Skocz do zawartości

MiG-21bis 1/48 Babie Doły


GrzechuG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Popełniłem właśnie kolejną "rurę". Jest to Mig-21bis z Babich Dołów ( wg. instrukcji rok 1994).

Model to sławny już twór Academy według którego miał to być MF z miecznikiem.

Model prosto z pudła + kalki HDL.

Merytorycznie może nie jest idealny. Wykonanie może też nie powala na kolana ale sprawił mi sporo frajdy przy sklejaniu i mi to wystarczy

Skala 1/48

P1060650.jpg

P1060651.jpg

P1060652.jpg

P1060653.jpg

P1060654.jpg

P1060655.jpg

P1060659.jpg

 

A tutaj dwa szybkie: 1/72 i 1/48.

P1060665.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje kolejnego ołówka w kolekcji. A przede wszystkim dlatego ,że jest w naszych "Polskich Barwach". Bardzo mi się podoba jak na model sklejony prosto z pudła. Jest wykonany naprawdę starannie co się chwali. Choć według mnie jako wielkiego miłośnika tej maszyny tak na szybko razi kilka błędów. Takich jak np. brak przy osłonie przedniego podwozia z lewej strony czujnika PT-5. oraz ,źle spasowany garb z łączeniem przednich połówek kadłuba. Ale za to są plusy takie jak bardzo ładnie dobrany kolor dural-aluminium oraz kolor stożka wlotowego. Jeśli możesz podać numery i firmę farb to będę wdzięczny.

Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów podczas budowy kolejnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak przy osłonie przedniego podwozia z lewej strony czujnika PT-5.

Dobrze że zwróciłeś uwagę na ten szczegół. Ten element był tylko musiał odpaść podczas ewolucji przy robieniu zdjęć (ach te moje niezdarne łapy ).

Jeśli możesz podać numery i firmę farb to będę wdzięczny.

Aluminium to emalia Model Master 1781, zielony to emalia Model Master "Flat Green" 1571.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ołówek. Estetycznie zrobiony i przyozdobiony naszymi barwami. Za to wielkie

Osobiście brakuje mi na skrzydłach obu modeli odrobinę zieleni ;)

oraz ,źle spasowany garb z łączeniem przednich połówek kadłuba.

Z tym garbem i ogólnie łączeniem kadłuba to wybaczam GrzechuG bo wiem jak jest. Moim zdaniem spasowanie tych czterech (!) części kadłuba jest pomysłem dość nietrafionym i bardzo trudno zrobić to tak aby nie było widać żadnego śladu. Tak to jest jak Academy chciało mieć uniwersalny model...

Mam wrażenie, że ten duży jest nie tylko większy, ale i grubszy.

Słuszne wrażenie. MiG w 1/48 nie leży za dobrze w planach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Miguś jest wspaniały. Zawsze z podziwem i sentymentem patrzę na prace Kolegów na Forum, i raczej staram się nie rzucać krytycznych uwag .Ale ...choć trudno dorównać w wyszukiwaniu szczegółów Piotrowi Pilotowi, to po pierwsze;

- jak na przednim kole jest dajnik bezwładnościowy [ taki Migowy -ABS] to i powinny być na głównych kołach [ bo na zdj. ich nie widzę ]

-to jest przednie koło oryginalne z dajnikiem -masz na swoim modelu

 

malborskiezomowisko2.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

-to jest koło główne -i na modelu chyba tego elementu na kole nie ma -ta siwa puszka z żółtym przewodem

malborskiezomowisko.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

-i na miłość boską -popraw te uszczelnienia oszklenia kabiny [ tak trochę wyrównaj bo wyglądają jak pasy na jezdni malowane przez pijaną eipę

peryskop2.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Sorry za te uwagi , ale to takie skrzywienie zawodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzechuG piekny model i czeka mnie w podobnym zestawieniu jak u kolegi z tym że te same kalki aczkolwiek model z OEZu ...i automatycznie wszystkie uwagi specjalistów od ołówków zanotowane...dziękuje za dodatkowe informacje co trzeba dorobić, poprawić, przerobić...GrzechuG rzeczywiście kolorystyka bardzo dobrana...zanotuje sobie na przyszłość

 

i dodatkowe pytanko do specjalistów...do jakich planów najlepiej model przykładać w ramach nanoszenia korekt...4+ czy coś innego polecacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.