Skocz do zawartości

MAN F2000 Italeri 1/24 by Młody


Młody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie na forum, jestem tutaj nowy i chciałbym pokazać Wam prace nad moim pierwszym modelem plastikowym.Nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w modelarstwie, oprócz kilku modeli, lecz były one z kartonu, a tu mam do czynienia z modelem plastikowym.

Na razie zrobiłem tylko ramę i silnik, z czego ramę pomalowałem już

podkładem.Wiem, że wygląda to masakrycznie słabo, lecz jak wspomniałem nie mam doświadczenie, bo to mój pierwszy model.Od wigilii, kiedy go dostałem ( ) miał już przygodę, a mianowicie połamałem tylny most z pneumatyką.

Wspomnę jeszcze, że chcę aby model był po prostu czysto sklejony na miarę moich umiejętności i sam dorobię najwyżej jakąś tabliczkę imienną, troszkę we wnętrzu się pobawię i rejestrację wydrukuję, a poważniejsze przeróbki zostawię już sobie na następne modele.Niestety nie mam też zbyt wielkich funduszy, więc farby są w spray'u i nie będę zakupywać jakiś drogich farb czy klejów...

 

 

Model to MAN F2000 Italeri fotka pudła, pewnie i tak wiecie jak wygląda:

 

dscn0903z.th.jpg

 

 

Sorki, że parę fotek nie jest w świetle dziennym, ale fociłem wieczorem.

 

 

Rama nie dokończona i przed malowaniem podkładem:

 

 

dscn0900x.th.jpg

 

 

 

dscn0901pr.th.jpg

 

 

 

I po malowaniu:

 

 

 

dscn0904v.th.jpg

 

 

 

dscn0906to.th.jpg

 

 

 

Oraz silnik, lecz także nie dokończony:

 

 

dscn0908.th.jpg

 

 

 

dscn0909i.th.jpg

 

 

 

 

Fotki są słabe, ale dam lepsze później.

 

Mam też parę pytań:

 

Na jaki kolor pomalować ramę?Skoro kabina będzie niebieska, a ciężarówka z założenia ma być zwyczajnym ciągnikiem siodłowym, jakich u nas dużo?

 

Jakich farbek użyć, aby zrobić rdzę, bo jakoś mnie korci, aby troszkę skorodować ramę.

 

Do ciągnika może kiedyś dołączy naczepa, lecz na razie nie mam funduszy.Man'a robię w FreeStylu, czyli na niczym się nie wzoruję.;)

 

Pozdrawiam i przepraszam, że aż tyle pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś mi się wydaje, że dużo za dużo tego podkładu. W kilku miejscach widać, że się zlewa . Ja przed malowaniem zawsze ocieplam dany element suszarką lub tak jak teraz kładę na 2-3 minuty na kaloryferze i nie powstają mi żadne zacieki jak w miarę dobrze się maluje.

Powodzenia w dalszych etapach

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abarth_127, dzięki za radę.;)

 

 

A więc ostatnio trochę stanąłem z pracami, ale to nie znaczy, że nic nie robię.

Mam wolne od szkoły, więc można koksić.

 

Poprawiłem szpachlę na łączeniu ramy, wcześniej była nie równa i źle oszlifowana, teraz użyłem delikatniejszego papieru ściernego o to efekt:

 

 

DSCN0911.jpg

 

 

Dokończyłem silnik, konkretnie przykleiłem układ chłodzenia silnika, albo te rury od chłodnicy jak kto woli:

 

 

 

DSCN0914.jpg

 

 

 

DSCN0917.jpg

 

 

 

oraz skleiłem zbiorniki na sprężone powietrze oraz akumulator, do tego wszystko wstępnie oszlifowałem:

 

 

 

DSCN0916.jpg

 

 

 

 

Teraz będę miał przerwę, ponieważ muszę zakupić dodatkowe farbki, bo mam tylko podkład i "sprej" do kabiny.;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszpachlowałeś skrzynie ,a turbinę już nie ! Rama według mnie wygląda nie za ciekawie !! Bierz papier i szlifuj .Musisz tak wyprofilować to łączenie ,tak aby nie było widać w ogóle tego łączenie oraz szpachli.

 

Przyłóż się a będzie to wyglądało o wiele lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam się do powyższego. To co na zewnątrz w miejscach łączeń wygląda fatalnie, a to, co wewnątrz ramy, to już wogóle kongo - gąbką tą ramę podkleiłeś?

