Skocz do zawartości

Iveco 190.38 Special


Młody

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc szczerze, dla mnie wnętrze, a zwłaszcza deska, są okropne, i w ogóle mi nie wyszły.

 

Więc postanowiłem to zmienić.

Tylko jaki kolor?

Albo inaczej, jakie farbki są najlepsze do wnętrz?

 

Doradźcie mi, błagam, bo to co jest teraz to kompletna klapa.

 

Także pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koła mi się podobają, ale wnętrze jest słabe. Grubo kładziesz te warstwy, pewnie, żeby szybko pokryć. Zainwestuj w podkład a będzie dużo lepiej szło. Ja np. jestem zadowolony z białego/ szarego gunze i na to pactra pędzelkiem. Pactra ma dosyć rzadkie farby, ale na podkładzie ładnie kryją.

 

PZdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po przerwie.

 

Dzisiaj rano dostałem natchnienia i zachciało mi się zająć się modelem.Pojechałem czym prędzej po podkład do samochodowego.Zająłem się ramą.Psiknąłem ją podkładem, a potem czerwonym motipem, który się skończył i mam kilka niedoróbek.Ale wszystko do poprawy.Zderzak także dostał podkład i czarnego motipa.Rama dla mnie przynajmniej wyglada przyzwoicie, tak jak zderzak.

Fotki:

 

 

IMG-3716.jpg

 

 

IMG-3717.jpg

 

 

IMG-3718.jpg

 

 

IMG-3720.jpg

 

 

IMG-3721.jpg

 

 

IMG-3722.jpg

 

 

IMG-3724.jpg

 

 

IMG-3725.jpg

 

 

Zderzak przedni:

 

 

IMG-3727.jpg

 

 

IMG-3726.jpg

 

 

Przepraszam za te "Wiadomości Wędkarskie", ale tylko takie tło miałem pod ręką...

 

 

Zobaczymy co z tego będzie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he! Sa trzy rzeczy, ktorych nie cierpie - pilka nozna, golf i wedkarstwo, ale to tak poza tematem. Bardzo podoba mi sie rama, bardzo ladnie to wyglada w czerwonym kolorze. Jak dla mnie to tylko zderzak powinienes troche wypolerowac, poniewaz powierzchnia farby wyglada bardzo nieregularnie, a szczegolnie jest to widoczne wlasnie na czarnym kolorze, bo czarny bardzo dobrze zalamuje swiatlo. Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziś nie miła niespodzianka, zderzak pod moją niewiedzę został zdewastowany.Musiałem zmyć lakier bo się cały odkleił, zderzak ma złamanie.Potem przyszły kolejnie problemy jak nierówności, dziury (w tej chwili już zaszpachlowane), a więc zderzak będzie miał w przyszłości niedoskonałości.

 

 

Kolejny problem to wnętrze.Czy wyglądało by jakoś, gdyby było w podkładzie bez farby?Bo tyle sie z nim męczę, a farb nie ma bo funduszy zabrakło.Mam tylko matowy czarny, ale on jest beznadziejny.Może w podkładzie jakoś by to wyglądało?Przecież ma on kolor szary.

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ładnie pomalowana rama, kolorek odpowiedni na ramę dla Iveco

Wżuć zdjęcie szarego wnętrza przyglądniemy mu się i wyrazimy swoje zdanie, pomożemy Ci jak umiemy.

A powiedz co się stało, że zderzaczek uległ wypadkowi ? kotki czy młodszy brat ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam ponownie.

 

Otóż jak wiadomo każdemu może odejść ochota do pracy nad modelem i tak właśnie się stało w moim przypadku.Załamany moją beznadziejnością w tym zakresie na prawie rok odłożyłem farbki, pędzelki, kleje i inne klamoty.Tydzień temu dostałem olśnienia.Mimo wrodzonego beztalencia postanowiłem zająć się tym pięknym modelem, który został przeze mnie zepsuty.

