Skocz do zawartości

Focke-Wulf 190A-5 1:48 Eduard


mackozbogdanca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów . Jest to mój pierwszy post na tym forum i zarazem chciał bym zaprezentować owoc mojej ostatnio- miesięcznej pracy. Jest nim foczka od Eduarda . Jest to mój pierwszy w życiu model zrobiony "na poważnie", pierwszy raz stosowałem cały szereg chemii począwszy od szpachlówki przez podkład , płyny do kalek lakiery i tym podobne sprawy. Modele sklejałem dawno temu jak byłem młody ostatnio do tego wróciłem i się bardzo wciągnąłem. Model malowany głównie aerografem (pierwszy raz miałem z nim styczność) użyłem farbek pactry ze względu na niewysoką cenę (dla studenta jest to naprawdę ważne). Po dogłębnym przeczytaniu bardzo dużej ilości postów oraz obejrzeniu wielu warsztatów starałem się zastosować jakieś tam techniki (wasch i preshading-mało widoczny ale jednak jest) generalnie z modelu jestem zadowolony biorąc pod uwagę moje wyczyny z przed lat... No to tyle. Proszę o jakieś konstruktywne komentarze. Wiem że jest dość dużo "baboli" dlatego krytyki również się nie boje.

 

100_1172.JPG

100_1174.JPG

100_1180.JPG

100_1181.JPG

100_1185.JPG

100_1188.JPG

100_1194.JPG

100_1195.JPG

100_1196.JPG

100_1197.JPG

100_1199.JPG

100_1200.JPG

100_1202.JPG

100_1204.JPG

100_1209.JPG

100_1211.JPG

100_1214.JPG

100_1215.JPG

100_1218.JPG

100_1220.JPG

100_1223.JPG

100_1224.JPG

100_1225.JPG

100_1226.JPG

100_1228.JPG

100_1230.JPG

[url=http://www.picasa2html.com]http://www.picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładnie się prezentuje. Jak na pierwszy "NA POWAŻNIE" To dość ciekawie wygląda. Miło ,że próbujesz zastosować różnego rodzaju chemię a także techniki. Chodź według mnie troszkę razi w oczy chropowatość powierzchni malowanej aerografem. A także mało przejrzysty wiatrochron.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za kolejny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum

Model jak dla mnie jest bardzo ładny, ale rzuciły mi się w oko 2 rzeczy. Po pierwsze oszklenie psuje efekt, pasowało by je zdjąć, wyczyścić z kleju, i pomalować na nowo, bo farba jest poodrywana. Druga rzecz to albo mnie wzrok myli, albo pomalowałeś wnęki podwozia na Interior Green, a powinien być Gray Green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , jeśli chodzi o chropowatość to stało to się już na sam koniec przy malowaniu matowym lakierem wydaje mi się ze za słabo go rozcieńczyłem i zanim doleciał do modelu po prostu wysechł. Mam nauczkę na przyszłość, będę się starał żeby więcej się to nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęki malowane RLM 02 Pactry wg instrukcji. Mam kiepski aparat może to jego wina, a co do oszklenia to chyba rzeczywiście sprawie mu kąpiel w jakimś cleanluksie czy innym specyfiku i postaram się nad nim jeszcze popracować.

 

popracuj popracuj, bo model prezentuje się b dobrze! mam paletę RLMów z Pactry i tam 02 faktycznie tak wychodzi - i jest szaro zielony jak należy więc wszystko ok

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mój pierwszy model malowany aerografem to również była Eduardowska Foka. Tylko, że A-8/R2. Fajnie, że próbowałeś pokazać silnik - szkoda, że otworzyłeś cały panel. Eduard nie przewidział takiej możliwości - trzeba rozciąć tę część i odchylić jedynie górną pokrywę.

 

Tak na szybko:

dacoba_fw190_09.jpg

 

Fotografia modelu, ale widać o co chodzi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Timi szkło tak jak i cały model na koniec zostało pryśnięte matem. Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że będzie taki efekt. Na szczęście, wbrew swoim chęcią zdecydowałem się na poprawę tego elementu, chwali się to, że Eduardowski zestaw oferuje dwa komplety oszklenia. Owiewki już oklejone, czekają na farbę, po zamontowaniu postaram się wstawić jakieś uzupełniające zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się fajnie. Dorzucę tylko swoje małe 3 grosze - skrzywienie zawodowe Postaraj się prezentować model na jakimś neutralnym tle. To wiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.