Skocz do zawartości

MAN F2000 Italeri 1/24 by Młody


Młody

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to dodałem sobie do wnętrza półeczkę, laptopik i kubeczek...

 

Dobrze by było jak byś zmierzył np Twój kubek ( średnica x wysokość) najlepiej w milimetrach i te pomiary podzielił na 24 , np na kalkulatorku. Wtedy otrzymasz realne wymiary dostosowane do modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolego a czym malowałeś ramę ? Pędzelkiem czy aerografem ? Ogólnie tak mi tam nawet się podoba to ubrudzenie tego A sklejam taki sam model więc powodzenia

 

 

 

Dzięki, ramę malowałem pędzelkiem, bo nie mam kasy na aerograf, z resztą

to ubrudzenie zrobiłem troszkę nie umyślnie, po prostu jak pomalowałem olejowym Humbrolem, to jakieś gówna zaczęły się przylepiać, więc uznałem, że ubrudzę już do końca.:P

 

 

A ten kubeczek rzeczywiście jakiś taki wysoki....zetnę go, ale zwężyć nie mam jak, zrobiłem go z słomki.;)

 

Pozdrawiam.

 

 

 

P.S. Ty jesteś Poster z tego żółto niebieskiego MAN-a, a teraz z Merca zielonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kubeczek...

Ten kubeczek strasznie jakiś taki wysoki

 

Bo to kubek do browara...

 

Ogólnie to jest źle. Tylko...

po 1 schowek naprzeciwko kierowcy jest matowy czy błyszczący

a po 2 popraw malowanie kokpitu bo gdzie, nie gdzie farba wylazła.

 

Życzę powodzenia i wytrwałości

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:piwo: każdy porządny kierowca ma kufel w swojej ciężarówce dlatego ja bym nie zcinał tylko go zostawił i nalał jeszcze piwa

 

 

 

Nosz kuśffa, a już go ściąłem... Zrobię drugi.

 

 

Schowek jest matowy, ale zdjęcie robiłem przed wyschnięciem, bo mi się nie chciało czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Ty jesteś Poster z tego żółto niebieskiego MAN-a, a teraz z Merca zielonego?

 

Kiedyś to był F2000 ...A przy okazji. Lukasz to byś się pochwali na forum co kleisz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś nie daję jeszcze aktuala, tylko mam kilka pytań.

 

Czy przyklejać szyby przed malowaniem kabiny?

 

Lampy malować od wewnątrz czy od zewnątrz?

 

Z góry dzięki.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o tylne lampy, ale jak mniemam, to malować je od zewnątrz.

Tak i najlepiej pomaluj je farbami Clear Color, barwią plastik, a jednocześnie pozostaje on przeźroczysty.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rama w mojej ocenie nie jest najgorsza, podziwiam wszystkich co próbują robić Ciężarówki 1/24 prosto z drogi (a więc bez pstrokatych silniczków ) np. podoba mi się rdza na ramię i silniku ale to na srebrne nie jest za dobre a środek trochę słabiutko Powodzenia w dalszych pracach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, dziś kolejny aktual , ogólnie to poprawiłem to srebrne na ramie, przykleiłem parę dupereli do silnika, na ramie pojawiły się zbiorniki ze sprężonym powietrzem, wydech od EMEK'a (oczywiście odpowiednio przycięty), akumulator, siodło, tylne nadkola (zostały też przybrudzone), oraz koło zapasowe.Do tego skleiłem i wstępnie, powtarzam wstępnie, zaszpachlowałem.

A więc przejdźta do fotek:

 

 

DSCN1061.jpg

 

 

DSCN1062.jpg

 

 

 

DSCN1063.jpg

 

 

 

DSCN1064.jpg

 

 

 

Ogólnie to będą lepsze fotki (np. dół ramy), ale nie dziś.

Są błędy, ale myśle, że już jest coraz lepiej.

 

Co do tego wnętrza, to użyłem Humbrola Matowego, a on ma to do siebie, że nie wiadomo w jaki sposób zaczynają się do niego przyklejać coraz to nowe paprochy... .

Wiem, że mam syf na biurku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym poczytać o washu i brudzeniu. Najpierw przynajmniej teoretycznie poznać kilka metod brudzenia i wykonywania śladów eksploatacji. Teraz to wygląda na mocno przypadkowe, a silnik wyszedł jakby spłonął. Zbiorniki na powietrze to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety, ale nie pokaże mojego modelu ukończonego, bo tak spierdholony przez moje beztalencie nie ma prawa być pokazany na takim szanującym sie forum.

 

Dziękuję za rady i dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokażesz?! Rób jak chcesz, ale po to jest forum żeby pokazać modelik nawet jeżeli nie jest tak jakbyś chciał. Powytykają ci błędy których nie popełnisz już później ale też i pochwalą. W każdym modelu coś się zawsze znajdzie jak się dobrze poszuka Głowa do góry będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie brudzeniem, trzeba popróbować różnych efektów na własnej skórze(na swoim modelu) ale zawieszenie kabiny jak po wypadku, 2 rurki które powinny trafić do turbiny, jakoś do niej nie trafiły, i nie widzę końcówki rurki od bagnetu sprawdzania poziomu oleju bodajże, to co powinno się kończyć po lewej stronie chłodnicy ;>

Nie żeby mój MAN był idealny ale, tej ciężarówce musiała się zdarzyć naprawdę dziwna przygoda ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a więc i jest ten mój kaleczny model , z błędami i w ogóle beznadziejny jak rządy PO.Do końca została mi jeszcze kosmetyka np. posmarować siodło smarem.

 

 

Fotki...

 

 

 

 

 

DSCN1114.jpg

 

 

 

 

DSCN1115.jpg

 

 

 

DSCN1116.jpg

 

 

 

DSCN1117.jpg

 

 

 

 

DSCN1118.jpg

 

 

 

DSCN1119.jpg

 

 

 

DSCN1122.jpg

 

 

 

 

DSCN1122.jpg

 

 

 

DSCN1129.jpg

 

 

 

 

DSCN1131.jpg

 

 

 

 

Sory za niektóre odwrócone zdjęcia i nie dokładne...

 

 

Jak widzicie wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd!Wiem, że ta rdza, to "brudzenie" to jakaś parodia, że nie ma jednej szybki, że zapodziały się tylne nadkola, że niedokładnie sklejony, ale cóż, przy następnym modelu postaram się nie popełniać tych i innych błędów....

 

Brudzenie i rdza wyglądają tak jak wyglądają, bo miałem chęć pobawienia się w "Małego Jóźwiaka", ale oczywiście mi to nie wyszło.

 

Od dalszych ocen ja się powstrzymam, to wy oceńcie dzieło kaleki...:/

 

Lakier to jakiś Volkswagen od mojego golfa....

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie trochę za mocne. Ogólnie modelik fajny, ale cóż kierowca nie dbał o auto i próbował byle jak rdze minią zakryć i mu wyszło jak wyszło.

Pan Janek nie spisał się trochę przy "wyprawkach lakiernicznych"

 

(Dot. kierowcy tego MANA a nie wykonawcy!!!!)

 

p.s Zdjęcia w macro rób albo stabilizator włącz. Zdjęcia okrutne robisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No niestety jest dużo błędów, również za duże brudzenie. Czy od strony pasażera nie ma szybki ??

 

Ogólnie mogłeś się bardziej postarać, ale trening czyni mistrza. Nie poddawaj się, walcz dalej, no i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.