Skocz do zawartości

Modele gotowe Dragon armor, cando, trumpeter


Samik

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz moja prywatna irytacja

Ryjku, weź Ty żeś się chłopie i sprawdzaj swoje teksty przed wysłaniem.

Pisałem już o tym na priva, ale poprawy nie widzę.

Usuwaj takie posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A teraz moja prywatna irytacja

Ryjku, weź Ty żeś się chłopie i sprawdzaj swoje teksty przed wysłaniem.

Pisałem już o tym na priva, ale poprawy nie widzę.

Usuwaj takie posty...

 

Powiedzmy, że potraktuje to jako ostatnie ostrzeżenie

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja też kolekcjonuję "gotowce" w skalach 1/144, 1/72 /czołgi i samoloty/

i w skali 1/700 /okręty/.

Powód jest prosty: TOTALNY BRAK CZASU NA SKLEJANIE.

 

Posiadanie kolekcji takich modeli sprawia mi frajdę i z tego nie zrezygnuję.

Co do jakości to faktycznie bywa różna ale jest i druga strona medalu:

nie wszyscy mogą osiągnąć nawet taki poziom wykonania jak te gotowce.

 

Kupiłem kilka modeli z allegro i w większości reprezentują one poziom szkolny więc tu zalecam ostrożność.

Można zamówić wykonanie modelu u "profesjonalisty" ale tu koszty są znaczne.

 

Myślę, że modelarstwo i kolekcjonerstwo mają sprawiać przyjemność i to

jest podstawowe kryterium oceny.

 

Panowie! To ma być zabawa!

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mały kłopot ponieważ w większości są popakowane w pudła.

jest to wynik moich zawirowań życiowych ;-(.

Są to modele Takary różnych serii tematycznych.

Dla miłośników skali 1/144 i 1/700 polecam stronę STAR-JETA

 

http://starjetmodels.jog.buttobi.net/index.html

 

Jest tam prawie wszystko co się ukazało, łącznie ze specjalami.

 

Jak mi sie uda coś sfotografować ze swojej kolekcji to wstawię

ale nie obiecuję.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerstwo zaszczepił mi mój tata , i to prawda że jak ktoś ma jakieś swoje hobby to człowiek jest wtedy bardziej radosny i zadowolony z życia( widzę to po tacie) . Chodziło mi o to ze każdy kolekcjioner ma swoją skalę wartośći kolekcji. I tak jak w modelarstwie sie człek stara zrobić coś lepiej ,tak w kolekcjionerstwie trzeba stawiać sobie coraz większą poprzeczkę . Wtedy sie człowiek rozwija (kolekcjia również ) Dlatego dla mnie zbieranie ilośćiowe jest porażką . Człowiek zaspokaja tylko swoją chęć posiadania jak najwięcej. Ja natomiast preferuję jakość nad ilość. Mieć choćby jeden model ale za to taki że mucha nie siada. A przy okazi mozna być rozwojowym i mieć kiedyś dwa . Tak samo z monetami ,znaczkami ,kapslami. Pozdr ryjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://starjetmodels.jog.buttobi.net/index.html

 

Jest tam prawie wszystko co się ukazało, łącznie ze specjalami.

- dzieki norbi - faktycznie fajna stronka

 

Pozdr.

Pawel

 

 

Fajnie, że się Ci podoba!

Star-jet ma prawie wszystko co się ukazało i można sobie skatalogować

kolekcję.

W rzeczywistości modele wygladają lepiej niż na fotkach. Pewnie to kwestja dobrego oświetlenia, które podkreśla wszystkie braki.

W Polsce niestety nie ma dystrybutora Takary, F-toysa, Cafereo itd.

Pozostaje prywatny import a to podnosi niepotrzebnie cenę.

Niewatpliwie rynek na modele tego rodzaju jest i myślę, że z czasem

ktoś zacznie je sprowadzać. Tym bardziej, że ceny maluszków są dostepne dla większości zainteresowanych a tematy bardzo ciekawe.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za kolekcjonerstwem . Gotowce nie są takie złe, wyglądają lepiej od moich samodzielnie zrobionych modeli :( ale ja lubie robić modele i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, jakbyś coś zamawiał. Głównie interesuje mnie marynistyka, radziecka, ale nie tylko. O.K.?

 

Witam!

W Polsce gotowce możesz kupić w transcommie.

Okręty są tu:

http://transcomm.pl/pl-kat250-EasyModel.html

Czasami na allegro coś bywało ale teraz coś cisza :-(.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transcomm polecam z czystym sumieniem. Właśnie czekam na paczuszkę od nich. Kupowałem tam kilka razy zarówno za pobraniem jak i z przedpłatą i wszystko w najlepszym porządku.

 

Co do strony http://starjetmodels.jog.buttobi.net/index.html to bardzo się przyda. Mogę przynajmniej poprzeglądać inne modele w lepszej jakości zanim je zamówię. A przynajmniej zauważyłem z fotek, że takara jest o wiele gorsza od Cando. A do tego Cando jest bardziej dostępne w Polsce, modele są w gablotkach i jeszcze do tego taniej.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Głównie interesuje mnie marynistyka, radziecka, ale nie tylko. O.K.?

