Skocz do zawartości

JUNKERS JU-87G-1STUKA Academy 1:72


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model,z którym zamierzam wystartować.Oczywiście i do niego brakuje kilka spraw na,które czekam z Polski

ju8701.th.jpg

Będzie w tym oto malowaniu,ale w jakim stanie go zrobię to pozostaje jeszcze na etapie myślenia nad tym.

ju87gsmh.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ci powiem,że pojęcia nie mam czy to autentyk,ale w instrukcji jest też to malowanie,że niby z Sturzkampfgeschwader 1 o a takie grafy posiadam:

ju87gsg110gsmhukraine19.th.jpg

ju87f.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i filmowcy zagmatwali .

http://www.airplane-pictures.net/image32786.html

 

"This scale model Junkers 87 have played in the movie about young Hannibal Lecter. Photo is acquired on the land Barrandovských studios in 2005. Currently, the successful scale model display in a museum on the Green Line in Rokycany"

 

Więc to zdjęcie na pewno nie przedstawia oryginału. Jednak trzeba by przeszperać net bo przecież to nie może być zbieg okoliczności (chyba, że filmowcy wzorowali się na modelu lub odwrotnie) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę,że fimowcy wzorowali się bo film stosunkowo jest świeży do modelu,który wyprodukowała Academy(raczej nie wzorowali się na filmie).A na internecie nie tylko i to źródło jest.Obie grafiki z 4 postu od góry nie pochodzą z planu filmowego .Z innej beczki :Piter jak tam dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa.Jachud3, oj z tym to pewnie Ty dasz radę.Bo ja dopiero ruszę pewniakiem około końca stycznia(czekam na brakujące materiały z Polski np.mój kochany skalpel).A dla tych co to chcą faktów historycznych podaję:Samolot z bocznym GS+MH brał udział operacji Bagration 04.07.1944 - 10.07.1944 Dubno 4. Flieger-Division Ju 87G-1, pilotowany w 10.(Pz)/SG 1, Dubno, Ukraina, Czerwiec 1944.

ju87ggsmh1.th.jpgju87ggsmh2.th.jpgju87ggsmh3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czekając na brakujące sprawy z kraju na Wisłą coś tam podłubałem.

ju8702.th.jpgju8703.th.jpgju8704.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale pełen warsztat mam daleko od siebie i tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o ewentualne wskazówki, co prawda nie mam jeszcze takiego warsztatu jak tu obecni, ale również zacząłem ten model i będę wdzięczny za podpowiedzi i krytykę

 

mam jeszcze prośbę czy kolega crustian mógłby podrzucić mi skan ulotki z maskowanie i kodami farb bo gdzieś zawieruszyłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuwar podesłałem Ci na maila. Co do podpowiedzi to wstaw warsztat to zobaczysz, że nie jedna osoba ci sypnie pomysłami, podpowiedziami i krytyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crustian - mam pytanie co do blaszek. Jak widzę, są bardzo czyste.

Akurat kleję Kasię z Hasegawy z blaszkami Eduarda. Choćbym dał tylko ociupinkę kleju zawsze zostaje duża "osmalona" powierzchnia od oparów cyjanoakrylu. Jest jakiś na to patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekret polega na takim CA z pędzelkiem jaki nabyłem w pobilskim "Eroski":

caloctite.th.jpg

Jeśli nie masz pędzelka to zaiwań żonie, kochance, narzeczonej, która posiada lakier do paznokci, hehehe... To właśnie taki pędzelek ma ten CA w polszy bodaj po 8pln są patexa z takim oprzyrządowaniem. No i taka super czysta ta blaszka nie jest oj nie. Mam nadzieję, że malowanie zakryje niektóre badziewie. A już na marginesie to part dał do tej blachy trochę badziewi niepotrzebnych w ogóle. Tak na ten przykład przeciwwagi i zastrzały, płaskie to to i plastik 100razy lepi wygląda. A nie dał co według mnie jest totalnym błędem celownika do karabinów dla strzelca z tyłu i teraz zachodzę w głowę jak to zrobić.

ju87karabiny.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crustian dzięki - dostałem

Co do warsztatu założyłem, ale do Was chłopaki to brakuje mi lat świetlnych ... jakby co to moje początki , muszę się podciągnąć widze i to bardzo, jakby co zapraszam na mój post i konstruktywna krytyka mile widziana:) ale nie łajajcie mnie od razu tylko na pierwszy model trochę łagodnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dał co według mnie jest totalnym błędem celownika do karabinów dla strzelca z tyłu i teraz zachodzę w głowę jak to zrobić.

Jest fototrawionka z celownikami niemieckimi, japońskimi, angielskimi i radzieckimi Eduarda w 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek38 wiem tak samo jak to, że nos za krótki, że potrzebuję igłę lekarską na karabiny bo te z plastikowej masy to wyglądają pół d... za krzaka. Ale ja potrzebuję jeden celownik nie tuzin za 30pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam zamówiłem celowniki a kijek z druta zrobię jakiego.teraz czekan na farbkie i maskie z Polski. Mam dostać pakę za jakie 2tygodnie z domku rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ścinanie i szlifowanie wnętrza.

ju8705.th.jpg

Stan prac na dziś.

ju8706.th.jpgju8707.th.jpgju8708.th.jpgju8709.th.jpg

Wiem, wloty powietrza na skrzydłach odwrotnie wklejone już poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać paczka doszła Zdjęcia w takiej rozdzielczości, że nie da się niczego ukryć - masz niedomalowany pas i niedokładnie odcięte pasy, przy klamrach. Kołpak śmigła i łopaty wyglądają ok!

Żółty na kołpaku pokryty jakimś połyskiem?, a jeżeli tak, to czemu na tym etapie? Pytam z ciekawości, bo może czegoś nowego się dowiem.

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ,że to wszystko będzie mało widoczne po zamknięciu bo wstyd dosłownie.Ja od malowania pędzlem odwykłem chyba, poprawki będą jutro ogólnie blacha zalana farbą i mi się nie podoba to absolutnie, muszę sprowadzić swój sprzęt bo zacznę rzucać modelami o ścianę. Ta żółta pactra tak po prostu wyszła, że się świeci jak psu juevos,to taka pierwsza warstewka ale po blaszce boje się malować cokolwiek pędzlem. Ogólnie jestem zdruzgotany. Na forum obok mnie zmieszano z błotem za właśnie to pier....ne malowanie pędzlem. Nic tylko się pochlastać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace z ostatniego tygodnia. Poprawione wnętrze(ten part to jest do academy ale chyba nie tego . Bebechy się nie mieszczą ). Zamknięty kadłub i w miarę już złożony płatowiec.

ju8710.th.jpgju8711.th.jpgju8712.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.