Skocz do zawartości

K1A1 Academy 1:35


pan_piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miałem popracować przy T-72, ale brak natchnienia ;). Za to z czeluści magazynu wygrzebałem koreańskie cudeńko. Model bardzo przyjemny w sklejaniu, brak nadlewek, bardzo delikatne szwy, ślady po wypychaczach też minimalne. Jedynie w paru miejscach jamki skurczowe, ale ogólnie obyło się bez większych ilości szpachli.

Spasowanie bardzo dobre. Jedynie kosz na wieży wymaga sporo uwagi. Mój jeszcze wymaga paru poprawek.

Model w takim malowaniu z chorągiewkami (bajer )

korean_army_k1a1_08_of_15.jpg

 

I efekty mojej dzisiejszej pracy:

IMG_3599.jpg

 

IMG_3592.jpg

 

IMG_3591.jpg

 

IMG_3593.jpg

 

IMG_3596.jpg

 

IMG_3597.jpg

 

I tyle.

Chętnie wymieniłbym lufę na RB Model ale nie wiem czy nie będzię problemu z wpasowaniem jej w jarzmo. (klik)

 

Myślę jeszcze nad zestawem akcesorii Legend.(klik2) Ożywiłoby model znacznie, ale i podniosło koszta :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Co myślicie o fladze?

 

Wiem że na pewno są mądrzejsi ode mnie- natomiast napiszę jak ja bym to zrobił.

Jeżeli ma być jak na zdjęciu stojącego K1A1 po prostu namoczyłbym tą bibułę w kleju do tapet i ją ułożył tak by zwisała do dołu. Dokładnie tak na zdjęciu. Oczywiście trzeba byłoby również wyprostować antenę.

 

Natomiast podejrzewam że wygięcie anteny do tyłu sugeruje że flaga ma wyglądać jak w pojeździe w czasie szybkiej jazdy- wtedy bym już nie ruszał anteny tylko uformował flagę bardziej do poziomu. Chociaż można też przyjąć że czołg stoi- tylko wieje mocny wiatr

 

Ale to tylko moja sugestia

 

Michał[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kamo w niektórych miejscach wygląda jakby element maskujący lekko odstawał (widać smużenie farby), ale ogólnie mi sie podoba. Czym maskowałeś, bo wygląda jakby coś w rodzaju plasteliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetack. Czyli właśnie coś w rodzaju plasteliny tylko nie tłuste. Zawszę przy maskowaniu bluetackiem, gdzieś farba poleci nie tam gdzie trzeba. Potem się poprawia. Ogólnie to tak średnio jestem zadowolony z kształtu tych piaskowych plam. Ale z ręki bym tego nie namalował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.