Skocz do zawartości

M923 Prime mover - Italeri + Trumpeter +++ - 1:35


lexxer_monster_machine

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie wielka stopa ciągnąca M198.

 

O tak jak tutaj :

 

th_7ton_m198.jpg

 

Z tym że kolor ciężarowki będzie piaskowy a poza tym koncepcja jest jeszcze otwarta, figsow nie przewiduję.

 

Stan wyjściowy:

 

th_20110215520.jpg

 

 

 

Nie wykluczam że do zestawu z czasem dojdzie coś jeszcze.

 

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajny temat się zapowiada , ładny zestaw wyjściowy.

Będę tu często zaglądał.

A i może byś skleił ten model w projekcie I&A coś tam cisza ostatnio a taki ciekawy projekt zwabił by potencjalnych uczestników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat

 

 

Nie wykluczam że do zestawu z czasem dojdzie coś jeszcze.

Koła? Wymień koniecznie.

 

 

A i może byś skleił ten model w projekcie I&A coś tam cisza ostatnio a taki ciekawy projekt zwabił by potencjalnych uczestników.

Popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir.michal, Początkowo założyłem tam temat ale w końcu się wycofałem, nie dam rady się wyrobić z tą budową . . . poza tym już 2 moje modele tam są niech inni też się wykazują

 

Kuba, będą gumowe opony, załatwiłem sobie wczoraj.

 

Dziś zaczynam żmudne studiowanie zdjęć i innych materiałow oraz nieśmiałe dłubanie.

 

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, różny element łazi po sieci. Lepiej uważać.

 

Dlatego nie trzymam w sieci nic prywatnego Dzięki za przestrogę

 

2 Godziny dłubania, 3 godziny szukania zdjęć, materiałow i kombinowania by po raz koeljny dojść do wniosku że Italeri dało ciała . . .

Ech a mowiłem sobie już tyle razy 'nigdy więcej Italeri', ale co zrobić . . .

 

 

Usunięte zostały jakieś przetłoczenia, na ich miejsce będą doklejone pałąki.

th_20110217521.jpg

Zaszpachlowane zostały także wszystkie "otwory ustalające" pozycję osprzętu (jestem już na tyle duży że w rowerku bocznych kołek nie potrzebuję )

th_20110217522.jpg

Przygotowałem już sobie kolejne elementy do waloryzacji, to właśnie one są bardzo uproszczone, mosty są kompletnie pozbawione cyindrow hamulcowych.

th_20110217523.jpg

A tak prezentuje się silnik (kilka elementow trzeba jeszcze dokleić), osobiście jestem w szoku !

th_20110217524.jpg th_20110217525.jpg

 

 

Podsumowując, model będzie całkiem spory (a z pukawką to już przekonkretnie), i całkiem sporo pracy czeka mnie przy podwoziu, po szlifie szpachli przyjdzie czas na wiercenie, nitowanie i takie tam.

 

Nie wiecie czy czasem w ciężarowkach nie montowano BFT i innej elektroniki takiej jak w HUMVEEs

 

Dla ciekawych, wzoruję się na tym egzemplarzu:

http://svsm.org/gallery/m923?page=1

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu brak więc i postęp mały (In-box'y na pewno zrobię, jak tylko będę miał trochę luzu ):

Przyszły opony, Dremelek pomogł w wyłuskaniu zestawowej felgi:

 

th_20110224530.jpg th_20110224531.jpg

 

Poza tym jak widać wziąłem się za most przedni.

Do paki "przyspawałem blachę" polistyrenową co by było jak w rzeczywistości, poza tym wiercę dalej brakujące otwory . . .

 

th_20110224532.jpg th_20110224533.jpg

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gra. Jakbyś miał robić żywiczne odlewy kół to dawaj znać, bo by mi się komplecik na zaś przydał.

 

Poszukaj może na Allegro ktoś sprzedaje sklejonego Fuscha albo Luscha z Revella za niedużą kasę. To są takie same oponki. Ja kupiłem złomka za 3 dyszki i mam 8 ładnych oponek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się okaże co będzie dalej na razie zamowiłem nity, czyli będzie jazda bez trzymanki

Dziś jedynie przeszlifowałem to i owo . . . Choć model z pudła wygląda atrakcyjnie to wymaga przygniatającej ilości wkładu własnego czasem tęsknię za beztroskim sklejaniem prosto z pudła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja już jestem w takim stanie, że nic nie potrafię skleić "prosto z pudełka" :(

Praca idzie dobrze, fajny patent z tymi gumowymi oponami. Życzę siły do pracy i powodzenia, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, muszę przyznać że zabranie się za model z pudła jest dla mnie trudniejsze niż wykonanie takowego po waloryzacji, dziwne to trochę ale coż . . .

Dziś doszły nity, można brać się dalej za ramę.

 

th_20110301534.jpg

 

Mogłem od razu kupić 3 paczuszki

No i teraz tylko znaleźć czas.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.