Poza tym, sugerowałbym odklejenie chłodnicy na tym etapie, bo będziesz miał spore trudności z pomalowaniem paska klinowego. Zresztą i tak chłodnica powinna mieć inny kolor niż blok silnika z podzespołami.

Na pierwszym elemencie z prawej (foto ze zbiornikami) zaszpachluj ślady po wypychaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niezniechęcanej się naszymi sugestiami ,wiem że to twój pierwszy model. Popraw to co ci wypisaliśmy popracuj nad estetyką a powinno być dobrze. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam się do powyższego. To co na zewnątrz w miejscach łączeń wygląda fatalnie, a to, co wewnątrz ramy, to już wogóle kongo - gąbką tą ramę podkleiłeś?

 

 

 

 

Kolego, to się nazywa nie umiejętne nakładanie szpachli...

 

 

Witam ponownie, dziś z nudów i w przerwie między szlifowaniem i poprawianiem ramy, oraz silnika, obiłem sobie fotele....na razie jest to nie dokończona praca i będą poprawki, ale jak na pierwsze w życiu obicie mi się podoba.Wiem, że to wygląda jak uciekanie od tematu nieudanej ramy, ale to jest po prostu taki jakby teścik, czy tapicerka się podoba, z resztą spójrzcie:

 

 

 

DSCN0966.jpg

 

 

 

 

DSCN0967.jpg

 

 

 

Jak już wspomniałem będą poprawki, ale powiedzcie- podoba się i obijać potem łóżko i jakieś duperele, czy w ogóle brzydkie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolego tutaj jest problem, bo wzór mi się podoba bardzo, choć te oczka psują efekt to chyba tak zostawię... raczej tych oczek nie usunę, a wzór jest idealny...no cóż pożyjemy, zobaczymy.;)

 

 

Edit:

 

Jeszcze małe pytanko, psikać podkładem silniczek czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to się nazywa nie umiejętne nakładanie szpachli...

No bywa. Ale to akurat da się bez problemu poprawić. Wystarczy kilka papierów o gradacji od 360 do 800, dobre światło i trochę cierpliwości. Efekt gwarantowany. A jak masz wątpliwości, czy dobrze wyrównałeś, psiknij delikatnie podkładem szpachlowane miejsca, Farba pokaże Ci wszystkie niedoróbki.

Jak już będziesz poprawiać silnik, to zrób też coś z tymi turbinami, bo wyglądają, jak po zderzeniu z czołgiem

Swoją droga Italeri daje często takie gówniane wypraski, które trzeba potem godzinami szlifować, albo poprawiać. Ale to ćwiczy cierpliwość i dokładność. A chyba o to chodzi w tej zabawie w zminiaturyzowane światy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj kolejna aktualizacja z moich prac.Na wstępie życzę też szczęśliwego, nowego Roku 2011, jak najlepszych wyników w modelarstwie (czego sobie też życzę )

 

No, ale nie o tym mowa, ogólnie to pierw pomalowałem ramę, czarnym, matowym Humbrolem, dodałem też ślady eksploatacji, pomalowałem także silnik, potem połączyłem go z ramą.Ogólnie wygląda to beznadziejnie, ale cóż zrobić?...Zdjęcia:

 

 

 

DSCN1005.jpg

 

 

 

DSCN1006.jpg

 

 

 

DSCN1008.jpg

 

 

 

DSCN1009.jpg

 

 

 

Felgami też się pobawiłem.

 

 

 

DSCN1012.jpg

 

 

 

 

Obraz.jpg

 

 

 

Ogólnie to wszystkie części czekają jeszcze poprawki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie malowałeś tym srebrnym bo rama teraz wyglada jak czołg .. To jest nierealne, żeby rama tak się po wycierała. Przednie felgi wyglądają lepiej niż tylne, ale tutaj też nie rozumiem po co ten srebrny i dlaczego pomalowałeś opony, które wyglądają teraz jakby były metalowe ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację opony wyglądały (bo już to poprawiłem) kiczowato.

 

Ogólnie, czy mam poprawić ten srebrny na ramie?Bo jak tak to zaraz zabieram się do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynść Bosze, dziś krótka, jedno zdjęciowa aktualizacja.

 

O to wyniki mojego beztalencia:

 

 

DSCN1028.jpg

 

 

Ogólnie to dodałem sobie do wnętrza półeczkę, laptopik i kubeczek... takie tam pierdółki.Tak na marginesie to przez bardzo gówniane mocowanie do gałązek, a także przez mój błąd, szyba przednia ma pęknięcie...;-/

 

Jak zwykle dodaję, że będą poprawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.