Skocz do zawartości

Honda S800 Racing - Tamiya 1/24


macio4ever

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach przywitania chciałbym pokazać jeden z moich ulubionych modeli.

 

Co zostało zrobione.

Wnętrze:

Zmodyfikowane wg zdjęć pałąki antykapotażowe, podcięte klamki drzwi, usunięty prękościomierz, usunięta klapka popielniczki i dobudowany schowek, dodane włączniki, usunięte zbędne, dywanik na tunelu środkowym, kolumna kierownicy i włącznik kierunkowskazów,

 

Silnik

Aparat zapłonowy (modyfikacja), kable zapłonowe, cewka zapłonowa, uchwyt akumulatora i przewody elektryczne, reduktor siły hamowania, zbiorniki na płyn hamulcowy, zbiornik wyrównawczy, rura obiegu wody, ośka przepustnic i uchwyt do linki gazu, linka gazu, linka obrotomierza, rura chłodnicy, korek wlewu oleju,

 

Podwozie i karoseria

Usunięta część pasa tylnego, wyfrezowane wloty powietrza w masce, dodane odpowietrzenie zbiornika paliwa, zmienione położenie korka wlewu paliwa, dodana górna część mechanizmu różnicowego, zmieniony wał napędowy, końcówki wydechu i zaczepy.

 

Dodatki waloryzacyjne

Ramki wskaźników deski rozdzielczej oraz znaczek Honda na kierownicy – AcuStion

Nakładki pedałów – AcuStion, włączniki – Sakatsu, A+Club, Aber

Lewarek zmiany biegów – Sakatsu

Wentyle kół – A+Club

Fototrawione imitacje śrub – SRC, kable – własne oraz MFH

Opaski rur – KA Models

Kalkomanie chrom – Studio 27

Wycieraczki Acustion

 

Malowanie: kolor główny Tamiya X-8, lakier bezbarwny DuPont 2K, Alclad II chrome, Alclad II duraluminium (koła), wnętrze Tamiya X-18 (deska, podłoga), Tamiya X-18 + Nato Black + X-1 boczki, emalie Tamiya – malowanie detali

 

FOTY:

 

Tryb wyścigowy plus porównanie z S2000 i NSX:

 

00.jpg

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

Tryb pokazowy

 

06.jpg

 

06a.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna Honda, jak zawsze świetna praca w Twoim wykonaniu, kiedys nawet chciałem się za nią zabrać ale odpuściłem z powodu tych chromowanych elementów na karoserii, za wysokie progi niestety.

Widzę , że jesteś fanem porządnej marki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że do nas dołączyłeś mam nadzieję że będziesz się tez trochę udzielał, bo wiedzę masz naprawdę dużą

Co do modelu to widziałeś już go co prawda, ale dalej robi na mnie wrażenie, no i pierwszy raz mogę go skomentować.

Nakład pracy naprawdę robi wrażenie, do tego moje ulubione klimaty- wyścigi klasyków Fajnie musi się prezentować w rzeczywistości, to chyba prawdziwe maleństwo.

No i widać u Ciebie przywiązanie do marki :mregreen: fan Hondy to ma jednak dobrze, modeli na rynku jest całkiem dużo (chociaż pewnie sporo byś jeszcze chciał ;) ) z alfami jednak trzeba kombinować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak się skusiłeś

 

Na żywo ten maluch wygląda dużo gorzej ... bo połowy tych maciupkich części nie widać

 

Najlepiej i tak obejrzeć sobie relacje żeby wiedzieć czego szukać w galerii

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.