Easy Model czyt. Trumpek zrobil mily prezent Pojawily sie trzy nowosci:

 

9b206d2fda928d15.jpeg

 

28f9430ddaee052f.jpeg

 

0ffffb0ce3725f33.jpeg

 

Amerykany ladnie wygladaja - jak dotra zrobie "in-box'a". Takara ma w ofercie troche amerykanow, ale ich jeszcze nie zdobylem

Mam juz dwie Akuly z TAKARY i sa niebo lepsze niz ta z Easy Model, wiec sie jeszcze zastanawiam czy ja tez kupic. Generalnie Takara robi ladniejsze okrety - ale tematy Trumpek ma ciekawe np. Kilo.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Gotowce też są ładne.Prawda jest też taka,że nie każdy też ma czas i siedzieć ileś tam godzin nad modelem.Ale niestety to są tylko gotowce i nic tego nie zmieni.Dlatego ja jestem za klejeniem modeli w czystej postaci.Żaden model gotowy nie dorówna modelowi wykonemu przez modelarza.Miałem sie możliwość przkonać ostanio będąc na zawodach na Węgrzech.Co jeden model to piękniej wykonany.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te "podwodniaki" w sklepie i sam zastanawiam się nad ich zakupem, a zbieram tylko pancerkę. Dobrze, że nie ma zbyt dużego wyboru, bo gdybym jeszcze zaczął z samolotami to dopiero byłby problem (z żoną oczywiście).

 

Pozdrawiam

Samik

 

P.S. A moja kolekcja się wciąż powiększa i efekt tego można oglądać na mojej stronie. Kolejne zdjęcia wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dla zainteresowanych gotowcami mam informację, że już niedługo powinien pojawić się model SdKfz 251/7 Ausf D Pionierpanzerwagen w malowaniu 19th Panzer Division Warszawa 1944 (można już kupić na ebay). Numer modelu to 60313. Oprócz tego z numerem 60292 pojawił się Sherman M4A1(76)W 2nd Armored Regiment, Polish 1st Armored Division Holandia 1944.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
A czy ktoś robi T-34/85 w skali 1/144. Bardziej mi chodzi o modele do sklejania niż gotowce

 

Do sklejania raczej nie będzie, bo pancerkę do sklejania w skali 1:144 robi chyba tylko Dragon w serii "Panzer Korps". Jednak T-34 z "Panzer Korps" nie uświadczysz ponieważ nie ma ich również w gotowcach. A Dragon wypuszcza te same modele jako gotowe i do sklejenia.

 

T-34/76 w skali 1:144 dostępne jest chyba tylko jako gotowiec z Takra Toys. Zapewne T-34/85 też mają ale w sklepach czy na allegro jeszcze nie widziałem.

 

Tutaj T-34/76 z Takary dostępne akurat na allegro.

http://www.allegro.pl/item210389453_t_34_76_model_1942_128_1_144_takara_kayiodo.html

http://www.allegro.pl/item210388412_t_34_76_model_1942_129_1_144_takara_kayiodo.html

 

 

T-34/85 jest z Takary. 3 modele są tylko w Serii World Tank Museum Series 1.

http://starjetmodels.jog.buttobi.net/DATA/Takara-WTM01-EN.html

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo gotowce mnie nie interesują. Postanwiłem mieć T-34/85 we wszystkich skalach i to jeszcze maja byc w polskim malowaniu. Ale tylko sklejane. Mam juz w 1/72, 1/48(bajka z wnętrzem), 1/35 i odkładam pieniażki (ca. 450 złotych)na Trampka w 1/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam ponownie!

Niestety (dla mojego portfela) skusiłem się na czołgi w skali 1/35.

Są całkiem fajne.

Ostatnio w zapowiedziach jest wysyp w tej skali ale zalecam ostrożność.

Np. Tygrys I z 505 batalionu....fajny ale czy nie powinien być "zapastowany"?

 

Również w skali 1/144 jest sporo nowości (polecam stronkę sklepu www.hlj.com ), wiec gwiazdka zapowiada się ciekawie....

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam ponownie

 

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada model Sturmtiger 1/144 z Metal Troops. Chodzi o model 6012 lub 6011. Jest to model z pokazanym wnętrzem. Kupiłem ostatnio taki model i w środku jest wanna, wieża, klapka nad silnik oraz woreczek z dodatkowymi elementami. I właśnie mam pytanie o te elementy. W wannie są 4 otworki na przymocowanie szkieletów półek do pocisków a w woreczku znajdują się tylko 3 takie szkielety. Czy ktoś posiada taki zestaw? Chciałbym się dowiedzieć ile tych półeczek znajduje się w nowym modelu. Ja kupiłem od kogoś i mogłem dostać wybrakowany model. Niestety w necie nie ma żadnych informacji o tych dodatkowych elementach. Szukałem zdjęć ale wszędzie pojawiają się te same zdjęcia.

 

becbbd64a3417659m.jpg

 

Pozdrawiam

Samik

 

P.S. Już przekroczyłem 300 modeli die-cast w swojej kolekcji. Sama pancerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.