Pewnie uznacie, iż jestem umysłowo chory, albo mam wrodzoną wadę genetyczną, ale i tym razem postanowiłem stworzyć ślady eksploatacji na modelu... .

Ja po prostu inaczej nie mogę. Zająłem się więc silnikiem.Zasadniczo pomalowałem go podkładem i dałem metalizer.Uznałem, że mi nie pasuje, więc dałem jakąś rdzę, brud i wash'a, pierwszego w życiu.Niezbyt mi to wyszło, chyba użyłem złego rozcieńczalnika.W silniku brakuje jeszcze paru elementów, które dojdą w przyszłości.Efekty kaleczenia pięknej pasji, jaką jest modelarstwo zobaczycie poniżej:

 

DSCN0867.jpg

DSCN0868.jpg

DSCN0869.jpg

 

Model powoli będę robił, robił, aż go zrobię.Wiem, że nie jest to "miszczostwo świata", ale będę się starał, może coś z tego będzie.Każdy się uczy na błędach, ja uczę się w....specyficzny sposób.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma źle jest nawet dobrze, może lekko przesadziłeś z brudzeniem ale rdza wyszła ładnie ja bym to zrobił tak, że zapuściłbym washa tylko w zagłębienia a na płaskich powierzchniach zostawiłbym metalizer czyściutki daje to wtedy fajny kontrast :P

Po zdjęciach sugeruję się że jesteś też wędkarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma źle jest nawet dobrze, może lekko przesadziłeś z brudzeniem ale rdza wyszła ładnie ja bym to zrobił tak, że zapuściłbym washa tylko w zagłębienia a na płaskich powierzchniach zostawiłbym metalizer czyściutki daje to wtedy fajny kontrast :P

Po zdjęciach sugeruję się że jesteś też wędkarzem

 

Dzięki, postaram choć trochę zastosować się do Twoich rad.

 

Owszem, wędkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego mam małe pytanko,rame zostawiasz pomalowaną tak jak jest czy będziesz wrzucał na nią jeszcze jakieś kolorki?

 

Jak najbardziej rama dostanie jeszcze jakieś inne kolory, głównie na jakichś szczegółach, np. amortyzatory, filtr powietrza, nie zapominajmy, że dojdzie jeszcze zbiornik paliwa.Ogólnie to planuje dać na ramę wash'a, na ile mi to wyjdzie, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziękuje za komentowanie ;)

 

Dziś taka niespodziewajka, bo postanowiłem zrobić okablowanie silnika.Tylko silnika, pneumatykę sobie odpuszczę.Jka postanowiłem tak zrobiłem.To moje pierwsze okablowanie, trochę się przy nim namęczyłem, mi się nawet podoba, teraz jeszcze dam na to farbę i będzie lepiej.Przy okazji zamontowałem chłodnicę, oraz poprawiłem to brudzenie na silniku.Myślę, że jest lepiej niż wtedy.Oceńcie to sami.;)

 

DSCN0871.jpg

DSCN0872.jpg

 

Okablowanie robiłem według zdjęcia, więc nie wszystko się idealnie zgadza.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek-Przewody takie już zostaną, ale dzięki, na przyszłość się przyda

 

Ogólnie zderzak poszedł się gonić, został dorwany gdy schnął przez młodszą siostrę.Efekt-Połamany i farba zeszła.Już go nie chciałem go naprawiać, tylko dałem zderzak chromowany.Pomalowałem boczki na czarny jak w oryginalnej ciężarówce i lekko ubrudziłem chrom.Nie będzie tej dolnej części z halogenami, zostanie górna.Te Iveco będzie odbiegało od normy, taka hybryda wersji Special z wersją standardową.

Pomalowałem przewody na silniku, dla mnie wygląda to dobrze.Felgi dostały wash'a. nie jest on idealny, ale muszę się poduczyć "washować". ;)

Przy okazji dodam, że wnętrze pojazdu będzie dookoła niebieskie, w środku brudny czarny.Muszę wykonac także drugi fotel samodzielnie, bo on też padł łupem młodszego rodzeństwa.Trwają prace nad wnętrzem, będzie lepsze, ale nie będzie jakieś szczególnie świetne.Ramy na razie nie pokazuje, bo wash mi nie wyszedł i jest "zabrudna"

 

Koła są takie różowe przez sztuczne światło z lampy, przepraszam za to.

