Skocz do zawartości

Ostfront - Charków 1943


uczesany

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby zrobić topniejący stary i brzydki śnieg ja robiłem tak. Brałem farbę plakatową na palete. Mieszałem ją z wodą, tak żeby wyszła brązowa woda. Wtedy na śnieg na brzegach wylewałem troszeczkę tej mikstury. Efekt końcowy bardzo fajny. Polecam, tylko nie należy z tym przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ta trawa i roślinnośc, bo wygląda super.

 

Trawka i inne to posypki oraz kępki trawy to produkty Gale Force.

 

Nie wiem czy nie warto by jeszcze tego śniegu zapakować w szczeliny pomiędzy płytami... Wydaje mi się, że całość wyglądała by jeszcze realniej, no ale to już sam musisz ocenić.

 

Rzeczywiście, odrobina między płyty chodnika poprawi efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano wziąłem się za figurki. Nie mam pomysłu na pasy do broni i pasy oporządzenia. Taśma magnetofonowa? Paski papieru?

 

DSC02427copy.jpg

 

DSC02412.jpg

 

DSC02422.jpg

 

MG42

 

DSC02426.jpg

 

Pomalowałem także element zwany ruiną klasztoru/kościoła.

Ostro oberwał

 

DSC02419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mur to mi się podoba! Ale mam nadzieją że jeszcze zrobisz oczki figurkom? Chyba że już zrobiłeś (może jestem ślepy) to przepraszam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teoria: "jakości wykonania modelu wzrasta wprost proporcjonalnie do odległości z której się go obserwuje"...

 

Mierzę swoje siły na zamiary. Nie mam doświadczenia w malowaniu figur stąd pozwalam sobie pewne ograniczenia. A jeśli wynik mnie zadowala - na tym poprzestaję, mając świadomość, iż upubliczniając swoją pracę będzie to dla niektórych "nieprofesjonalne" podejście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyłem tej techniki z linku i efekty są naprawde widoczne moze cos niedlugo zamieszcze z moich zmagac z twarza i rekami .

A jak narazie sledze dokladnie prace Uczesanego:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem z masy milliput coś, co ma być workiem pełnym piachu. "Układają" się o wiele lepiej niż gotowe wory Italeri.

Myślę, że po pomalowaniu będą wyglądały jak prawdziwe.

 

DSC02435.jpg

 

DSC02436.jpg

 

PS. Podmalowałem także fragment budowli rdzawym washem MIG-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci idzie. Popracuj troszkę nad śladami po pociskach w ścianie. To odpryski po niedawnych postrzałach, powinny uwidaczniać to, co kryje wieloletni mur budynku. Rozjaśnij je, dodaj im nowości. Nie rób przy nich zacieków, dziury nie widznieją tam latami i o dziwo nie zaciekają.

Podmaluj ślady po kulach szarym i lekko je podcieniuj by wyglądały na nowe na starym murze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no bardzo ładnie , Rosjanin ma bardzo ładną buźkę .

Nawet nie wie co go czeka .

Nie wiem jaka jest koncepcja tego ruska , ale moze dorób mu petka między palcami i jaki dymek z roztopionej i rozciągniętej ramki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie te figurki wychodzą! Ale pokombinuj z tymi oczyma, nie myśl że się uczepiłem, tylko uważam że oczy na figurkach najlepiej oddają sytuację, uczucia. Choć może to co piszę jest nieco śmieszne. Ale wracając do twojej dioramy, bardzo mi się podobają te worki co żeś je zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.