Jump to content

Pytania o Mi-24V Trumpeter 1:35


wisa
 Share

Recommended Posts

Nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem ale w razie czego proszę modów o przesunięcie w odpowiednie miejsce forum... No to pytanka teraz

Czy z modelu Trumpetera 1:35 śmigłowca jak w tytule można zrobić dobry model jakiejś maszyny w polskich barwach? Czy potrzebne są jakieś ogromne przeróbki? No i które zestawy blaszek są lepsze do tego modelu: te z Eduarda czy te z Parta?

Miałem wieloletni rozbrat z modelami plastikowymi i stąd moje pytania. A chciałbym obok czołgów na gąsienicach postawić też latający tank

Link to comment
Share on other sites

Nie ma najmniejszego problemu ze zrobieniem polskiego Mi-24W z tego zestawu. Kalki do m. in. 727 zrobił bodaj wydawnictwo Kagero, od bidy mozna dorobić samemu. Uważaj tylko, żeby trafić z numerem burtowym w maszyny z odpowiednia (gładką) osłona chwytu powietrza do turborozrusznika.

Link to comment
Share on other sites

Z tego modelu da się zrobić polskie maszyny Mi-24W do numeru 731- taj jak zauważył Mikele, model ma elipsoidalną osłonę wlotu powietrza silnika rozruchowego AI-9. Pozostałe śmigłowce też da się zrobić- przeróbka tego elementu nie jest żadnym problemem.

Link to comment
Share on other sites

Nie pasują. Hełm twardy jest starego typu- zaadoptowany z szybkich- w Polsce był w użyciu przed rokiem 1990. Obecnie w użyciu jest THL-5W- opuszczana "szyba" chroniona jest warstwą tworzywa hełmu. Kombinezon nie powinien mieć takich wykwintnych kołnierzyków , inne kieszenie itd. No i najważniejsze - powinien być jednoczęściowy.

Hełm:

http://www.airplane-pictures.net/image13517.html

http://www.airplane-pictures.net/image11709.html

reszta:

http://www.airplane-pictures.net/image70136.html

http://www.airplane-pictures.net/image11672.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.