Skocz do zawartości

F-86F Sabre 1/72 Airfix


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej prezentuję kolejny model wykonany przeze mnie. Tym razem z zestawu Airfixa. Kalkomanie są bardzo dobrej jakości, praktycznie same się nakładają i w ogóle nie srebrzą. Elementy są dobrze spasowane, bez wad technologicznych.

 

Model pomalowałem metalizerami Model Master. Kolor bazowy to MM 1401. Wykonałem we własnym zakresie od podstaw fotel, wannę i popychacze hamulców. Wykorzystałem też część blaszek Eduarda SS139 do modelu Fujimi.

 

SH104794.jpg

SH104795.jpg

SH104797.jpg

SH104798.jpg

SH104800.jpg

SH104801.jpg

SH104803.jpg

SH104804.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe będę pierwszy. Powiem tak, to nie jest Airfix jakiego ja pamiętam. Szczerze mówiąc gdybym nie wiedział pomyślałbym że to jakaś Hase lub coś w tym biuście. Do wykonania ciężko mi się przyczepić. Sporo wkładu własnego w niego wsadziłeś, wykonany czysto schludnie. No to może do tego chociaż się przyczepie. Za schludnie za czysto, przydało by się kilka blach w innym odcieniu aluminium. Ale to takie szukanie dziury w całym Jest świetnie

 

P.S. Zauważyliście ostatnio wysyp maszyn z lat 50tych ostatnio na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub coś w tym biuście

Glodnemu chleb na myśli?

Tak jak Moses zauważył, wysyp maszyn z lat 50., głównie Sabre'ów "The Huff" Airfixu. Mi się to podoba, bo wręcz kocham ten samolot. karambolis8 stawiam Ci duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wspaniale wykonany Sabre! Bardzo ładny model, choć rzuciło mi się w oczy to samo co zauważyłem także w modelu Ariela. Mianowicie na zdjęciu oryginałnej maszyny, którą pokazał Ariel widać, że insygnia na burtach są w pewnej odległości od żółtego pasa, a na waszych modelach prawie się z nim stykają. Ale skoro obydwaj nałożyliście je w ten sam sposób, to podejrzewam, że to wina kalkomani. Nie zmienia to faktu, że taki model jest bez wątpienia ozdobą kolekcji!

 

P.S. Zauważyliście ostatnio wysyp maszyn z lat 50tych ostatnio na forum?

I bardzo dobrze To ostatnia generacja maszyn, która miała w sobie to coś czego nie mają nowoczesne samoloty, a czego nie potrafię nazwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze To ostatnia generacja maszyn, która miała w sobie to coś czego nie mają nowoczesne samoloty, a czego nie potrafię nazwać

 

Styl, hmmmm klasę eeeee duszę, na pewno miały co w obecnych czasach mają tylko nieliczne

 

Glodnemu chleb na myśli?

 

Głodny głodnemu zawsze wypomni Poza tym zaliczam się do tej większości mężczyzn (Bogu dzięki) która na myśleniu o tym spędza sporo swojego życia (co potwierdzają badania w USA )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo kolejny śliczny f-86

karambolis8 możesz powiedzieć jak ci się pracowało z metalizerem ModelMaster. Jak na razie malowałem nim tylko drobne elementy ale zauważyłem ze się słabo trzyma podłoża przez co łatwo ściera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariel widać, że insygnia na burtach są w pewnej odległości od żółtego pasa, a na waszych modelach prawie się z nim stykają.

Wydaje się, że żółty pas jest za szeroki, lub insygnia za duże, lub i to i to. Zauważyłem to już przy nakładaniu, bo w instrukcji jest tak jak być powinno, ale niestety nie da się ich poprawnie nałożyć.

 

tofik pracuje się dosyć miło. Po przeschnięciu trzeba przepolerować powierzchnię miękkim papierem lub szmatką , żeby usunąć pył i nabłyszczyć. Przed maskowaniem koniecznie trzeba pokryć farbę porządną warstwą sealera i mocno osłabić taśmę. Ale i tak zdarzają się wypadki. Na zdjęciach nie widać (bo się o to postarałem :P), ale maskowanie sprawiało mi dużo problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem "całkiem w pyte" Sabre:)

odrazu mi się kojarzy z Super Sabre, a jak dla mnie f-100 to jeden z najładniejszych samolotów.

 

--

To ostatnia generacja maszyn, która miała w sobie to coś czego nie mają nowoczesne samoloty, a czego nie potrafię nazwać

 

aj, lata 50 w lotnictwie to miód na moje oczy;) F-7U Cutlass, czy też F-4D Skyray, no czyż one nie wyglądają hmmmm pociągająco, intrygująco sklejająco świetne:), dodatkowo sam fakt że wtedy nie szczypano się z wydawaniem $$ na nowe konstrukcje także jest w czym przebierać,

to taki pomost między śmigłem, a dwoma machami, myśle, że tak do f-4(f-110) było najciekawiej, a później się ustabilizowało (w sumie to taki f-4 sięga korzeniami przełomu lat 40/50 (F3 Demon))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie może zabraknąć tutaj. Kawał własnej inwencji włożonej w model i trud pracy psuje mi jedynie antena na końcówce skrzydeł która tak jakoś posmutniała i oklapła, oraz nie przepolerowane oszklenie. Całość klasa w sobie .

I tak jeszcze po ARC-owemu "osome and freaking good"

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie. Cieszę się, że model został dosyć dobrze odebrany.

 

p_bladek nie było jeszcze mojego modelu, w którym przeszklenie by dobrze wyglądało. Zawsze coś mi się nie uda :/ Tym razem wylałem w jego okolice nitro A co do antenki... ona chyba ma taka być U mnie wygląda tak samo jak tu:

f86jh_6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedoskonałości zostały już wymienione przez kolegę p_bladka. Ja natomiast biję brawo za przepiękną, gładką powierzchnię metalizera i ładnie położone kalkomanie. Klasa sama w sobie.

 

Przy nastęonym modelu, który będziesz wykonywał w metalizerze pokuś się o zróżnicowanie koloru paneli. Możesz osiągnąć fajny efekt

 

Gratuluję i pozdrawiam

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.