Skocz do zawartości

I-16 Typ 24 - ICM 1/72


Przemek - MaXus

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój trzeci model, więc żarty się kończą i wypada powoli czynić jakieś tam postępy ;)

Tak więc na początek pierwsze wnętrze w miarę przedstawiające faktyczny stan rzeczy:

 

IMG_4672.jpg

 

IMG_4736.jpg

 

IMG_4775.jpg

 

IMG_4781.jpg

 

IMG_4783.jpg

 

IMG_4784.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali, takie drobiazgi, no, no, no i to już w trzecim modelu Mam tą pchłę w wypuście Revell'a sprzed chyba dwudziestu lat i dużo w nim przerabiałem, ale wnętrze zostało praktycznie nietknięte. Życzę powodzenie przy budowie!

Sprawdź, czy typ 24 miał klapy ułatwiające wejście do kabiny z dwóch stron, czy może tylko z lewej, nie mam pewności, a pierwsze co, o o tym pomyślałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mam nadzieję już poprawione, ewentualnie wcisnąć F5 dla odświeżenia itp.

 

ireneusz, co prawda sama nazwa podlinkowanego pliku to ...type28 ;), ale w sumie 28 od 24 różniły się z grubsza widocznymi różnicami w km'ach na skrzydłach więc zrobię z obu stron.

Zresztą to chyba potwierdzenie:

http://www.cybermodeler.com/aircraft/i-16/i-16_walk.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w ogólnym na-biurkowym bałaganie zagubiło się tylne kółko. Pożyczenie od znajomego drugiego i nieudana szybka próba zrobienia żywicznego odlewu pchnęły mnie do manufaktury. Efekt jak na znikome rozmiary oraz mało eksponowane umieszczenie dla mnie wystarczający.

Przypomniałem sobie o nieśmiertelnym groszu, więc ... :

 

IMG_4799-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatycznie to wygląda.

Łoze silnika robiłeś sam, czy było w modelu?

Odkrywasz silnik, czy będzie zamknięty?

Mam sugestię, skoro tak fajnie bawisz się modelem, to może byś dorobił rury wydechu i dopasował tak boczne osłony, by można było je zdejmować i eksponować tę pracę, którą już włożyłeś i pewnie jeszcze włożysz w komorę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co widać na ostatnim zdjęciu to elementy zestawowe, na marginesie to jak na taki modelik, to imho ICM bardzo ładnie to zdetalował.

Co do odkrywania, to przyznam, że pierwotnie miało być wszystko zaklejone na stałe, ale faktycznie teraz szkoda wszystko to zakryć i spróbuję jakoś dopasować osłony do możliwości zdejmowania.

Sam silnik jeszcze czekają niewielkie doróbki acz czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę zdjęcia mojego iszaka, myślę że się nie pogniewasz, nie patrz na wykonanie - model z bodaj '90 roku - spójrz na to, że jest to możliwe, nawet w 1/72.

Przyjemnej i owocnej pracy twórczej życzę

467af59bf89993a2m.jpg b0db36042fcc3f27m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ICM'owski, bo inaczej nie pytałbyś o łoże silnika - Hasegawa?

O osłonach to, że możliwe wiedziałem, tyle tylko, że chciałbym uzyskać jak najmniejsze szczeliny po zamknięciu i to będzie największe wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą pchłę w wypuście Revell'a

I wszystko jasne

Cóż, na usprawiedliwienie mam tylko, że to prawie tydzień temu było - dla mej pamięci to prawie jak miesiąc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ szkoda mi było zasłaniać całości pracy wykonanej przy silniku, postanowiłem umożliwić jego oglądanie - na swoją zgubę :(

Niestety zajęło mi to stanowczo dużo za dużo czasu, na dodatek efekt jest powiedzmy delikatnie taki sobie. Widocznych szczelin nie da się już w obecnej formie zlikwidować. Decyduję się na pozostawienie w tej formie bo dalsza zabawa z tą materią przestała już dawno bawić

Ewentualnie może trochę malowaniem oszukać? - jeśli ma ktoś na takowe sposób, chętnie posłucham/poczytam.

Oczywiście będą jeszcze korekty wytartego podczas dziesiątek przymiarek malowania.

 

Efekt zarwanych kilku nocek - wszystkie elementy są montowane bez użycia kleju, ważna jest tylko kolejność (de)montażu:

 

IMG_4868.jpg

 

IMG_4872.jpg

 

IMG_4878.jpg

 

IMG_4879.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.