio bylo zatrzesienie po ok. 20 PLN za sztuke. W "Twoim" sklepie cena podobna 25 PLN za szt. - sprawdz dokladnie....

Mnie ten temat i skala (w przypadku czolgow) malo interesuje, ale wspolczesne Dragony po 33 PLN to juz jest ciekawa propozycja

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Takara ma bardzo drogie modele. Jeden czołg 1:144 to koszt około 50 złotych. Za to mam dobrego Dragona w skali 1:72. Cando średnio wychodzą po 15 złotych i to jest duży plus. Bo nie dość, że ładne to jeszcze tanie. Jeżeli chodzi o Trumpetera w skali 1:144 (13 złotych) to niestety ich poziom jest o wiele gorszy niż Cando. Ale Trumpetki w skali 1:72 (Easy model) poza brakiem gablotek są nawet niezłe. Mi najbardziej podobają się modele "Karl" 60 cm w skali 1:144 z Cando. Aż mi się już dwa trafiły. Szukam "Leopolda" ale ciężko znaleźć. Na allegro jest ale po 165-175 złotych a koleś z Transcom załatwiał kiedyś po 120 zeta. No właśnie swoje zakupy robię w http://www.transcomm.pl/ Już tam kilka razy kupowałem i jestem zadowolony z usług. Ma dość tanio w stosunku do innych sklepów.

 

Pozdrawiam

Samik

12 części zmontowanych , czy to jakość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Takara ma bardzo drogie modele. Jeden czołg 1:144 to koszt około 50 złotych.
- blad Drogie model maja sprzedawcy.

Czesto bywaja czolgi 1/144 Takary na Allegro. Ostatnio bylo zatrzesienie po ok. 20 PLN za sztuke. W "Twoim" sklepie cena podobna 25 PLN za szt. - sprawdz dokladnie....

Mnie ten temat i skala (w przypadku czolgow) malo interesuje, ale wspolczesne Dragony po 33 PLN to juz jest ciekawa propozycja

 

Pozdr.

Pawel

troche staroci przeceniono-nowe wzory zdrożały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche staroci przeceniono-nowe wzory zdrożały
- moze, mozliwe - na Allegro czy Ebay'u ceny sa raczej stale - ale fakt nie rozrozniam staroci i nowosci.... widze ze razwiedke juz przeprowadziles

 

12 części zmontowanych , czy to jakośc
- no jak zrobisz model w 1:72 i bedzie wygladal tak: http://www.dragonmodelsltd.com/html/60036-1.html - a koszt modelowania zamknie sie w 40 PLN (bo tyle kosztuje teraz gotowy z kosztami przesylki) to bedziemy rozmawiac o jakosci

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczajac koszt robocizny na " miski ryżu " zgoda .........a tak a'propo LEOPOLDA , wreszcie nadciąga : wersja zimowa i muzealna po jakies 70pln

 

witam!

a można prosić o jakieś szczegóły? ;-)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Takara ma bardzo drogie modele. Jeden czołg 1:144 to koszt około 50 złotych.
- blad Drogie model maja sprzedawcy.

Czesto bywaja czolgi 1/144 Takary na Allegro. Ostatnio bylo zatrzesienie po ok. 20 PLN za sztuke. W "Twoim" sklepie cena podobna 25 PLN za szt. - sprawdz dokladnie....

Mnie ten temat i skala (w przypadku czolgow) malo interesuje, ale wspolczesne Dragony po 33 PLN to juz jest ciekawa propozycja

 

Pozdr.

Pawel

 

Z ceną Takary masz rację. Nie sprawdziłem tego zanim napisałem post. A pomyłka wynikła przez kiepską pamięć. Sugerowałem się modelami specjalnymi "Cando", które są po 50 i 70 zł. Takara faktycznie jest po 25 zł. Co do dragona to akurat jest mało ważne czy to nowy model czy stary. Skoro go nie mam to plus dla mnie skoro mogę go kupić taniej.

 

Dziś kupiłem dwa Trumpeterki 1:144 (T-55 i Sd.Kfz 251 Zu fuss).

Sześć modeli Cando 1:144 w drodze.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczajac koszt robocizny na " miski ryżu " zgoda .........a tak a'propo LEOPOLDA , wreszcie nadciąga : wersja zimowa i muzealna po jakies 70pln

 

witam!

a można prosić o jakieś szczegóły? ;-)

pozdrawiam!

możesz zamówić http://www.dragon-models.com/catalog/cando/[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ja mam przyjemność pochwalić się kolekcyjką mojego faceta. "Skromna" ilość to 117 czołgów i 48 samolotów, skala obu to 1:144. Oto rzut oka na półeczkę obok mojego warsztatu.

 

th_IMGP4332.jpg th_IMGP4330.jpg

 

Zgadzam się, że jeśli chodzi o pancerkę 1:72 to DeAgostini zawaliło, ale samoloty "Samoloty Świata" prezentują się nieźle. Oto nasza kolekcja:

 

th_IMGP4334.jpg

 

A to dostał ode mnie jako prezent świąteczny. Piękna diorama Leopolda firmy Metal Troops z doskonale wykonanymi żołnierzami w 1:144, których nie mieliśmy sumienia przykleić więc pozostały w woreczku.

 

th_IMGP4338.jpg th_IMGP4336.jpg

 

Podsyłam również stronki, na których można znaleźć modele kolekcjonerskie:

http://kampfgruppe144.blogspot.com/

http://www.tankzone.co.uk/

http://www.acitoys.com/144tank.html

 

Życzę Wszystkim kolekcjonerom wytrwałości. Chętnie wymienimy się doświadczeniami w zdobywaniu kolejnych egzemplarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agnieszka niezła kolekcja.

