Skocz do zawartości

Bunkier 1:72 (Italeri)


Samik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prawie skończyłem sklejać bunkier italerki. Zostało mi już niewiele do zrobienia. Będę jeszcze przyklejał trawkę. Jedyne co mnie dręczy to jednolity kolor samego betonu i te dziury pomiędzy ścianami i podstawką. Czy możecie mi doradzić jak to zrobić? Reszta wydaje mi się już skończona. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie wysłucham.

 

Na chwilę obecną bunkier wygląda tak:

 

6f19f067c7fa977fm.jpg 949593836b1f7b1fm.jpg

b551164fcb32e0c9m.jpg 80c89f2c4be24f3em.jpg

2aa2a5f85b54f3ebm.jpg d359a85310aa4c5cm.jpg

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tzn, że bunkier jest już pomalowany? Bo nie jestem pewien.

 

Tak, jest pomalowany flat gull gray według instrukcji. Ale właśnie jakoś tak brzydko wygląda i nienaturalnie. Chciałbym go jakoś ubrudzić ale nie mam pomyslów.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początek wywalił bym te zapory przeciwpancerne z szyn stoją tam bez celu a te koziołki z drewna mogą być tylko postarała bym się o drut kolczasty, usunął bym też te worki z piaskiem z przedpola. Takie mocno wystające bunkry były w kolorze betonu ale też były malowane w różny kamuflaż plus maskowane siatką często takie obiekty upodobniano do zwykłych budynków cywilnych.Musisz kolego poszperać w internecie jest dosyć sporo dobrej dokumetacji na temat fortyfikacji II WŚ. Ja wkoponował bym jeszcze jakieś figurki do tej dioramy będzie bardziej żywsza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • Super Moderator

Witam.

Najpierw się zastanów co ma przedstawieć ten model schronu bojowego?

Czy ma przedstawiać świeżo wybudowany schron czy w trakcie walk lub już po?

Jeżeli przed to miejsca zielone pokryj trawą modelarską która doda wiele do tego modelu. Następnie kolor błota jest moim zdaniem zdyt za jasny.

 

Jeżeli model ma przedstawiać schron w trakcie walk to zastosuj wyżej wymienione elementy plus żołnierzy oraz jakieś ślady po kulach lub pociskach.

 

A po walkach należało bu dodać wiele odprysków betonu jakiś gruz itp.

 

Sam wykonałem dioramę ( w 90% skończoną), schronu bojowego typu "D" "Wędrowiec" mieszczącego się e Węgierskiej Górce na południu polski.

Diorama przedstawia schron a w nim żołnierzy podczas obrony Węgierskiej Górki i chcąc coś takiego budować należy zebrać informacje na ten temat.

Więc musisz się zastanowić czy chcesz zwaloryzować swój model żeby wyglądał dużo bardziej realistycznie czy też zostawić go takiego jakim jest.

A tak poza tymi szczegółami podoba mi się twoja praca.

 

Pozdrawiam jawkers.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce ci link gdzie masz całą mase bunkrów:

http://www.axishistory.com/index.php?id=1388

 

tak jak napisal jeden z moich poprzedników: wywal te zapory, trawe zrób z trawy statycznej a nie plam farb, ziemia powinna być ciemniejsza, to chyba że to wybrzeże normandzkie. A tak to niezła makietka , brawo za pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

We wnętrzu jest spore pole do popisu na ulepszenia, można fajnie zmodyfikować a kopuła-dach bunkru można zrobić zdejmowany, jak się uporam z dioramą Afrika Korps i dostanę potrzebne zamówione elementy to zabieram się za ten bunkier lub za dioramę drogi pod Francją, ale muszę sprawdzić czy możliwe jest spotkanie Chaffee z Shermanem, no i kilka pocztówek z Francji trza wyszperać:P:)

 

Już widzę jakie błędy muszę wyeliminować w moim modelu bunkra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja też mam tą dioramke i jest moim zdaniem bardzo fajna. Używam jej do War games WWII Italeri. Po kolei powiem jak ja to zrobiłem.

1.Obciołem wystające elementy plastiku wokół podstawy dioramy. Na równo.

2.Potem użyłem białej podkładowej farby Tamiya Color w spreju. Daje to:

a. Matową powierzchnie plastiku która jest w oryginale śliska i świecąca.

b. Uwidacznia wszystkie detale (załomy, dziury po pociskach itd.)

3.Następnie pokryłem akrylem brązowym wymieszanym z khaki powierzchnie ziemi posypując trawą a że farba była jeszcze mokra posypka dobrze chwyciła i przywarła do powierzchni.

4.To samo zrobiłem z nakryciem bunkra.

5.Kolejnym krokiem było pomalowanie sposobem suchego pędzla bunkier z zewnątrz imitujący beton. Wrzuta maskowania i postarzania bunkra (zacieki i brud).

6.Następnie zająłem się wnętrzem. Ławki szafki mapy itd. Bunkier w środku ma być oczywiście biały:) img3334ej9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.