DSCN0873.jpg

DSCN0874.jpg

DSCN0875.jpg

 

 

Przewody na silniku gotowe ;)

DSCN0876.jpg

DSCN0878.jpg

 

I zderzak, już taki zostanie, mi się podoba z tym boczkami w czarnym ;)

DSCN0879.jpg

DSCN0880.jpg

 

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że post pod postem, ale nikt nie komentuje.;)

 

Nadszedł ten czas kiedy chcę wam przedstawić ramę i...kabinę.Kabina dostała czarny kolor z palety Motipa.Rama dostała mojego nieudolnego wash'a.Jest jeszcze sporo do poprawy, pomalowania, wyprostowania i wyszlifowania.Zrobiłem wstępną przymiarkę.Ogólnie postanowiłem po raz kolejny zmienić koncepcję i dałem wstawki we wnętrzu koloru niebieskiego.Kabinę będę musiał zmatowieć, bo nie pasuje taka czyściutka i błyszcząca do ramy.Wiecie jak to zrobić?Czekam na propozycję.;)

 

Kabina w czarnym Motipie:

 

DSCN0924.jpg

DSCN0925.jpg

 

I "przymiarka" na sucho.

 

DSCN0926.jpg

DSCN0927.jpg

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze, porady co i jak.Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Nie wiem czemu komentujecie, co jest nie tak, że inne tematy mają dużo komentarzy, a u mnie już 3 relacja pod rząd bez ani jednego komentarza....no nic.Dziś postanowiłem zrobić dla Was zdjęcia kabiny pomalowanej podkładem Motip następnie czarnym motipem w świetle dziennym, aby się lepiej oglądało.Zapraszam:

 

DSCN0928.jpg

 

DSCN0929.jpg

 

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Wybitnym modelarzem nie jestem ale zauważyłem, że masz szczelinie pomiędzy dachem a bocznym ścianami kabiny i jeszcze rzucił mi się w oczy jakiż babol po prawej stronie tylnej ściany. Myślę, że wymaga to poprawek. Co do reszty -bo obserwuje Twoją relację- to bardzo mi się podoba cała reszta. Przymiarka kabiny na sucho do ramy wygląda bardzo zachęcająco

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Nie wiem czemu komentujecie, co jest nie tak, że inne tematy mają dużo komentarzy, a u mnie już 3 relacja pod rząd bez ani jednego komentarza....no nic.Dziś postanowiłem zrobić dla Was zdjęcia kabiny pomalowanej podkładem Motip następnie czarnym motipem w świetle dziennym, aby się lepiej oglądało.Zapraszam:

 

DSCN0928.jpg

 

DSCN0929.jpg

 

 

pozdrawiam!

 

Czym się przejmujesz. Robiłem Mercedesa Schilingham i nie miałem ani jednego komenta. Rób jak robisz i jak będą chcieli to napiszą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za chromowana rurka pod pojemnikiem na akumulatory? Szczerze musze napisac, ze cos mi nie pasuje to brudzenie ramy, jakas taka upackana, mozesz dac jakies zdjecia ze zblizeniem na rame, bo tak to trudno cokolwiek oceniac.

Przymiarka wyglada fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ta rurka jest w oryginale ale sam nie wiem do czego służy.

 

Konkretnie jest to pokazane tutaj:

 

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

 

dałem tam tyle strzałek, żebyś się za paniami nie rozglądał

 

A co do ramy, masz rację, niezbyt mi ona wyszła, próbuje to jakoś poprawić, błąd tkwi chyba w nieumiejętnym wash'u.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta rurka do wchodzenia na ramę do podpinania naczepy, bo to model ciągnika siodłowego służącego do ciągania różnych naczep , odrazu jako namiastka osłony międzyosiowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.