Skocz do zawartości

[GALERIA] M1097 HHV based PMS Avenger Carrier - Italeri 1:35


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Model nie doczekal konca, jako sam w sobie i na samym koncu stanal jako czesc zestawu na systemie transportowym Flatrack i pojezdzie do transportu tych systemow Hemtt.

 

Na ten moment prezentuje pare fotek jeszcze na "pace", ale jak tylko wroce z wakacji to dodam nowe foty juz tylko samego mlotka.

 

Wsumie blaszki do tego zestawu daja naprawde duzo i dla cierpliwych to fajna sprawa, ale dla mnie to byl horror.

Model dostal tez nowe kola z Real model, o ich merytorycznej poprawnosci nie moge sie wypowiedziec, ale dodaja bardzo duzo do ogolnego wygladu w szczegolnosci w porownaniu z zestawowymi.

 

h4.jpg

h3.jpg

h2.jpg

h1.jpg

h5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia sporo dały - dużo lepiej model na nich wygląda Faktycznie, patrząc na inne Twoje prace, mogłeś więcej z tego modelu wycisnąć, ale i tak powstał porządny model - bardzo mi się podoba. Nawet taki częściowo przykryty plandeką ma w sobie dużo uroku. Ładnie wyszło malowanie. Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kubą. Zrobiłeś lepsze modele. Szkoda,że zakryłeś model tą szmatą. Odkryj go, abyśmy mogli obejrzeć całego. Nie twierdzę, że model jest zły. Bo ja jeszcze takiego poziomu nie osiągnąłem. Malowanie jest świetne, widać kupe roboty, jaką włożyłeś w model. Po prostu czegos w nim brakuje. Tak czy inaczej gratuluję, ogólne wrażenie naprawdę pozytywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zdradzić receptę na plandekę? Bardzo mi się ona podoba, no i może sam bym coś kiedyś przykrył.

 

Sam model fajny, fajnie wygląda, ale brak mu życia, bynajmniej mi malowanie uczyniło go jakiegoś takiego monotonnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że zakryłeś model tą szmatą.
Kolego, żeby zrobić taką "szmatę" (a właściwie jest to plandeka) potrzeba niejednokrotnie więcej umiejętności niż do zrobienia po prostu zwykłego modelu. Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyszedł bardzo fajnie, a ta plandeka faktycznie dodaje uroku. Również podpisuję się pod prośbą na przepis.

Co do "braku życia" to może i racja. Trochę brakuje suchego pędzla, no i przejścia między kolorami są zbyt rozmyte. Oryginalnie są prawie ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo witam i juz odpowiadam.

Jezeli chodzi o "malo zycia" to troszke nie za bardzo wiem co by tu powiedziec, model pomalowany jak kazdy moj inny, ta sama technika itd.

Z zasady nie stosuje suchego pedzla, bo nie umiem i nie lubie.

Przykryty "szmata" poniewaz mial sluzyc i sluzy jako ladunek do Hemtta, ktore jest pomalowany w takie samo kamo i zeby nie bylo monotonnie i jednokolorowo to potrzebowalem jakiegos gadzetu w innym kolorze zeby zlamac ta monotonie.

Wiecie chlopaki sa gusta i gusciki, mi sie tak podoba, a innym nie.

Niemniej dziekuje za uwagi i opinie (wszystkie zawsze biore pod uwage), absolutnie zgodze sie ze nie jest to moj najlepszy kawalek plastiku, dopiero teraz po jakims czasie widze ze moglem duzo lepiej wykonac ten model.

 

Jezeli chodzi i plandeke to przepis jest taki:

 

Skladnik glowny to papier do pieczenia ( tutaj gdzie jestem to sie zwie Greasproof paper i zwinalem kolezance malzonce podczas "murzynkowania). Zeby sie ladnie trzymal rozrobilem sobie troche masy akrylowej ( cos ala valejo water efects tylko innej firmy) z lakierem i woda ( mozna tez sobie zrobic to z wikolu), nanioslem miksture na jedna powierzchnie i ta makra powierzchnia przykleilem do modelu. Trzyma sie ladnie od razu na plaskich powierzchniach i potem sobie tylko uformowac pedzlem na bokach/faldach itp. Jak wyschnie to jest ladnie sztywne i mozna malowac.

Malowana juz na modelu, najpierw olive drab, potem khaki i rozjasnienia khaki drabem ( kolejnosc moglem pomylic, ale zasada od najciemniejszego do najjasniejszego z jednej gamy kolorystycznej sprawuje sie znakomice), odrobina washa tu i tam i gotowe.

 

Dziekuje jeszcze raz za opinie i obiecuje ze jak bedzie okazja do zrobienia innego Humvee to sie przyloze.

 

p.s. taki inny zestaw co mi chodzi po glowie to drogi jest wiec raczej w glowie pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. taki inny zestaw co mi chodzi po glowie to drogi jest wiec raczej w glowie pozostanie.

E tam - przecież możesz się pochwalić, co wymyśliłeś

 

Nic takiego wielkiego, o ile dobrze pamietam (a z tym ostatnio coraz gorzej) gdzies w jednym z twoich zestawien widzialem Humvee z taka przyczepa na ktorej bylo dzialko gatlinga ( chyba takie samo jak w M113 do obrony p-lot).

Taka "przyczepka" w zywicy raczej droga jest, ale zestaw wygladal smakowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.