 

Ja dziś kupiłem 7x Cando 1:144 i 3x Trumpeter 1:144.

Czyli kolejne 10 modeli do kolekcji.

 

Widzę z fotek, że wiele modeli jest starszych i praktycznie już niedostępnych. :( Tylko pogratulować.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko

Super kolekcja - gratulacje

Dzieki za linki... tez troche wrzuce, choc wszyscy ktorzy tu zagladaja juz je pewnie znaja

 

http://www.doyusha-model.com/ - Doyusha - ladne modele w skali 1/100

http://www.f-toys.net/ - F-Toys

http://www.takaratomy.co.jp/products/ - Takara

http://www.cafereo.co.jp/ - CafeReo

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dostał ode mnie jako prezent świąteczny. Piękna diorama Leopolda firmy Metal Troops z doskonale wykonanymi żołnierzami w 1:144, których nie mieliśmy sumienia przykleić więc pozostały w woreczku.

 

Zapomniałem coś dodać o tym przyklejaniu żołnierzy. Ostatnio kupiłem z Cando model (20140a) 60cm Mortar “Adam”. No i też w komplecie było sześciu żołnierzy. Również nie miałem sumienia przyklejać ich do modelu.

 

Tutaj moje modele. To dopiero początek, bo zacząłem kolekcjonować na początku roku, więc jeszcze niewiele tego. Nie ma również ostatnich 8 zakupionych i 10 sztuk, które są w drodze. Jak znajdę chwilkę to uzupełnię stan na stronce.

 

http://www.moje-hobby.info/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=37

 

Pozdrawiam

Samik

 

 

P.S. Jak pokazałem zdjęcia żonce to skomentowała to tylko jednym zdaniem. "A kto to wszystko odkurza?"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja też dam moje trzy grosze. Po pierwsze modele gotowe Dragon armor, cando, trumpeter są bardzo niestaranne (no chyba, że komuś to nie przeszkadza) żeby nie powiedzieć BADZIEWNE. Rzadko, kiedy mam powody do zdenerwowania,ale jak widzę te;niby gotowe; to mi się scyzoryk sam w kieszeni otwiera:twisted: . Jeśli ktoś już chce kolekcjonować modele to przeca jest bardzo wiele ładnie wykonanych gotowych modeli na alegro. Często sprzedawane są po cenie mniejszej, iż cena zakupu w sklepie. Ale jest jeden szkopuł,trzeba na nie polować. Wiem, że niektórym się nie chce ani sklejać ani polować.Ale schodzenie na taką łatwiznę, jaką są gotowce Dragon armor, cando, trumpeter mnie irytuje. Ale jest to tylko moje zdanie ( może tylko mnie irytuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zloscic sie moga ci ktorzy sprzedaja swoje modele, lub nawet handluja cudzymi.

Hmm napisz drogi Ryjku co powoduje twoja zlosc...

Co do starannosci wykonania modeli to tez mam odmienne zdanie. Istnieja firmy ktore sprzedaja kiepskie, gotowe modele, ale to margines. Jezeli zbierasz modele zrobione przez innych modelarzy to przedstaw swoja kolekcje. Jak na Allegro przypadkowo znajdziesz fajnie zrobiony model wspolczesnego okrety podwodnego w skali 1/700 to daj mi znac

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zjawisko akurat mnie nie dotyczy. Faktycznie chciałbym mieć kilka prac kolegów mojego taty, bo wiem ze nigdy takich modeli nie zrobię , no moze za 20 śćia lat. (jestem realistą ) . Czasem moi koledzy robią modele i kładą na pułkę, a spaprane to jest. Widać że się spieszył żeby efekt końcowy zobaczyć. I ma tych odeli od groma tylko po co?. Nie lepiej zrobić jeden ale doskonale . No nie wiem jeśli chodzi o mnie to... ten typ tak ma . A jeśli idzie o podwodne to widziałem na alegro bardzo ładny model ubota(gotowy) . Jak bym zbierał (polował) to bym sobie go kupił. Ale napewno nie chciałbym mieć modeli z FABRYKI modeli gotowych . Bo co ludzka reka zlepione to nie powtarzalne , i moze zachwycać . Wiec mam pomysł jak zdobyć model którego szukasz . Trzeba go sobie zlepić. . pozdr ryjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale schodzenie na taką łatwiznę, jaką są gotowce Dragon armor, cando, trumpeter mnie irytuje. Ale jest to tylko moje zdanie ( może tylko mnie irytuje)

 

Wyraziłeś tym swoje zdanie. I dobrze, każdy może mieć własne zdanie, ale weź pod uwagę, że zbieranie gotowych modeli to też Hobby.

Nie każdy ma czas, chęci i możliwości zrobić coś samemu. Nie każdy ma też ku temu zdolności. A modele mu się podobają. I co ma zrobić?

Bardzo dobrym przykładem jest tu mój kolega, który kupuje modele pojazdów w skali 1:72 i 1:144 - chłop wraca do domu z pracy o 20:00, w domu czeka dwójka dzieci i żona, więc jak ma on znaleźć czas. A jak sam mówi: "Jak popatrzę na te robaczki, to się relaksuje "

A skala 1:72 i 1:144 ma tą zaletę, że żona mu bez oporów kawałek regału wydzierżawiła.

 

Pozdrawiam

sokol

 

PS.

A teraz moja prywatna irytacja

Ryjku, ponowie swoją prośbę, sprawdzaj swoje teksty przed wysłaniem.

Pisałem już o tym na priva, ale poprawy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.