Jump to content
PiotrekM

Kayaba Ka-2 "O-GO" - AZmodel - 1/48

Recommended Posts

Przedstawiam mój nowy model. Jest to wiatrakowiec japoński z 1942 roku. Prototyp z silnikiem gwiazdowym. Temat chyba raczej niszowy. Cena zestawu też jak za model niszowy i jakość zestawu dość marna jak na model niszowy przystało. Jest to mój ostatni model tej firmy, szkoda mi nerwów na następne.

Średnio jestem z niego zadowolony ale cieszę się, że udało mi się go skończyć. Mam nadzieję, że tragedii nie ma. Hinomaru specjalnie takie odrapane żeby go trochę ożywić. Panele oklejone folią aluminiową. Zdjęcia robione przy sztucznym świetle, jak znajdę chwilę to zrobię lepsze.

Napiszcie proszę co by można poprawić, może jeszcze coś zmienię. Krytykujcie do woli, wiem że jest się do czego przyczepić. Zapraszam wszystkich do komentowania.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

12.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

fajny cudak

widać że kosztował cie kawał ciężkiej roboty, ale efekt bardzo interesujący, gratuluję

pozdr!

Ja mam trochę inne pytanie, jak zrobiłeś taka ładną trawę? Wygląda jak żywa

Trawa to gotowa mata czeskiej firmy Model-Scene naklejona na podstawkę, gdzieniegdzie uzupełnione zieloną posypką.

http://www.model-scene.com

To jest adres ich strony, warto popatrzeć piękne rzeczy robią.

kamil83, wuwumaster Cieszę się, że model przypadł wam do gustu

Fajny jest

Bardzo ciekawy model, pięknie zrobiony gratuluję.

Model cały okleiłeś folią, czy tylko niektóre jego elementy?

Pozdrawiam Jarek

Nietypowy aczkolwiek bardzo ciekawy i ładnie wykonany wiatrak.

Fajnie jest zobaczyć coś takiego na nowy rok

Pozdrawiam

Kornik

Model cały okleiłeś folią, czy tylko niektóre jego elementy?

Model tylko niektóre elementy ma oklejone folią aluminiową, te w okolicy kabiny i silnika. Tam gdzie się nie dało np. na obłościach zastosowałem dwuskładnikowy super metalic gunze - SM07 Plate Silver. Drogi ale wydajny, bezproblemowy w użyciu i daje dobre efekty, nie ściera się. Elementy które w oryginale były pokryte płótnem malowałem srebrnym humbrol 11. Nie stosowałem żadnych podkładów, sidoluxów itp.

Fajnie odwzorowane drewno. Jak malowałeś?

Drewno to dwa odcienie brązowego humbrola. Najpierw aerografem pomalowałem całe śmigło, później pędzelkiem namalowałem słoje. Następnie naniosłem tak jakby werniks z farby olejnej rozrobionej z terpentyną (sienna, umbra, czarny).

Dziękuję wszystkim za pozytywne komentarze